Adam Bielan: Chciałbym, żeby Jarosław Kaczyński został jeszcze premierem

- Osobiście chciałbym, żeby Jarosław Kaczyński został jeszcze premierem. To jednak zależy od sytuacji politycznej w następnej kadencji - powiedział poniedziałkowemu "Wprost" europoseł PiS, Adam Bielan. Zapewnił również, że ze zdrowiem szefa PiS wszystko jest w porządku.
Zobacz wideo

Adam Bielan dopytywany o to, czy prezes PiS zyskał słuch społeczny, a Donald Tusk go stracił, przypomniał, że ostatnie wybory to był również pojedynek Tusk-Kaczyński. - Skończyło się z korzyścią dla Kaczyńskiego. Decydując się na bezpośrednie zaangażowanie w kampanię, Tusk był przekonany o zwycięstwie Kolacji Europejskiej i chciał być ojcem sukcesu. Jak się okazało, przekalkulował - ocenił Bielan.

Eurodeputowany nowej kadencji Parlamentu Europejskiego w rozmowie był pytany także o kolejną konwencję PiS i o to, czy będzie następna "piątka Kaczyńskiego". - Najbliższa konwencja nie będzie miała charakteru wyborczego. To raczej burza mózgów, podczas takich spotkań dyskutuje się potencjalne założenia programowe. Ale mogą również zaistnieć bardziej konkretne propozycje, przekonamy się niebawem - mówił Bielan.

Pytany, czy należy się spodziewać kolejnych programów socjalnych PiS, Bielan zauważył, że już w pierwszym roku rządów zostało wprowadzone 500 Plus i to była realizacja kluczowej obietnicy wyborczej. Przypomniał też, że został obniżony wiek emerytalny i stale jest podnoszona kwota wolna od podatku. - Takimi działaniami wzmacniamy zaufanie Polaków do procesu wyborczego. Nastąpiła pewna zmiana nastawienia do polityki, ponieważ niezależnie od oceny rządu wyborcy przekonali się, że realizuje on zapowiedzi wyborcze w znacznie większym zakresie niż jakikolwiek inny w historii. I nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa - zaznaczył Bielan.

Przypomnijmy, Jarosław Kaczyński był premierem w latach 2006-2007. Z urzędem pożegnał się, gdy rozpisane zostały przedterminowe wybory. Wcześniej rozpadła się sformowana przez niego koalicja z Ligą Polskich Rodzin i Samoobroną. 

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie:

TOK FM PREMIUM