Aleksandra Dulkiewicz spotka się z premierem Morawieckim. "Przyjęłam zaproszenie, widzimy się we wtorek"

Aleksandra Dulkiewicz odpowiedziała pozytywnie na zaproszenie Mateusza Morawieckiego do KPRM. Do spotkania prezydent Gdańska z szefem rządu ma dojść we wtorek.
Zobacz wideo

"Przyjęłam zaproszenie od Pana Premiera Mateusza Morawieckiego @MorawieckiM Widzimy się we wtorek! Dziękuję i cieszę się na rozmowę, bo mamy ważne sprawy dla @gdansk i Polski" - napisała w środę po południu na Twitterze Aleksandra Dulkiewicz.

Morawiecki zaprasza Dulkiewicz

Zaproszenie dla prezydent Gdańska premier Morawiecki skierował we wtorek na antenie telewizji Polsat News. - Ja bardzo serdecznie zapraszam panią prezydent na kawę do kancelarii, do mnie. Proponowałbym tylko, żeby nie brała ze sobą kamer, żeby ta rozmowa była taka bardzo poważna - powiedział szef rządu.

Morawiecki odniósł się też do sytuacji, która miała miejsce w poniedziałek w Gdańsku. Przypomnijmy, premier przybył do stolicy Pomorza na konferencję z okazji 40-lecia pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Prezydent Dulkiewicz próbowała podejść do niego i zaprosić na obchody 30. rocznicy wyborów z 1989 roku. Bezskutecznie. Szef rządu nawet się nie zatrzymał.

W Polsat News Morawiecki tłumaczył, że zobaczył panią prezydent "w ostatnim momencie".  - Chciałbym, byśmy traktowali się poważnie, takie zaczepianie i happeningi na ulicy nie przystoją troszeczkę - zaznaczył.

"Głęboki jest rów między nami"

Aleksandra Dulkiewicz była gościem Poranka TOK FM we wtorek. W rozmowie z Jackiem Żakowskim przyznała, że rów dzielący ją z premierem "jest głęboki". Niemniej jednak podkreśliła, że będzie dążyć do rozmowy z szefem rządu.

- Uważam, że innej drogi nie ma. Jeżeli do Gdańska przyjeżdża premier, to trzeba go przywitać. Jeżeli jest tutaj w trakcie Święta Wolności i Solidarności, to chyba nie może udawać, że nie jest w czasie tego święta. Wierzę, że taka rozmowa jest możliwa - mówiła Dulkiewicz.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM