Jarosław Kaczyński napisał list. Prezes PiS zwrócił uwagę na sprawę "kluczową dla pomyślności Ojczyzny"

Jarosław Kaczyński podziękował wyborcom i sympatykom Prawa i Sprawiedliwości za głosy oddane na jego partię w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Ale opublikowany dzisiaj list prezesa PiS miał więcej adresatów.
Zobacz wideo

"Z całego serca dziękuję Państwu za udzielenie nam poparcia w wyborach do Parlamentu Europejskiego oraz głosy oddane na naszych kandydatów. Jesteśmy Państwu bardzo wdzięczni za okazane nam zaufanie. To właśnie dzięki Państwu, dzięki wszystkim Osobom, które doceniły naszą wiarygodność, odnieśliśmy ten jakże cenny wyborczy sukces" - tak zaczął prezes PiS swój list. 

W liście upublicznionym w czwartek (6 czerwca) w mediach społecznościowych prezes PiS, Jarosław Kaczyński nie tylko jednak dziękował za udzielone jego partii poparcie w wyborach do europarlamentu. Zwrócił też uwagę, że to jesienią "rozstrzygnie się przyszłość naszej Ojczyzny oraz dalsze losy dobrej zmiany".

Jarosław Kaczyński o "wódczanej fraternizacji". Prezes PiS oskarża Donalda Tuska o kłamstwo

Kaczyński poprosił Polaków, by podczas polskich wyborów parlamentarnych jeszcze tłumniej udali się do urn wyborczych i oddali jeszcze więcej głosów na PiS. "To w nich rozstrzygać się będzie przyszłość naszej Ojczyzny oraz dalsze losy dobrej zmiany" - napisał Kaczyński.

Jarosław Kaczyński: Konieczna jest bezwzględna większość w Sejmie

Prezes PiS wskazał, że aby kontynuować "dobrą zmianę" i ją rozszerzać, jego partia musi w wyborach parlamentarnych uzyskać bezwzględną większość, czyli zdobyć ponad połowę mandatów do Sejmu. "Jest to dla pomyślności naszej Ojczyzny sprawa kluczowa" - stwierdził lider PiS.

"Dlatego już dzisiaj pragnę państwa prosić, byście jesienią jeszcze tłumniej udali się do urn wyborczych i oddali jeszcze większą liczbę głosów na Prawo i Sprawiedliwość, a także jeszcze mocniej wspierali podczas kampanii wyborczej naszych kandydatów" - oświadczył Kaczyński.

Zapewnił również, że politycy PiS będą "jeszcze ciężej pracować dla Polski, jeszcze ciężej pracować na rzecz wzrostu jakości oraz poziomu życia wszystkich Polaków".

Na koniec listu, Kaczyński życzył Polakom zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności. "Proszę przyjąć moje najserdeczniejsze pozdrowienia i wyrazy głębokiego szacunku" - podkreślił prezes PiS.

DOSTĘP PREMIUM