Władysław Kosiniak-Kamysz: Jesteśmy partią pokoju, PiS jest partią wojny. Nie możemy być w koalicji

Przewodniczący PSL Władysław Kosiniak-Kamysz przekonywał w TOK FM, że koalicja PSL i PiS nie jest możliwa. - Nas nie interesują te stołki - zapewniał.
Zobacz wideo

- Decyzję o tym, że jesteśmy w opozycji, podjęliśmy już dawno i nie zamierzamy jej zmieniać - przekonywał przewodniczący PSL Władysław Kosiniak-Kamysz pytany o słowa Jarosława Gowina, który goszcząc w TVN zaprosił ludowców do startu w wyborach wspólnie ze Zjednoczoną Prawicą.

- Nie pokusiliśmy się, kiedy PiS proponował nam sędziego Trybunału Konstytucyjnego, (...) nas naprawdę nie interesują te stołki - przekonywał.

Prowadząca audycję Dominika Wielowieyska przypomniała, że Waldemar Pawlak wyznawał zasadę "wygra nasz koalicjant", a niedawno krytykował przewodniczącego PSL za to, że nie wyszedł z sali podczas słynnego przemówienia Leszka Jażdżewskiego.

- My jesteśmy partią pokoju, PiS jest partią wojny. Te partie nie mogą być w koalicji - skwitował Kosiniak-Kamysz.

Wspólny blok nie zrealizował celu

Na początku czerwca Rada Naczelna PSL zdecydowała o budowie bloku na wybory parlamentarne pod nazwą Koalicja Polska. Do współpracy zaproszono ugrupowania, którym bliskie są "wartości chrześcijańskie, demokratyczne, ludowe i narodowe".

- Obiektywnie rzecz biorąc, osobny start PSL, PO, Nowoczesnej i samorządowców oznacza zwycięstwo PiS - oceniła Dominika Wielowieyska.

- Uważam, że jeden blok, który poszedł w wyborach europejskich nie sprawdził się pod względem osiągnięcia celu, jakim było wygranie wyborów. (..) Wspólnota celu bez wspólnoty wartości nie wystarczyła - stwierdził polityk. 

Zdaniem Władysława Kosiniaka-Kamysza, bardziej racjonalnym podziałem partii opozycyjnych byłby wspólny start PSL, PO i samorządowców w centrowej koalicji oraz Wiosny, SLD i Razem w lewicowej.

Komisji śledczej nie będzie

- To trzeba jak najszybciej wyjaśnić. Pytanie, kto to może dzisiaj zrobić - tak przewodniczący PSL skomentował opublikowany dziś przez "Wyborczą" list Marka Falenty do Jarosława Kaczyńskiego.

W liście skazany na karę więzienia biznesmen przekonuje, że nagrania polityków PO-PSL z restauracji Sowa & Przyjaciele przyczyniły się do zwycięstwa wyborczego PiS, były realizowane w porozumieniu z funkcjonariuszami CBA i ABW, a ludzie związani z PiS mamili go obietnicami amnestii.


- To jest szantażowanie najważniejszych osób w państwie - ocenił szef ludowców. Jak mówił, z Falenty nie należy czynić bohatera, ale treść listów do Kaczyńskiego oraz wcześniejszego - do prezydenta Dudy, powinna zostać wyjaśniona.

Podkreślił jednak, że chociaż komisja śledcza, która zajęłaby się tą sprawą, jest potrzebna, to nie ma szans na to, żeby powstała za rządów PiS.

- Mamy skazaną osobę, ale nie mamy mocodawców. To gdzie był ten scenariusz (afery podsłuchowej - red.) pisany? - pytał.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (7)
Władysław Kosiniak-Kamysz: Jesteśmy partią pokoju, PiS jest partią wojny. Nie możemy być w koalicji
Zaloguj się
 • oko2009

  Oceniono 2 razy 2

  Byli agendą PZPR nazywając się ZSL. Potem widząc zmiany w sejmie szybko przemianowali się na PSL i dołączyli nowej władzy. Stołki ich nie interesują więc pewnie zrobili to dla jaj. Potem byli w koalicji z SLD ale czując jego upadek z powodu napaści wszystkich stacji TV i gazet wyszli w odpowiednim momencie żeby zaraz dołączyć do nowej władzy. Też dla jaj, nie dla stołków. Potem już nie ważne było kto wygra wybory, bo zawsze wygrywał ich koalicjant ktokolwiek by to nie był. I każdemu dawali d..y. Nie dla apanaży. Tak tylko żeby weselej było.

 • miloz1

  Oceniono 4 razy 2

  Pan Władek mnie przekonał - działaczy PSL nie interesują stołki. Murem za panem Władkiem.

 • tomaselli

  Oceniono 1 raz 1

  Kosiniak Kamysz zamiast ukryc kompromitacje, ze przylaczyl sie do teczowej KE , zaczyna kolejny raz brnac w kierunku calkowitego upadku tej niby chlopskiej partii, ktorej jedynymi "sukcesami" bylo rozdawnictwo synekur dla znajomych krolika!

 • getz54

  Oceniono 5 razy 1

  PSL partią pokoju, tak, jeszcze z widokiem na morze w dodatku. Pieszczochy PRL-u, ludzie bez godności i honoru.
  Przez dziesiątki lat podobnie jak kościół katolicki, który wpaja ludowi mit o Maryji zawsze dziewicy, PSL mami o swojej martyrologii i Witosie. Ta partia czeznie w oczach, ich patriotyzm z okresu powstań chłopskich nie działa na młodych ludzi. Niech spłacą swoje długi i znikają, raz na zawsze.

 • 2bxornot2b

  Oceniono 5 razy 1

  Wytepimy szarancze, bedziem wywalac przez okna Waldek idz se walnij sete w sejmowym bufecie pajacu.

 • mrpens

  Oceniono 2 razy 0

  Partia wsiowych pedziów

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX