Łukasz Schreiber twittuje zmanipulowane słowa Tuska, a potem przeprasza. "Te słowa wydały mi się prawdziwe"

"Mój rząd był zainteresowany, żeby jak najwolniej wprowadzić legislację, która skutecznie wyeliminuje wyłudzenia" - taki cytat z wypowiedzi Donalda Tuska zamieścił na Twitterze minister w kancelarii premiera Łukasz Schreiber. Sęk w tym, że jest to część zdania całkowicie wyrwana z kontekstu, co natychmiast wytknięto mu na Twitterze.

Donald Tusk stawił się dziś na przesłuchanie przed sejmową komisją śledczą do VAT. Przesłuchanie rozpoczęło się od pytań zadawanych przez przewodniczącego komisji Marcina Horałę i wzbudziło spore zainteresowanie dziennikarzy i komentatorów. Jeszcze w czasie jego trwania na Twitterze pojawiały się opinie i cytaty. Jeden z "cytatów" zamieścił minister w kancelarii premiera, poseł PiS Łukasz Schreiber. Do tekstu dołożył również "dokumentujące" go wideo. Słuchać na nim słowa: "Mój rząd był zainteresowany, żeby jak najwolniej wprowadzić legislację, która skutecznie wyeliminuje wyłudzenia". Tymczasem ta wypowiedź to tylko fragment zdania, z którego polityk wyciął zarówno początek, jak i koniec, co kompletnie wypaczyło jego sens.

Pełne brzmienie zdania przywołała dziennikarka Dominika Długosz z portalu newsweek.pl, a brzmiało ono: "jeśli pyta mnie pan jako premiera, czy mój rząd był zainteresowany, aby jak najwolniej wprowadzać legislację (...), to musiałbym to uznać za impertynencję". - Panie pośle dlaczego pan w taki sposób manipuluje? To są dość niskie chwyty - komentowała. Patryk Wachowiec z Fundacji FOR komentował: Tak manipuluje członek rządu.

Oburzony był również Bartosz Wieliński z "Gazety Wyborczej". - Bezczelna i prymitywna manipulacja. Proszę pokazać całość wypowiedzi - pisał. Sam poseł Schreiber po pewnym czasie zdecydował się wpis usunąć, co również wyjaśnił. - Usunąłem poprzedni wpis dot. komisji ds. VAT, gdyż film był, tak jak mi Państwo przekazaliście, fragmentem wypowiedzi. Przepraszam, nie było to zamierzone i celowe działanie z mojej strony. Po prostu patrząc na działania poprzedniego rządu te słowa wydały mi się prawdziwe - czytamy w jego wpisie na Twitterze.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (10)
Przesłuchanie Donalda Tuska. Łukasz Schreiber publikuje na Twitterze zmanipulowany cytat
Zaloguj się
 • iskander36

  Oceniono 1 raz 1

  Schreiber zastosował stary sposób na walkę przez obgó...anie, którą od lat stosuje Gnijący Kierownik Kleptokracji. Ten Gnijący Kierownik, którego wielokrotnie widziano w różnych sytuacjach z mężczyznami, ale zostawmy to teraz.... :D

 • 1ja002

  Oceniono 5 razy 1

  Schreiber czyli po polsku pisarz, a raczej bajkopisarz, albo bajkoiPiSiarz?

 • andrzej1109

  0

  Tępa świnia z geby, oczu i języka - czego od takiego wymagać ?

 • wkoz1

  0

  Czepiacie sie pisiora ze klamie? To jak alkoholika ze pije.. bez sensu..

 • barbarakoss

  0

  Mozna wiec napisac kazda glupote, kazde oszczerstwo, wystarczy przeciez potem (kiedy?) napisac: nie bylo to celowe i zamierzone dzialanie z mojej strony.
  No i ciekawe, kto p. Schreiberowi przekazal ten film? Ktos mu podlozyl swinie, czy zwykla wymowka?

 • shawmut

  Oceniono 4 razy 0

  dupek

 • gruppe

  Oceniono 3 razy -1

  debilek

 • robertes777

  Oceniono 11 razy -5

  na temat film „Tylko nie mów nikomu” dziennikarka TVN rozmawiała abp Markiem Jędraszewskim. Słowa biskupa zostały zmanipulowane - czy tokfm - by być stacją rzetelną - również wtedy protestowało? Zmanipulowany tekst ukazał się w GW - sprostowania nie było!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX