Jarosław Kaczyński ma konkretną ofertę dla Pawła Kukiza. "Wspólne listy jak najbardziej"

Zjednoczona Prawica i Kukiz'15 razem w jesiennych wyborach? To coraz bardziej prawdopodobny scenariusz. - Ostatnio rozmawiałem z panem prezesem. Wspólne listy jak najbardziej. To nie była moja propozycja, tylko pana prezesa - ujawnił Paweł Kukiz.
Zobacz wideo

Do rozmowy lidera Kukiz'15 z prezesem Prawa i Sprawiedliwości doszło trzy dni temu. - Wspólne listy jak najbardziej. To nie była moja propozycja, tylko pana prezesa - mówił Paweł Kukiz w TVN24. I ubolewał, że Jarosław Kaczyński podczas tej rozmowy nie wyraził zainteresowania rozwiązaniami, które on proponuje. - Nie było żadnego zainteresowania, jeśli chodzi bierne prawo wyborcze dla każdego Polaka, nie było zainteresowania wprowadzeniem referendum. Przez cztery lata możecie jedni i drudzy (mówił o przedstawicielach innych ugrupowań politycznych - PAP) robić z tym narodem co wam się żywnie podoba i nie ma żadnego instrumentu, żeby naród mógł powiedzieć: nie, dość, basta. Jakim prawem? - pytał.

Jak dodał,  "będziecie tego wszystkiego pilnować do śmierci, bo inaczej wam rodziny polecą ze spółek skarbu państwa".

Kukiz dopytywany potwierdził, że rozmowy z Kaczyńskim dotyczyły wspólnych list wyborczych. Stwierdził też, że to nie pierwsze takie rozmowy. "W pierwszych moich rozmowach proponował (prezes PiS - PAP) wejście w koalicję z PiS-em. Wie pan, z czym to się wiąże, z urzędami, z pieniędzmi. Odmówiłem" - powiedział Kukiz.

Podkreślił, że dla niego "priorytetem jest demokratyzacja państwa". Mówiąc o swoich oczekiwaniach, dotyczących ewentualnego startu w wyborach ze wspólnych list z PiS-em, stwierdził: "Jeżeli taka deklaracja zostanie podpisana (...) Jeżeli podpiszecie taką deklarację, to z wami pójdę".

Wybory do Parlamentu Europejskiego, które odbyły się 26 maja, skończyły się porażką Kukiz'15. Ugrupowanie nie zdołało przekroczyć progu wyborczego i nie będzie mieć europosłów. Ugrupowanie Pawła Kukiza zdobyło 3,69 proc. głosów.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (3)
Jarosław Kaczyński ma konkretną ofertę dla Pawła Kukiza
Zaloguj się
 • rbik53

  Oceniono 1 raz 1

  .
  Kukiz ma tak niezłomną wolę, że nawet on jej nie daje rady ugiąć, a co dopiero taki Mlaskacz…
  Kukiz to niezłomny, lądowy pancernik Potiomkin.
  .

 • oko2009

  Oceniono 7 razy 1

  A co im zostało żeby pozostać przy korycie? Tylko całowanie tyłka prezesa wszystkich prezesów. W przeciwnym razie znikną jak kamfora i skończy się kasa z naszych podatków. Więc lgną do prezesa jak muchy do g..wna. Ich jedyną propozycją dla wyborców jest prośba: głosujcie na nas, bo chcemy jeszcze jakiś czas tuczyć się na dietach poselskich.

 • bergg

  Oceniono 7 razy 1

  Kukiz jak Lepper da dupy Kaczyńskiemu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX