Biedroń klinem między KE a PiS? Włodzimierz Czarzasty: Chyba "klinikiem"

Ja jestem lojalnym koalicjantem KE i nie będę przy tym nic kombinował - mówił w Wywiadzie Politycznym TOK FM szef SLD Włodzimierz Czarzasty.
Zobacz wideo

Karolina Lewicka przypomniała, że Robert Biedroń zapowiedział, iż do jesiennych wyborów parlamentarnych jego Wiosna pójdzie samodzielnie. Także Lewica Razem (czyli Partia Razem, Ruch Sprawiedliwości Społecznej i Unia Pracy) nie planuje na kolejne wybory żadnej koalicji.

- Pan Biedroń nie chce z nikim rozmawiać. Ja przed wyborami do PE chciałem stworzyć blok lewicy, razem z Adrianem Zandbergiem czy Zielonymi, Wiosną, ale pan Biedroń się nie nie zgodził - mówił w Wywiadzie Politycznym TOK FM Włodzimierz Czarzasty, szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Polityk dodał, że jego partia w referendum zdecyduje w jaki sposób "pójdzie do wyborów jesienią". - Ja jestem lojalnym koalicjantem KE i nie będę przy tym nic kombinował. Projekt, który daje 38 procent głosów w wyborach jest wart rozwinięcia - przekonywał lider SLD.

- Robert Biedroń chce być klinem między Koalicją Europejską a Prawem i Sprawiedliwością - oceniła Lewicka. - Chyba "klinikiem", bo cztery miesiące temu miał w sondażach 14 procent, a w wyborach 6 procent. Dlatego liczę na refleksję i dystans - odparł Włodzimierz Czarzasty.

Co dalej z KE?

W najbliższy weekend władze Polskiego Stronnictwa Ludowego będą debatować nad przyszłą współpracą z Platformą, Nowoczesną i innymi partiami. Bo - jak mówią ludowcy - formuła Koalicji Europejskiej się wyczerpała. Natomiast Nowoczesna nie planuje rozbratu z KE. 

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj podcastu!

TOK FM PREMIUM