Klub parlamentarny Nowoczesnej przestał istnieć. "Integrujemy się przed jesiennymi wyborami"

Posłowie Nowoczesnej wstąpili do klubu Platformy Obywatelskiej-Koalicji Obywatelskiej. W czwartek wieczorem odbyło się pierwsze, inauguracyjne posiedzenie w nowym składzie. Po połączeniu z posłami Nowoczesnej klub PO-KO liczy 155 posłów.
Zobacz wideo

Przewodniczącym klubu PO-KO pozostał Sławomir Neumann, a jedną z jego zastępczyń - liderka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.- Mamy wspólny klub Platformy Obywatelskiej i Koalicji Obywatelskiej. To jest integracja, która trwa tak naprawdę od 2016 roku, byliśmy coraz bliżej. Ostatnie posiedzenie naszych rad krajowych bardzo wyraźnie to powiedziało. Razem integrujemy się i idziemy do wyborów wspólnie - powiedział dziennikarzom po zakończeniu obrad klubu, szef PO Grzegorz Schetyna.

Z byłego już klubu Nowoczesnej do klubu PO-Koalicji Obywatelskiej przystąpiło 12 z 14 jej dotychczasowych posłów. Na taki krok nie zdecydowali się posłowie: Marek Ruciński i Radosław Lubczyk.

Obaj - jak mówią byli posłowie Nowoczesnej - są lekarzami, planują zakończyć karierę polityczną i powrócić do zawodu. Lubczyk mówił w środę PAP, że do końca kadencji zamierza pozostać posłem niezrzeszonym.

Decyzja o połączeniu klubów PO-KO i Nowoczesnej zapadła podczas sobotnich wspólnych obrad Rad Krajowych: PO i Nowoczesnej.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
Klub parlamentarny Nowoczesnej przestał istnieć. "Integrujemy się przed jesiennymi wyborami"
Zaloguj się
 • irenevonbrick

  Oceniono 4 razy 2

  To początek końca PO

 • 2bxornot2b

  Oceniono 3 razy 1

  Co zrobic, jest chemia miedzy szczurzastym, a zmartwychstalym mao tse tungem.

 • miloz1

  Oceniono 2 razy 0

  Integracja muchy z packą.

 • tomaselli

  Oceniono 1 raz -1

  No i po co w takim razie byl ten caly cyrk ? Od razu trzeba bylo powiedziec, ze Nowoczesna to przybudowka PO , choc kazdy inteligentny czlowiek wie to od czasu "ciamajdanu" w Sejmie z 2016 roku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX