Kraśko do Waszczykowskiego i Zalewskiej: Skoro nie szanuje się hymnu UE, to może warto nie brać od Unii pieniędzy

- To było bardzo nieeleganckie, niepotrzebne, infantylne - tak zachowanie Anny Zalewskiej i Witolda Waszczykowskiego ocenił Piotr Kraśko. Nowi polscy europosłowie z PiS, a w przeszłości ministrowie edukacji oraz spraw zagranicznych, siedzieli przez większość hymnu UE, który odgrywany był na inauguracyjnym posiedzeniu PE.
Zobacz wideo

Podczas inauguracyjnej sesji Parlamentu Europejskiego nowej kadencji najwięcej komentarzy wywołało zachowanie części europosłów z Wielkiej Brytanii. Posłowie brytyjskiej partii Brexit ostentacyjnie odwrócili się plecami podczas odgrywania hymnu Unii Europejskiej.

- Bardzo nieelegancko, ale ich jestem jeszcze w stanie zrozumieć. Oni znaleźli się w tym parlamencie w pewnym sensie z przymusu. Bo nie doszło do brexitu, który oni popierają - komentował Piotr Kraśko w Poranku Radia TOK FM. Jak dodał, w czasie "Ody do radości" ze swoich miejsc nie wstali przedstawiciele eurosceptycznej francuskiej partii Marine Le Pen.

- Z kolei były szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski oraz Anna Zalewska, była minister edukacji, wstali, ale z bardzo dużym opóźnieniem, ociągając się. To było bardzo nieeleganckie, bardzo niepotrzebne, bardzo infantylne. Nie mam kompletnie pojęcia, jak to niewstawanie od razu miałoby pomóc polskiej polityce i co miało oznaczać - podkreślił dziennikarz. O sprawie pisała też między innymi Gazeta.pl.

Piotr Kraśko złożył "propozycję" dwójce europosłów PiS. - Skoro nie mają państwo ochoty wstawać od razu - tak jak należy podczas odgrywania hymnu, co jest wyrazem grzeczności - to może zrezygnują państwo z uposażeń, które przysługują europosłom. Jeżeli uważają państwo, że Unia Europejska taka wspaniała nie jest, to byłoby to konsekwentne, logiczne, byłby to ważny gest. Jeżeli nie szanuje się hymnu UE, to może nie warto brać od Unii pieniędzy – podsumował Piotr Kraśko.

Pobierz Aplikację TOK FM i słuchaj sprytnie:

TOK FM PREMIUM