Dziś 70. urodziny Jarosława Kaczyńskiego. Zobacz, czego życzą prezesowi goście TOK FM

Pogody ducha, dystansu do siebie, nowych książek na temat kryzysu klimatycznego i zdrowia - dla siebie i kota. Między innymi tego życzyli prezesowi PiS goście Radia TOK FM.
Zobacz wideo

18 czerwca przypadają okrągłe - siedemdziesiąte - urodziny prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Z tej okazji poprosiliśmy gości poniedziałkowego Poranka TOK FM o krótkie życzenia dla prezesa.

W filmie udział biorą Agata Szczęśniak z OKO.press, Paweł Wroński z "Gazety Wyborczej", Jacek Pochłopień - redaktor naczelny tygodnika "Wprost" oraz Joanna Kluzik-Rostkowska z Platformy Obywatelskiej, była członkini Prawa i Sprawiedliwości i szefowa sztabu wyborczego Jarosława Kaczyńskiego w kampanii prezydenckiej w 2010 roku.

Czego życzą prezesowi? Zobaczcie w naszym wideo!

Jarosław Kaczyński jest współzałożycielem Prawa i Sprawiedliwości i jego prezesem od 2003 roku. Partię tę współtworzył ze swoim bratem Lechem Kaczyńskim, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

PiS powstało na gruzach Porozumienia Centrum - pierwszej partii Jarosława Kaczyńskiego, założonej w 1990 roku.

Kaczyński był premierem w latach 2006-2007. W 2010 roku bezskutecznie ubiegał się o fotel prezydenta Polski. Obecnie, choć formalnie jest tylko posłem i szefem partii rządzącej, to zdaniem wielu, podejmuje najważniejsze polityczne decyzje w kraju. 

TOK FM PREMIUM