Piotr Mueller nowym rzecznikiem rządu

Piotr Mueller - dotychczasowy wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego - został rzecznikiem rządu oraz sekretarzem stanu w KPRM - poinformowała we wtorek kancelaria premiera.
Zobacz wideo

O powołaniu na rzecznika rządu napisał na Twitterze też sam Mueller.

"Pan premier Morawiecki powołał mnie na rzecznika prasowego rządu oraz sekretarza stanu w KPRM. Dziękuję za zaufanie! Tym samym będę tutaj z Państwem zdecydowanie częściej niż dotychczas" - napisał nowy rzecznik.

Piotr Muller zastąpił w roli rzecznika rządu Joannę Kopcińską, która w wyborach do Parlamentu Europejskiego zdobyła mandat. 

- Przede mną pięć ostatnich miesięcy kadencji. To ogromne wyzwanie komunikacyjne związane z podsumowaniem prac rządu przez ostatnie cztery lata - powiedział w rozmowie z PAP Piotr Mueller.

Zaznaczył, że możliwość reprezentowania rządu i awansu do kancelarii premiera to dla niego duże wyróżnienie. - Przede mną ogromne wyzwanie, wypłynąć na szerokie wody - powiedział.

Kim jest Piotr Muller?

Muller jest posłem Prawa i Sprawiedliwości od 2018 roku. Mandat objął po zmarłej posłance Jolancie Szczypińskiej. Ślubowanie poselskie złożył dokładnie 28 grudnia 2018.

7 stycznia 2019 został powołany na funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wcześniej, od listopada 2015 do kwietnia 2017 był doradcą wiceprezesa Rady Ministrów Jarosława Gowina.

We wtorek doszło do zapowiadanej od kilku dni rekonstrukcji rządu Mateusza Morawieckiego. Wicepremierem został Jacek Sasin, Elżbieta Witek - szefem MSWiA, Marian Banaś - ministrem finansów, Bożena Borys-Szopa ministrem rodziny, pracy i polityki społecznej, a Dariusz Piontkowski - szefem MEN.

DOSTĘP PREMIUM