Bartłomiej M. wychodzi na wolność. Były rzecznik MON zwolniony z aresztu

Bartłomiej M. został zwolniony z aresztu - poinformowała w czwartek PAP kpt. Anna Czajczyk, rzecznik dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Krakowie. Były rzecznik MON opuszcza areszt śledczy w Tarnobrzegu.
Zobacz wideo

Bartłomiej M. został zatrzymany w styczniu, wraz z byłym posłem PiS Mariuszem Antonim K., w związku z prowadzonym od grudnia 2017 roku przez prokuraturę w Tarnobrzegu śledztwem dotyczącym niegospodarności, powoływania się na wpływy oraz fałszowania dokumentów przy okazji zawierania umów przez spółkę PGZ S.A.

Do aresztu trafił mimo poręczenia, jakie wystawił  o. Tadeusz Rydzyk. W kwietniu sąd zdecydował się na przedłużenie aresztu. Wniosek w tej sprawie złożyła tarnobrzeska prokuratura, która prowadzi sprawę.

W środę Sąd Okręgowy w Warszawie wyraził zgodę, by były rzecznik MON wyszedł z aresztu pod warunkiem wpłacenia poręczenia majątkowego w wysokości 100 tys. złotych. Poręczenie majątkowe zostało wpłacone w środę po południu przez rodzinę. Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu złożyła jednak wniosek o wstrzymanie postanowienia sądu.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzeg prokurator Andrzej Dubiel poinformował PAP, że sąd nie wstrzymał wykonania postanowienia, a to oznacza, że został sporządzony nakaz zwolnienia i Bartłomiej M. będzie dzisiaj zwolniony z aresztu.

- W tej chwili nie ma żadnych podstaw prawnych, żeby nie wykonać decyzji sądu. Rodzina mojego mocodawcy oczekuje na przyjęcie protokołu poręczenia majątkowego - poinformował obrońca Bartłomieja M., adwokat Luka Szaranowicz.

Wielka kariera Bartłomieja M.

Bartłomiej M. zrobił błyskawiczną karierę dzięki Antoniemu Macierewiczowi. Współpracę zaczęli, kiedy Macierewicz kierował sejmowym zespołem ds. katastrofy smoleńskiej. Kiedy wiceszef PiS został ministrem obrony, M. piastował funkcje rzecznika. Za zasługi został przez min. Macierewicza odznaczony medalem.

Trafił też do Polskiej Grupy Zbrojeniowej, gdzie pracował jako pełnomocnik zarządu ds. komunikacji.

DOSTĘP PREMIUM