Pełnomocnik premiera ds. programu "Czyste powietrze" odpowiada "Wyborczej": Współpraca z KE nie została zerwana

Współpraca Komisji Europejskiej z Polską w sprawie poprawy jakości powietrza nie została zerwana - tak pełnomocnik premiera do spraw programu "Czyste powietrze" Piotr Woźny odpowiedział w programie "Analizy" TOK FM na doniesienia "Gazety Wyborczej", że Bruksela zdecydowała się na taki krok.
Zobacz wideo

Poniedziałkowa "Wyborcza" napisała, że Komisja nie będzie kontynuować unijnej pomocy, bo Warszawa nie chce zreformować programu tak, by pieniędzmi dysponowały samorządy i banki komercyjne.

Piotr Woźny w rozmowie z Agatą Kowalską przyznał, że odwołano spotkanie Komitetu Sterującego, które miało się odbyć czwartego lipca. - W związku z tym, że nie mamy zakończonej dyskusji na temat spraw fundamentalnych, takich jak: podział środków. Na wysokim politycznym poziomie takie decyzje nie zostały podjęte, dlatego nie ma sensu odbywać takiego spotkania - mówił Woźny.

Pełnomocnik premiera do spraw programu "Czyste powietrze" podkreślił jednak, że nie oznacza to końca współpracy. - W przyszłym tygodniu będą się odbywać rozmowy na szczeblu ministerialnym na temat przyszłości programu - zapowiedział Woźny.

Czyste Powietrze, sztandarowy program PiS, jest zaplanowany na ponad dziesięć lat, wart jest około trzydziestu pięciu miliardów euro. Zakłada on wymianę czterech milionów pieców kopciuchów oraz docieplenie budynków.

W Aplikacji TOK FM posłuchasz na telefonie:

DOSTĘP PREMIUM