Robert Biedroń nie zrzeknie się mandatu do PE? "Jestem zwolennikiem, aby był tam przez pięć lat"

Robert Biedroń zapewniał przed wyborami do PE, że mandatu nie przyjmie lub z niego zrezygnuje. Krzysztof Śmiszek, jeden z liderów Wiosny, mówił w TOK FM, że decyzja co zrobi szef Wiosny zapadnie w ciągu najbliższych tygodni.
Zobacz wideo

Wiosna Biedronia dostała się do Parlamentu Europejskiego z wynikiem 6,06 proc, dało to trzy mandaty. Karolina Lewicka wspominała w Poranku Radia TOK FM "rozgorączkowany entuzjazm" Roberta Biedronia, który towarzyszył ogłoszeniu wyniku wyborczego. - Kompletnie nie mogłam tego zrozumieć - przyznała dziennikarka, podkreślając, że Wiosna zdobyła tylko trzy mandaty.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni. Tylko nam udało się wbicie pomiędzy dwa wielkie bloki. Nasz entuzjazm był szczery - stwierdził Krzysztof Śmiszek, który, choć startował z pierwszego miejsca z Dolnego Śląska i Opolszczyzny, nie zdobył mandatu. 

"Skoro musiał mówić oczywistości, to w KE jest bardzo źle". Komentatorzy rozczarowani wystąpieniem Tuska

- 826 tysięcy zdobytych głosów to bardzo dobra baza i fundament, aby utrzymać poparcie i je rozbudować. Ostatnia seria sondaży powyborczych pokazuje, że ten efekt 6 proc. nie ciągnie nas w dół, ale w górę - dodał polityk Wiosny.

Robert Biedroń nie zrzeknie się mandatu do PE?

Robert Biedroń zapewniał przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, że nie przyjmie mandatu lub z niego zrezygnuje. Miał być tylko liderem, który pracować będzie na jak najlepszy wynik ugrupowania. A potem walczyć o mandat w wyborach do polskiego parlamentu. 

Ale Biedroń wybrał inny scenariusz, został europosłem. - Da się to połączyć z ciężką pracą w Polsce. Można poświęcić te kilka tygodni, żeby poprowadzić partię do jak najlepszego wyniku. Jestem zwolennikiem, żeby Robert Biedroń był w europarlamencie przez pięć lat - stwierdził Krzysztof Śmiszek, dodając, że Biedroń, jako lider ugrupowania będzie musiał podjąć decyzję, jak poprowadzić partię do wyborów parlamentarnych w Polsce.

-  Decyzja, czy wystartuje do Sejmu, będzie podjęta w ciągu najbliższych tygodni - podkreślił gość Poranka Radia TOK FM.

Krzysztof Śmiszek: Jestem zwolennikiem poważnej rozmowy nt. wyborów do Senatu

Zaraz po ogłoszeniu wyników wyborów do PE Wiosna ogłosiła, że do jesiennych wyborów parlamentarnych pójdzie samodzielnie. Jak powtarzał w TOK FM Śmiszek, nie widzi obecnie szans na powstanie szerokiej koalicji sił opozycyjnych i jego ugrupowanie samo chce walczyć o głosy wyborców.

- W tym momencie nie rozpatrujemy koalicji z kimkolwiek, ponieważ zbudowaliśmy dobry fundament do zaistnienia w wyborach sejmowych. Ale akurat ja i wiele osób w Wiośnie jesteśmy zwolennikami poważnej rozmowy na temat wyborów do Senatu - podkreślił polityk, zaznaczając, że wyższa izba parlamentu może być platformą do rozmowy pomiędzy wszystkimi partiami: od Razem do Platformy - uważa polityk.

Chcesz wiedzieć więcej? Posłuchaj!

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (202)
Robert Biedroń nie zrzeknie się mandatu do PE? "Jestem zwolennikiem, aby był tam przez pięć lat"
Zaloguj się
 • raju_baju

  Oceniono 27 razy 23

  Panie Biedroń, pan Śmiszek zrobił panu krecią robotę stwierdzając dziś w TOK.fm, że nie wiadomo, czy wystartuje pan do Sejmu, czy zostanie na pięcioletnich dobrze płatnych wczasach w Brukseli... Naprawdę?! Tyle głodnych kawałków pan nagadał, że musi być na czele listy, bo nie może zostawić drużyny samej, bla bla bla, a teraz, kiedy strach przed porażką zajrzał w oczy, i mandat posła polskiego Sejmu już nie taki pewny, to synekura w PE okazała się ważniejsza?! Skoro w tak banalnej sprawie nie potrafi pan dotrzymać słowa, to jak ktoś ma panu zaufać, że innych obietnic pan dotrzyma? Już samo to wasze kluczenie w tej sprawie jest bardzo rozczarowujące...

 • scypion_afrykanski

  Oceniono 33 razy 21

  Zobaczył, że te sondażowe miraże po 15% nie wytrzymały starcia z rzeczywistością, że wybory parlamentarne mogą być w ogóle bez mandatów i tyle.
  Cała tajemnica :)

 • guramdam3

  Oceniono 27 razy 19

  Czyli: "Wybierzcie mnie, a przekażę wasze głosy komuś innemu"
  Taki wyznawca "demokratycznych wyborów" nie powinien dostać ani jednego głosu w jakkichkolwiek przyszłych wyborach.

 • diabel-tasmasnki-reaktywacja-d

  Oceniono 23 razy 17

  Biedroń poznał wyniki wyborów, zrozumiał że więcej Wiosna już nie zdobędzie, a kolejny wynik wyborczy może być już tylko gorszy i praca na rzecz wyniku w Polsce nie ma sensu.
  Z Wiosną jest podobnie jak z ugrupowaniem Palikota, Kukizem - to jednosezonowe ugrupowania.
  Przy czym Biedroń jest sprytniejszy, a może po prostu ma większe możliwości skoro trafiły się wybory do europarlamentu, to pójdzie do PE, przez 5 lat kasa będzie lecieć, a za nieuniknione niepowodzenie Wiosny to nie on będzie odpowiedzialny.
  Oportunista jak Palikot. Kukiz w odróżnieniu od nich jest ideowcem. No ale Kukiz nie jest zawodowym politykiem.

 • ziggybam

  Oceniono 19 razy 15

  Jeżeli się nie zrzeknie kandydując do sejmu - straci wiarygodność, a jego partia - wasza partia - do reszty polegnie w wyborach parlamentarnych. Rozumiesz panie Śmiszek?

 • krzepki.harry

  Oceniono 16 razy 14

  Biedroń kandydował na prezydenta miasta i co zrobił, jak go wybrali? Oddał mandat kiedy mu to pasowało. Oszukał mieszkańców.
  Przed wyborami do PE zapewniał jednoznacznie, że to tylko taktyka ciągnięcia listy i że nie przyjmie mandatu. Już samo traktowanie wyborców jak kretynów było mocno nie fair, ale to co teraz wyrabiają przekracza wszelkie granice. Mąż Biedronia zaczyna urabiać opinię publiczną, szykuje grunt pod wycofanie się Biedronia ze złożonej publicznie obietnicy. Nie wiem jak to się ostatecznie skończy, ale już samo hamletyzowanie pokazuje, że złożonej obietnicy nie traktują poważnie i teraz kalkulują opcję DLA SIEBIE najlepszą.
  Nie wiem kto na tych niewiarygodnych oszustów będzie jeszcze głosował. Drugie PO. To już zdecydowanie lepiej głosować na Razem, trzymają się swojego programu, a i PiS jest zdecydowanie bardziej wiarygodny i realizuje to, co zapowiada. Wstyd!

 • siwywaldi

  Oceniono 22 razy 14

  I w taki oto sposób, TANI POPULIZM, przegrał z poselską eurodietą i całym przynależnym jej sutym korytem.... :-))

  Dziękuję, więcej pytań nie mam, a najbardziej żal mi pani profesor Płatek, która miała pecha być tą "czwartą"

 • abm1

  Oceniono 15 razy 13

  Bełkotliwy populista okazuje się chciwy na srebrniki europejskie. Tak wygląda ideologia Biedronia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX