Krzysztof Brejza o wyborczym pomyśle Kosiniaka-Kamysza na wybory: Znam i szanuję Władka, ale ostatnio zupełnie go nie poznaję

- Tylko jeden blok koalicyjny ma szansę wygrać z PiS - przekonywał w TOK FM szef sztabu Koalicji Obywatelskiej i Samorządowców Krzysztof Brejza. Jak dodał, "zupełnie nie poznaje w ostatnich dniach" Władysława Kosiniaka-Kamysza. - Jestem przekonany, że to jest taktyka negocjacyjna - podkreślił Brejza.

Piotr Kraśko rozmowę z Krzysztofem Brejzą zaczął od przypomnienia informacji Janusza Piechocińskiego z PSL, że od dwóch lat nie oddano do użytku ani jednego kilometra nowych autostrad. 

Kraśko pytał, dlaczego sztab wyborczy Koalicji Obywatelskiej i Samorządowców z takich informacji nie robi osi swojej kampanii, bo "PiS w odwrotnej sytuacji na pewno by tak zrobił". - Nasz sztab działa od kilku dni. Kalendarz jest napisany. Wychodzimy o północy z biura. Nasi posłowie podnoszą te rzeczy, one są kluczowe dla Polaków. 13 lipca mamy kongres programowy i będzie rozmowa o realnych problemach Polaków - odpowiadał Krzysztof Brejza. 

Jak dodał poseł Platformy Obywatelskiej, "połowa Krzysztofa Brejzy rwie się do tego", żeby w tej chwili opowiedzieć o wszystkich pomysłach opozycji. - A druga połowa wie, że jest kalendarz. W codziennej "rzeźni" politycznej to nie będzie skuteczne. Z programu Wiosny - ujawnionego dwa i pół miesiąca temu - Polacy nie pamiętają już nic. Codziennie coś ujawniamy, ale proszę dać nam działać zgodnie z agendą - przekonywał szef sztabu Koalicji Obywatelskiej i Samorządowców. 

"Nie poznaje Władka"

Piotr Kraśko pytał Krzysztofa Brejzę o deklaracje szefa PSL, Władysława Kosiniaka-Kamysza, który mówił w TOK FM kilka minut wcześniej, że jego ugrupowanie pójdzie samodzielnie do wyborów jesienią, jeśli PO będzie w koalicji z SLD i Wiosną. Szef PSL proponował, by przeciwnicy PiS wystartowali w dwóch blokach: lewicowym i centrowym. - Znam i szanuję Władka, ale w ostatnich dniach go zupełnie nie poznaję. Pamiętam, jeszcze na początku roku mówili, że stworzą koalicję z lewicą obok Platformy. Rządzili z nimi kiedyś, bo potrafili wyłuskać najważniejsze rzeczy. Myślę, że to jest taktyka negocjacyjna PSL. Jeden blok opozycyjny wygra z PiS, nie dajmy sobie narzucić narracji, że musimy iść dwoma blokami. My, jako PO, jesteśmy gotowi na każdy wariant poprowadzenia tych wyborów - odpowiadał polityk.

Jak podkreślał poseł PO, podzielenie opozycji "laserem ideologicznym", może być "realizacją marzeń prezesa Jarosława Kaczyńskiego". - Nie narzucajmy opozycji tańca do muzyki kompozytora z Nowogrodzkiej. To fałszywa nuta. Musimy się wziąć do roboty, być blisko ludzi - mówił szef sztabu wyborczego Koalicji Obywatelskiej i Samorządowców. 

Kto dał z siebie za mało?

Brejza przekonywał, że to, co musi połączyć opozycję, to obrona wartości. Odniósł się też do tego, dlaczego Koalicja Europejska przegrała z PiS majowe wybory do Parlamentu Europejskiego. - Oddano na nas ponad pięć milionów głosów, przy lepszej mobilizacji list, aktywnej pracy kandydatów PSL, gdyby dali z siebie nie 20-30 procent, ale chociaż 80 procent, to byłoby lepiej - mówił gość Poranka Radia TOK FM.

- Czyli pan ocenia, że dali z siebie tylko 20-30 procent? - zauważył Kraśko. - Łapie mnie pan za słówka. Nie oceniam, rzucam liczby, żeby pokazać, że oni nie dali z siebie wszystkiego. Jednak my też, ja sam mogłem zrobić więcej. Gdybyśmy dali z siebie więcej, to wygralibyśmy tamte wybory - odpowiedział Brejza. 

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (46)
Brejza o pomyśle Kosiniaka-Kamysza na wybory: Znam i szanuję Władka, ale ostatnio zupełnie go nie poznaję
Zaloguj się
 • berek-oberek

  Oceniono 12 razy 4

  Z jednego się cieszę, PSL już nie istnieje.

 • sunzi15

  Oceniono 3 razy 3

  Opozycjo demokratyczna NIE oddawajcie pola
  mediow spolecznosciowych, srodkow informacji
  i komunikacji internetowej
  kato-nazistowskiej bandzie spod znaku PiS
  i jego putinowskim i rydzykowym sojusznikom.

  Jesli oni uwazaja to za wazne, potraktujcie i wy to powaznie!!!

 • sunzi15

  Oceniono 3 razy 3

  Na tym forum jest dowod, ze Pis, pospolu z putinowskimi
  i rydzykowymi trolami prowadzi WOJNE INFORMACYJNA
  z Rzeczypospolita.

  Wojna informacyjna stanowi strategie wojenna
  sluzaca destrukcji struktur panstwa i spoleczenstwa,
  jako przygotowanie do zagarniecia wladzy
  i WSZYSTKIEGO od ofiar argresji.

  Nalezy lepiej zorganizowac obrone
  przed AGRESJA DEZINFORMACYJNA,
  oglupiajaca i atomizujaca spoleczenstwo,
  w celu przejecia nad nim wladzy, ograbienia go
  i uczynienia z niego swoich niewolnikow.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 3 razy 3

  a moim prywatnym zdaniem pójście do wyborów dwóch bloków opozycyjnych: liberalno-centrowego i lewicowego to dobry pomysł, ale pod jednym warunkiem, że uzgodnią wstępną inicjatywę współpracy, po wyborach...
  unikniemy wówczas przypadków że PiS będzie zadawał niewodne pytania o rozdziale kościoła od państwa czy tolerancji w sprawach związanych z LGBT właśnie kandydatom KE z PSLu a o kwestie np wyklętych, dekomunizacji czy innych ideologicznych takich "kwiatków" przedstawicieli KE np z SLD
  tak czy inaczej będzie to podważać wiarygodność na każdym kroku takiej "jednolitej koalicji"

 • nikiforia1

  Oceniono 11 razy 3

  Dajcie sobie spokój ze sprzedajnymi chłopkami!

 • endrju1521

  Oceniono 7 razy 3

  Władek jest tak wkręcony w swoje "wartości",

  jak korkociąg w korek od butelki... z winem mszalnym.

 • sailor2016

  Oceniono 4 razy 2

  Wiosna może wnieść do koalicji około 8%, a PSL około 3-4%. Rachunek prosty.

 • lew131313

  Oceniono 4 razy 2

  "Pozycja negocjacyjna"..? Jeśli tak, to śmiechu warte zważywszy na ostatnie sondażowe wyniki PSL. Pan Władzio stał się zwykłą postacią karykaturalną polskiej polityki. Tym uporem ośmiesza się wręcz modelowo.
  Ale ja bym coś Władziowi podpowiedział, żeby mógł wyjść z tego impasu choć w połowie z twarzą...
  Otóż; PAN KOSINIAK NIECH STARTUJE OSOBNO JAKO PSL, NATOMIAST PAN KAMYSZ W KOALICJI, m.in. Z WIOSNĄ.
  O, i wtedy wilk syty i owca cała.

 • wolverine_14

  Oceniono 6 razy 2

  Wróbelki ćwierkają, że coraz bardziej prawdopodobny jest wspólny start PSL z Kukizem i cześcią bezpartyjnych samorządowców.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX