Oświadczenia majątkowe ministrów za 2018. Co posiadają członkowie rządu?

Oświadczenia majątkowe członków rządu opublikowała dziś Kancelaria Premiera. Możemy dowiedzieć się z nich m.in. o nieruchomościach i samochodach jakie posiadają oraz poznać wysokość ich zarobków.
Zobacz wideo

Oświadczenia majątkowe ministrowie muszą składać co roku. 31 maja Kancelaria Prezesa opublikowała oświadczenia za rok 2018.

Oświadczenia majątkowe członków Rady Ministrów

Możemy się dowiedzieć, że wicepremier Beata Szydło, która wkrótce już zasiądzie w Parlamencie Europejskim, ma oszczędności w wysokości 16 360,80 zł, 38 030 zł w funduszach, a także 80 euro. A jej koleżanka minister edukacji oraz też już niebawem europosłanka Anna Zalewska ma 28 323,82 zł na koncie oraz 19 087,43 w jednostkach funduszy. 

Kredyty i oszczędności ministrów

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro ma ponad 70 tys. zł i 1850 euro oszczędności. Ma jednak również kredyt, który zaciągnął na budowę domu. Na koniec 2018 roku jego zadłużenie wynosiło nieco ponad 223 tys. zł.

Minister rolnictwa Jan Ardanowski ma 45 tys. zł oszczędności, a Jarosław Gowin, minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego - 95 tys, zł. 

Oświadczenie majątkowe premiera Mateusza Morawieckiego

Z oświadczenia premiera Mateusza Morawieckiego wynika, że jego oszczędności wynosiły ok. 5 milionów 380 tysięcy zł.

Poinformował też o uprawnieniach do 3857 akcji banku Santander.

Ma też dom o powierzchni 150 metrów kwadratowych, który stoi na działce wielkości ok. 4,6 tysiąca metrów kwadratowych.

Posiada też dom o powierzchni około 100 metrów kwadratowych, który znajduje się na działce o powierzchni około 3,1 tysiąca metrów kwadratowych. Wymienił też mieszkanie o powierzchni 72,4 metrów kwadratowych, którego wartość wynosi ok milion zł.

Morawiecki ma też połowę udziałów w segmencie (szeregówce) o powierzchni 180 metrów kwadratowych znajdującej się  na działce o powierzchni około 400 metrów kwadratowych. Premier ma też działkę rolną o powierzchni około 20 tysięcy metrów kwadratowych.

Z oświadczeń majątkowych ministrów możemy dowiedzieć się również o nieruchomościach, samochodach, jakie posiadają oraz poznać wysokość ich zarobków.

Zobacz oświadczenia majątkowe ministrów

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM