"Polityka": Anita Czerwińska nową rzeczniczką PiS. "Bez niej nie byłoby miesięcznic"

Posłanka Anita Czerwińska ma zostać nową rzeczniczką PiS. Radny mazowiecki i szef biura Jarosława Kaczyńskiego - Radosław Fogiel - będzie jej zastępcą. To ustalenia tygodnika "Polityka".
Zobacz wideo

Rzeczniczka partii oraz wicemarszałkini Sejmu Beata Mazurek zdobyła mandat europosłanki, więc trzeba wybrać jej następców. Jak ustalili dziennikarze "Polityki", nową rzeczniczką Prawa i Sprawiedliwości ma zostać Anita Czerwińska, a jej zastępca Radosław Fogiel.

49-letnia Anita Czerwińska to posłanka PiS, która zadebiutowała w Sejmie w 2015 roku. Po studiach prawniczych na UW pracowała w korporacjach, m.in. HBO. od lat związana jest ze środowiskiem "Gazety Polskiej", była m.in. zatrudniona w Niezależnym Wydawnictwie Polskim Tomasza Sakiewicza. W 2006 zaczęła kierować warszawskim Klubem „Gazety Polskiej”. Po katastrofie smoleńskiej Anita Czerwińska brała udział w protestach przed Pałacem Prezydenckim, przeciwników przeniesienia do kościoła stojącego tam krzyża. Angażowała się też w organizację miesięcznic smoleńskich. Jak podkreśla "Polityka", to właśnie Anita Czerwińska "zgłaszała do warszawskiego ratusza zgromadzenie pod Pałacem Prezydenckim, które po zmianie prawa przez PiS stało się zgromadzeniem cyklicznym". "Jarosław Kaczyński mówił o niej podczas jednej z rocznic: Bez niej nie byłoby tu miesięcznic".

Przypomnijmy, że Beatę Mazurek na stanowisku wicemarszałkini Sejmu najprawdopodobniej zastąpi Małgorzata Gosiewska. O takim rozwiązaniu poinformował szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Rozstrzygnięcia mamy poznać podczas najbliższego posiedzenia Sejmu, które zacznie się w najbliższym tygodniu.

Anita Czerwińska rzeczniczką. Radosław Fogiel jej zastępcą

Z ustaleń "Polityki" wynika, że Radosław Fogiel będzie zastępcą nowej rzeczniczki partii. To 37-letni szef biura Jarosława Kaczyńskiego i asystent prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Radosław Fogiel od jesieni 2018 roku jest też radnym sejmiku mazowieckiego. To on po październikowych wyborach wspierał prezesa Kaczyńskiego, w przekonywaniu, że to PiS wygrało wybory.

TOK FM PREMIUM