Komentarze (170)
Ekspert: To pewne, że nowy Kodeks Karny będzie naruszał Konstytucje i Konwencję Europejską
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • krark

  Oceniono 6 razy 2

  Eksperci uważają, że kara dożywotniego bezwzględnego pozbawienia wolności jest okrutna i niehumanitarna. Pełna zgoda, z tym jednak, że zamiast niej należy przywrócić karę śmierci.

 • owca888

  Oceniono 8 razy 2

  Cóż, pan ziobro nie dość, że jest zerem, to powinien iść na terapię - ewidentnie nie może sobie poradzić z rodzinną traumą, że napisze delikatnie. To osobista wendeta małego po.eba.

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 8 razy 2

  Tylko tchórz i sadysta, zakompleksiony i psychopatyczny typ, buduje scenę, na której może się przyglądać okrucieństwu, którego jest sprawcą.
  Nie różni się zatem od przestępcy, którego poddaje karze, wg ułożonego scenariusza. Jest niczym oprawca, który wobec ofiar, działa z tych samych pobudek - sadyzm, dominacja, poczucie bycia bogiem.
  Panie Zorro,
  co z panem nie tak???
  To, że jest pan prawnikiem, choć mierny wynik dopuścił pana do wydania mu dyplomu, to coś tam pan tego prawa liznął.
  Więc jeśli to nie braki w wiedzy, to zwichrowana konstrukcja psychiczna? Osobowość? Szaleństwo?

 • luketjorself

  Oceniono 10 razy 2

  Jakoś trudno mi współczuć wyrachowanym seryjnym mordercom, sprawcom morderstw ze szczególnym okrucieństwem, morderstw w wyniku tortur, mordercom-gwałcicielom, mordercom-pedofilom - bo raczej tylko tacy dostają dożywocie.

 • hikuj13

  Oceniono 8 razy 2

  to dobrze ,będą skazywani wg nowego kodeksu karnego

 • leziox

  Oceniono 1 raz 1

  Ach, ci panowie z napominająco uniesionym w górę paluszkiem...Ilu ich już było i o ilu historia dawno zapomniała...

 • zjednoczeni

  Oceniono 1 raz 1

  Jeżeli KK zostanie wprowadzony w tej postaci, to dobrze, że na dzień dzisiejszy można będzie się odwoływać do UE, tylko co się stanie w sytuacji, gdy APIAS dostanie się do mozliwosci zmian prawa w UE

 • tower7

  Oceniono 3 razy 1

  Gdyby im chodziło o walkę z pedofilią, to już kilku biskupów by siedziało za kratami

 • gebe14

  Oceniono 3 razy 1

  ja nie rozumiem jednego ... mnie gdybym cały czas robił coś z błędami , źle , cały czas coś poprawiał - szef by mnie zwolnił. okazuje sie że ziobro może wypuszczać niedoróbki kilka razy w roku i nic . czy on coś potrafi zrobić dobrze? dlaczemu takiemu mamy płącić za źle wykonaną robotę . przecież to oczywiste że znowu sie bedzie wycofywał .

 • dupajasi0

  Oceniono 3 razy 1

  kara dożywotniego bezwzględnego pozbawienia wolności jest uznawana w orzecznictwie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka za "okrutną i niehumanitarną"
  A czy nie przypadkiem taką karę zasądza się właśnie za czyny okrutne i niehumanitarne? Bo jakoś nie słyszałem, żeby komuś dano dożywocie za przechodzenie przez jednię na czerwonym. ;-)

 • absyntowy_profesor

  Oceniono 5 razy 1

  I dlatego kara śmierci jest karą o wiele bardziej humianitarną. Tak swoją drogą, straszne brednie ten profesor pisze. Kara i w uzasadnionych przypadkach ma być dotkliwa. Breivik w więzieniu w Norwegii to karykatura sprawiedliwości. Ten artykuł raczej udowadnia, że to ETPC popłynął..

 • mezzzai

  Oceniono 3 razy 1

  Będzie wesoło jak przy naszej zacnej opozycji na jesień zdobędą większość konstytucyjną...

 • yassmin_kami

  Oceniono 1 raz 1

  Fake news Jaki rzucił zastępy trolli żeby bronić kumpla od przekrętow finansowych swojej partii Ziobra.

 • wikal

  Oceniono 5 razy 1

  Jak miernota prawna na czele resortu sprawiedliwości, druga na stołku prezydenckim i trzecia na nieistniejącym stołku naczelnika mogą dbać o standardy dobrego prawa? Do nich dochodzi całe stado dyspozycyjnych prawników-karierowiczów z prezesem TK na czele. A rządzi mafia polityczna popierana przez ludzi, ktorych interesują kolejne tylko pińcety i którzy nie ogarniają, że spłacać je będą ich dzieci i wnuki. I mamy komplet. Po co komu dobre prawo? Ono wręcz szkodzi.

 • acototak

  Oceniono 5 razy 1

  A co to są Konstytucja i prawa człowieka? Tego nie obejmuje program waadzy ludowej.

 • erte2

  Oceniono 9 razy 1

  Ale o co chodzi? Przecież ten kodeks jest nowelizowany nie po to żeby ograniczyć przestępczość, ale żeby zadowolić seweryna. Bo seweryn pragnie "chleba i igrzysk", (chleb dostaje, co prawda na kredyt który będzie musiał spłacić z grubymi odsetkami, ale co mu tam), a igrzyska... Co prawda ziobro na spółkę z kaczyńskim nie są w stanie wprowadzić publicznych egzekucji na stadionach (a ręczę że byłyby pełne, bo seweryn, jak każdy inny motłoch, takie widowiska uwielbia), ale robią co mogą.

 • stareradio

  Oceniono 5 razy 1

  Odkąd Jarek przestał go bolcować Ziobro zrobił się nieznośny. Chłopcy, pogódźcie się.

 • yassmin_kami

  Oceniono 7 razy 1

  Mierny magister prawa administracyjnego decyduje o kk , kpina . Tylko w Wolsce.

 • kukwas45

  Oceniono 7 razy 1

  Nihil novi.,od kiedyrządzą łamią konstytucję.Dlaczego teraz mieli przestać.A pisanie do Karczewskiego,to jak wrzucenie listu od razu do kosza.Dobrali się jak w korcu maku.,obrzydliwość.

 • pedofilia_jest_zla

  Oceniono 7 razy 1

  Dochodzą mnie słuchy że poród Ziobry był błędem w sztuce. Ludzie mówią że taka karykatura nie powinna była się urodzić....że trzeba teraz ścigać lekarza który do tego dopuścił. Ja mówię hola, hola...to nie wina lekarzy!!!Opanujcie się...skąd lekarz może wiedzieć co wyrośnie z noworodka...

 • saiv

  Oceniono 9 razy 1

  za to Trynkiewicz i jemu podobni traktują swoje ofiary bardzo humanitarnie

 • realistas

  Oceniono 9 razy 1

  Ludzie będą umierać bo lekarze w obawie o własne bezpieczeństwo będą bali się ryzykować. Zero rozkłada służbę zdrowia.

 • wiceherszt

  Oceniono 7 razy 1

  Ziobro po prostu usiłuje zastąpić jedną, bardziej "niekonstytucyjną" praktykę inną, trochę mniej "niekonstytucyjną". Bo filozofować to sobie można, o jakichś pojednaniach ze społeczeństwem, przeprosinach i innych "poprawach", tylko że potem na wolność wychodzi taki Trynkiewicz i łubudu - władza, i to wtedy jeszcze ta "demokratyczna" cabas, ładuje go prawem kaduka do jakiegoś "ośrodka w Gostyninie" i facet tam sobie gnije, bez możliwości wyjścia i bez żadnego wyroku.

  Tutaj jakoś pan Małecki nie pojękuje, że się Trynkiewiczowi łamie jego ludzkie prawa. Poza tym na "dożywocie bez wyjścia" można w Polsce i tak skazać i to znacznie bardziej "elegancko", po prostu wydając niezależne od siebie wyroki za kolejne, niepowiązane ze sobą przestępstwa, popełnione w wystarczających odstępach czasowych. W ten sposób niejaki pan Krakowiak będzie kiblował do końca świata i o jeden dzień dłużej, choćby się pojednywał i przepraszał codziennie, po kilka razy.

  A w norweski system penitencjarny i humanitarność uwierzę dopiero w momencie, kiedy po odsiedzeniu zasądzonej kary wypuszczą Breivika i nie będą mu przedłużali odsiadki w nieskończoność, skazując de facto na dożywocie bez możliwości wyjścia.

 • manren

  Oceniono 7 razy 1

  Należy natychmiast zmienić ustawę o Europejskim Trybunale Praw Człowieka.

 • mikwa

  Oceniono 2 razy 0

  I kara śmierci dla lekarzy-morderców, odpowiedzialnych za śmierć członków rodziny pana Ziobry.

 • bokaj

  Oceniono 4 razy 0

  Zero zna się tak na prawie, jak Cygan na biżuterii: lubi świecidełka, chętnie się nimi obstraja, ale zrobić by nie potrafił...

 • jarsons70

  0

  Ziobro zapewne liczy na dobrze mu znany efekt odstraszania nieumyślnych przestępców drakońskimi karami. Oczywiście chodzi o zastanowienie się, czy chcemy zostać lekarzami, pielęgniarkami, kierowcami, pilotami, rowerzystami ... i zwykłymi ludźmi, bo niestety każdemu może się przydarzyć nieszczęśliwy wypadek, zbieg okoliczności,...,. Fajny kraj nam szykuje PiS. A kiedy wejdą tortury i kara śmieci?

 • uzaz

  Oceniono 2 razy 0

  Kim jest pan Ziobro, było od dawna wiadomo: pieniackie cechy charakteru okazywane już w czasach studenckich; sprawa dr. Garlickiego; "samobójstwo" Blidy, puszczone płazem przez dzisiejszą opozycję. Ziobro jaki jest, każdy widzi, i to jest niezbywalne prawo Ziobry, być takim.
  Rodzi się pytanie: komu był/jest/będzie potrzebny Ziobro w swojej realnej postaci?
  Zmiana generacji w polityce to nakaz chwili - jak długo jeszcze można znosić wielce nieestetyczny wygląd (w większości wypadków) elit politycznych i ich głupotę, demonstrowaną jako alibi dla nieudolności.
  Als ideologia polskiej rewolucji to przede wszystkim realizacja marzeń dawnej "młodzieży bananowej" i kryptoklerykałów. Ciemny lud, jak długo będzie miał za co, wykupi wszystko.

 • nie_z_rzeczownikami

  Oceniono 4 razy 0

  "Potraktowanie go w sposób przedmiotowy, pozbawienie jakiejkolwiek możliwości poprawienia się - wyliczał." - co za bzdura. Osadzony MA i MUSI się poprawić, ale będzie pozostawał w odizolowaniu na zawsze. Idąc tym tokiem myślenia, każdy osadzony, a zwłaszcza ci z wyższymi wyrokami, są, o biedacy, "torturowani psychicznie".

 • wichura

  Oceniono 6 razy 0

  Nie ma sprawy!
  Przywrócić karę śmierci i temat załatwiony.
  Aaaa... Tak też euro-pedalstwo nie pozwoli... No to dożywocie z możliwością przedterminowego po 99 latach. Ew. po 75 latach za poręczeniem obojga rodziców ;)

 • andzialak

  Oceniono 4 razy 0

  Zbyniu Zerro mgr Ziobro...

 • tubi_ornot

  Oceniono 8 razy 0

  Pan magister prawa zdaje się nie przyjmować do wiadomości ze nie wysokość a nieuchronność kary jest ważniejsza, jak udowodnił kiedyś swoimi działaniami burmistrz Nowego Jorku. Żadne doraźne zmiany w Kodeksie tego nie zmienią. Potrzeba dobrze działającej i skutecznej policji, szybko działających sądów.

 • amete

  Oceniono 6 razy 0

  Nie widzę problemu. Naruszanie konstytucji i jakiejś tam konwencji? No to co? Ta władza ma w tym duże doświadczenie i poparcie 45% wyborców.

 • shtalman

  Oceniono 4 razy 0

  Przecież wolska jest bezpiecznym krajem mlekiem i miodem płynącym, wszyscy to bogobojni miłosierni katolicy, to dla kogo te kary, magister Zero szaleju się najadł

 • js08836

  Oceniono 8 razy 0

  I bardzo dobrze. KS została zniesiona ( szkoda ), a więc dożywocie dla okrutnych morderców, i bardzo dobrze. Jak to sobie można wyobrazić. Morderca wychodzi na wolność wcześniej bo co ofiara zmartwychwstała ? Tak samo zwykłe wyroki. Wkurza mnie, że jakiś bandyta wychodzi przedwcześnie z więzienia za dobre sprawowanie. Co to znaczy dobre sprawowanie ? On musi się dobrze sprawować bo inaczej powinien trafić do izolatki ! Ma siedzieć, tyle ile zasądziła sąd. Skazany na 10 lat od momentu wyroku ma siedzieć 10 lat co do dnia minus oczywiście areszt powyżej 3 miesięcy. Kara musi być nieuchronna i dotkliwa . Kary muszą być odstraszające. Bandzior , aferzysta , złodziej musi wiedzieć, że kalkulacji nie będzie. A odsiedzę 2/3 czy 1/2 i wyjdę. O nie aferzysta, który oszukał na setki milionów jeśli dostanie 25 lat odsiadki, to ani dnia krócej. Prawo twarde, ale sprawiedliwe.

 • mordred

  Oceniono 8 razy 0

  Czytając wypowiedzi pana Małeckiego oraz komentarze, mam jedną konstatację - brak zrozumienia oczekiwań większości Obywateli skutkuje przegrywaniem wyborów przez tzw. opozycję.
  Wprowadzenie kary bezwzględnego dożywocia po prostu podoba się większości. Proste rozumienie sprawiedliwości tak właśnie działa - koszmarne zbrodnie mają być karane drakońsko. Bestie w ludziej skórze mają być na stałe eliminowane ze Społeczeństwa, bo Obywatele chcą się czuć bezpiecznie. Humanitaryzm nie obowiązuje w stosunku do osób, które ten humanitaryzm, co udowodnili swoim postępowaniem, mają za nic.

 • dojcze_kabana

  Oceniono 10 razy 0

  Zaostrzenie kar za brutalne przestępstwa to skandal i zamach na demokracje oraz podwaliny III RP i swobody obywatelskie. To sprzeczne z konstytucjo.
  Precz z kaczorem dyktatorem
  Precz z kaczorem dyktatorem

 • nukula4

  Oceniono 16 razy 0

  Przestańcie z tą Europą, Ziobro wzoruje się na inkwizycji hiszpańskiej. Jak wprowadzimy państwo kościelne nawet nie zauważycie różnicy.

 • ppo

  Oceniono 1 raz -1

  Na bezwzględne dożywocie nie skazuje się za byle co. Nie ma co takiego sku...syna żałować. Inna sprawa, że taki nie ma nic do stracenia i w więzieniu może zamordować współwięźnia vzy strażnika i nic mu już nie można zrobić. Trzeba będzie takiego izolować.

 • szlag_mnie_trafi

  Oceniono 3 razy -1

  Na dolegliwości kodeksu karnego jest jeden świetny sposób - NIE POPEŁNIAĆ PRZESTĘPSTW!!

 • dar10ko

  Oceniono 3 razy -1

  Istotnie Ziobro i jego ekipa w Ministerstwie Sprawiedliwości okazują się największymi nieudacznikami, ignorantami, dyletantami w sprawach zmian w prawie.

 • norbertrabarbar

  Oceniono 5 razy -1

  Ziobro jest wyjątkowo marnym prawnikiem z tego co widzę
  - to człowiek, który niczego nie rozumie.

 • bylypisior

  Oceniono 9 razy -1

  No tak, dożywocie jak sama nazwa wskazuje powinno oznaczac siedzenie w pierdlu pol roku😂.
  Ci lewacy calkiem podurnieli. Dożywocie - jak wskazuje nazwa oznacza siedzenie w pierdlu DO KONCA ZYCIA. I zaden lewak idiota niech sensu slow nie wykreca.

 • tadian

  Oceniono 3 razy -1

  Choojowe zero

 • tadian

  Oceniono 5 razy -1

  Faszystowskie chooje

 • 1111pln

  Oceniono 5 razy -1

  Jak można zadrwić z Polaków bardziej???

  Nazwać swoją partię Prawo i Sprawiedliwość...

 • onduma

  Oceniono 9 razy -1

  W tym wypadku jestem przeciw Ziobrze. a to dlatego, ze prawo , jako takie i wszedzie, nie jest sprawiedliwe. Juz samo to, ze "droga kancelaria" ma wplyw na wyrok podwaza zaufanie do prawa . Jak i historia ( niewolnictwo, palenie czarownic czy obozy "zgodne z prawem"). Ponieważ zwykly czlowiek moze byc latwo skrzywdzony przez prawo jestem generalnie za nizszymi wyrokami

 • eldemon

  Oceniono 6 razy -2

  Brawo Panie Ministrze, tak trzeba postępować z bandytami, złodziejami, oszustami, sprzedawczykami, kanaliami, zaprzańcami i inną swołocza poubecką rozkradającą i niszczącą nasz piękny kraj.

 • tadian

  Oceniono 2 razy -2

  Ostatnio imigrant katolicki strzelał w szkole.!!! Zamknąć granice. Chooje

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX