Kto zastąpi Beatę Mazurek? "Najbardziej prawdopodobną kandydatką jest Małgorzata Gosiewska"

Ryszard Terlecki potwierdził, że w klubie PiS zapadła decyzja, kto zastąpi Beatę Mazurek na stanowisku wicemarszałkini Sejmu.
Zobacz wideo

Najbliższe posiedzenie Sejmu rozpocznie się 12 czerwca. To podczas niego PiS ma przedstawić kandydata na wicemarszałka Sejmu. 

W wyborach do Parlamentu Europejskiego dotychczasowa wicemarszałkini Beata Mazurek uzyskała mandat europosła. Szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki potwierdził, że klub znalazł już kandydatkę, która zastąpi ją na tym stanowisku. 

"Zapadła decyzja, jeszcze być może będą rozmaite dyskusje, ale najbardziej prawdopodobną kandydatką jest pani Małgorzata Gosiewska" - powiedział Terlecki, choć dodał, że formalnie kandydata musi zatwierdzić Sejm. 

Kraśko załamany argumentami Gosiewskiej: Czy w każdej sytuacji będziemy wracać do 10 kwietnia? Pani poseł, po co tak mówić?

Nadal nie wiadomo jednak, kto zastąpi Beatę Mazurek na stanowisku rzeczniczki PiS. 

Małgorzata Gosiewska była posłanką V, VII kadencji, a w obecnej kadencji Sejmu jest wiceszefową komisji spraw zagranicznych oraz komisji łączności z Polakami za granicą. W wyborach w 2015 roku w uzyskała około 14 tys. głosów startując w okręgu nr 19 Warszawa.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM