Kraśko do Waszczykowskiego i Zalewskiej: Skoro nie szanuje się hymnu UE, to może warto nie brać od Unii pieniędzy

- To było bardzo nieeleganckie, niepotrzebne, infantylne - tak zachowanie Anny Zalewskiej i Witolda Waszczykowskiego ocenił Piotr Kraśko. Nowi polscy europosłowie z PiS, a w przeszłości ministrowie edukacji oraz spraw zagranicznych, siedzieli przez większość hymnu UE, który odgrywany był na inauguracyjnym posiedzeniu PE.
Zobacz wideo

Podczas inauguracyjnej sesji Parlamentu Europejskiego nowej kadencji najwięcej komentarzy wywołało zachowanie części europosłów z Wielkiej Brytanii. Posłowie brytyjskiej partii Brexit ostentacyjnie odwrócili się plecami podczas odgrywania hymnu Unii Europejskiej.

- Bardzo nieelegancko, ale ich jestem jeszcze w stanie zrozumieć. Oni znaleźli się w tym parlamencie w pewnym sensie z przymusu. Bo nie doszło do brexitu, który oni popierają - komentował Piotr Kraśko w Poranku Radia TOK FM. Jak dodał, w czasie "Ody do radości" ze swoich miejsc nie wstali przedstawiciele eurosceptycznej francuskiej partii Marine Le Pen.

- Z kolei były szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski oraz Anna Zalewska, była minister edukacji, wstali, ale z bardzo dużym opóźnieniem, ociągając się. To było bardzo nieeleganckie, bardzo niepotrzebne, bardzo infantylne. Nie mam kompletnie pojęcia, jak to niewstawanie od razu miałoby pomóc polskiej polityce i co miało oznaczać - podkreślił dziennikarz. O sprawie pisała też między innymi Gazeta.pl.

Piotr Kraśko złożył "propozycję" dwójce europosłów PiS. - Skoro nie mają państwo ochoty wstawać od razu - tak jak należy podczas odgrywania hymnu, co jest wyrazem grzeczności - to może zrezygnują państwo z uposażeń, które przysługują europosłom. Jeżeli uważają państwo, że Unia Europejska taka wspaniała nie jest, to byłoby to konsekwentne, logiczne, byłby to ważny gest. Jeżeli nie szanuje się hymnu UE, to może nie warto brać od Unii pieniędzy – podsumował Piotr Kraśko.

Pobierz Aplikację TOK FM i słuchaj sprytnie:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (260)
Waszczykowski i Zalewska nie wstali od razu w czasie hymnu UE. Kraśko apeluje
Zaloguj się
 • g.lem

  Oceniono 36 razy 28

  Gdyby grali hymn Rosji to by wstali czy też siedzieli? Stali by! Czyli kogo bardziej szanują? To jest jakaś umysłowa dziura. PiS to jednak stan umysłu. Na kogo wy sprzedawczyki 500+ głosujecie?

 • frankyy

  Oceniono 38 razy 24

  to są Eurowyklęci, jak wróca bedą opowiadać jak to walczyli z UE siedząc w ławkach poselskich :)
  no i oczywiście Kaczyński przywita ich kwiatami na lotnisku...

 • fctheduck

  Oceniono 33 razy 23

  Ale oni pojechali tam nie po to, żeby coś szanować, bo to zwykłe bydło, tylko po kasę. Bo im się należy. A jakieś tam hymny i inne pierdoły są 'dla lewaków'. Przecież to wybrańcy Narodu.

 • glencok

  Oceniono 28 razy 20

  to są szmaciarze, nie wymagajmy od nich honorowych, czy chociaż kulturalnych zachowań. Kto głosuje na te buraki?

 • lastm10

  Oceniono 26 razy 18

  Warto do regulaminu wrzucić, kto nie wstaje do hymnu oddaje do kasy 1000 euro. Pisiory by wtedy stały na baczność przez cały dzień, na wszelki wypadek, żeby centa pisbolszewii nie ubyło

 • wujekdolf

  Oceniono 21 razy 15

  nie pozwoliła im klauzura sumienia... i słoma stercząca z butów.

 • yeah_bunny

  Oceniono 22 razy 14

  zarówno nasze perełki jak i brexitowcy zachowali się żenująco. jak nastolatki strzelające focha

 • marudna.maruda

  Oceniono 26 razy 14

  Zrezygnują z uposażeń? Ależ oni tam siedzą tylko ze względu na uposażenia. No,przy okazji też zrobią wszystko, żeby w UE zaistnieć w sobie tylko charakterystyczny sposób. Zero wiedzy, zero ogłady, słoma z butów- oto, co imponuje wyborcom.

 • lastm10

  Oceniono 25 razy 13

  Pisowska swołosz

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX