"GW" ujawnia list Falenty do Kaczyńskiego. "Zasłużyłem się dla kraju"

W liście Marka Falenty do Jarosława Kaczyńskiego biznesmen przekonuje w nim m.in., że politycy Prawa i Sprawiedliwości uczestniczyli w organizacji procederu, który w znacznym stopniu przyczynił się do porażki PO w 2015 roku, a ludzie związani z tą partią "mamili go" obietnicami amnestii.
Zobacz wideo

"Panie Prezesie, jest mi bardzo przykro. Liczyłem, że wielka sprawa, do jakiej się przyczyniłem, zostanie mi zapamiętana i po wygranych wyborach załatwiona niejako z urzędu. Zresztą taka była obietnica Panów z CBA" - napisał Marek Falenta w opublikowanym przez środową "Gazetę Wyborczą" liście. Miał on trafić on do siedziby PiS na początku lutego.

Falenta podkreśla w nim, że ludzie z otoczenia politycznego obiecali mu pomoc i amnestię.

Biznesmen pisał list walcząc o uniknięcie więzienia. W 2017 r. został prawomocnie skazany na dwa i pół roku więzienia za zorganizowanie nielegalnych podsłuchów polityków z rządu PO-PSL, które zrealizowano w warszawskich restauracjach Sowa & Przyjaciele i Amber Room.

Falenta w liście do Kaczyńskiego przekonuje, jak bardzo zasłużył się dla wyborczego zwycięstwa PiS w 2015 r. Dodaje też, że ludzie służb lojalni wobec PiS odegrali ważną rolę w rozegraniu afery podsłuchowej.

Stwierdza również: "Zasłużyłem się już dla kraju, a teraz chciałbym już tylko normalnie żyć jak każdy obywatel".

Rzeczniczka PiS: "List wpłynął do biura prezesa"

Do publikacji "GW" odniosła się około południa rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska. Potwierdziła, że list Falenty trafił na Nowogrodzką i nie nadano mu żadnego biegu. "Nie było żadnych podstaw, by odnosić się do jego kuriozalnej treści" - napisała na Twitterze Czerwińska.

Na początku tygodnia „Rzeczpospolita” opublikowała list, który Falenta napisał do prezydenta Andrzeja Dudy, w którym domaga się ułaskawienia.

Marek Falenta ma odbyć karę 2,5 roku więzienia

O tym, że Falenta ma odbyć zasądzoną mu karę 2,5 roku więzienia, zdecydował 31 stycznia Sąd Apelacyjny w Warszawie. Odrzucił tym samym zażalenia obrońców, którzy ubiegali się o odroczenie wykonania kary m.in. ze względu na stan zdrowia skazanego. W marcu Sąd Okręgowy w Warszawie wydał postanowienie o wydaniu za biznesmenem listu gończego.

Falenta został zatrzymany na początku kwietnia 2019 roku w Hispzanii.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (5)
"GW" ujawnia list Falenty do Kaczyńskiego. "Zasłużyłem się dla kraju"
Zaloguj się
 • skandy5

  Oceniono 6 razy 2

  Bandzior szantażuje chłopców z ferajny! Do tego ruski wywiad w tle. PiS spłaca pomoc zakupami ruskiego węgla

 • getz54

  Oceniono 4 razy 0

  Coś poszło nie tak, prawdopodobnie sprawiła to nieudolnośc Ziobry w przejmowaniu sądów. W 12 miesięcy po wygraniu wyborów przez PiS wszystko było na najlepszej drodze zeby Falenta uniknął odpowiedzialności. Ziobrowa prokuratura ządała dla niego w sądzie 1,5 roku więzienia w zawieszeniu, lecz wyrok sądu był inny od zalecanego, podobnie jak w przypadku Kamińskiego, Wąsika, Bejdy, kara bezwzględnego więzienia. Wyrok został podtrzymany w apelacji i Falenta miał prawo czuc się oszukany przez juntę, ,,Archetyp zła,, z Zoliborza obiecał mu bezkarnośc i nie dotrzymał słowa. Podobnie jak w przypadku pana Birgfellnera, nie zapłacił mu za wykonaną pracę i poszczuł Ziobrą. Tak samo ,,archetyp zła,, nie dotrzymał słowa danego rodzinie, tez coś poszło nie tak z wydaniem paszportu
  oszustowi Dubanieckiemu i pozwolenie mu na wyjazd do USA w celu leczenia odcisków i łupiezu o ile pamiętam. Dwukrotnie sąd nie wyraził zgody na jego wyjazd. Kaczyński nie do końca jest jeszcze właścicielem państwa, jeszcze nie wszystko mu wolno jak Orbanowi, nie na wszystko moze sobie pozwolic przywódca junty z Nowogrodzkiej. Ale PSL, Wiosna, SLD, dwoją się i troją zeby mu się udało, zeby nie powstała koalicja, która pozbawi ,,archetypa,, władzy absolutnej.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 4 razy 0

  Jedno niewatpliwym faktem zasluzyl sie dla panstwa kompromitujac na lata niszczace panstwo ugrupowania o korzeniach postkomunistycznych. Rzeczywiscie spadla kurtyna nad ta obesr... bardaka, tylko co my mamy wspolnego z porschunkami wewnatrz systemu spred 2015.

 • stork40

  Oceniono 4 razy 0

  Falencie jest bardzo przykro, bo mu obiecano....... hahahahahahaha, a to ci inteligentny biznesmen

 • endrju1521

  Oceniono 5 razy -1

  Murzyn zrobił swoje, Murzyn może odejść .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX