Jarosław Kaczyński: Musimy odrzucić wielką ofensywę zła. Tusk skomentował na Twitterze

Żeby iść dalej potrzebujemy programu kontynuacji, a tam gdzie trzeba - także zmiany; potrzebujemy programy dla wszystkich Polaków, programu stabilizacji i spokoju - mówił w sobotę w Katowicach prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji "Myśląc: Polska".
Zobacz wideo

Prezes PiS dziękował za poparcie w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego. - To poparcie traktujemy jako zobowiązanie do wytężonej pracy, można powiedzieć do jeszcze bardziej wytężonej pracy niż dotychczas, do pracy dla Polski - zadeklarował Kaczyński.

- Ta konferencja ma jako swój główny cel wyznaczenie kierunków tej pracy, rozwiązań, które przyjmiemy, tego wszystkiego, co wiąże się z jej efektywnością, z tym, co jest naszym celem, by ta praca rzeczywiście służyła Polakom i Polsce" - dodał. - Żeby iść dalej potrzebujemy nowego programu kontynuacji, ale tam gdzie trzeba także zmiany. Programu, który będzie skierowany do wszystkich Polaków, programu stabilizacji i spokoju, programu, który będzie zapewniał nam rozwój i będzie zapewniał także sprawiedliwy podział owoców tego rozwoju - dodał. Program mamy poznać w sierpniu

Ofensywa zła

- Jeśli formacje polityczne są niewiarygodne, to demokracja staje się nic nie znaczącym rytuałem; nasze zwycięstwo jest prawdopodobne, ale nie jest pewne, trzeba o nie walczyć. Chcemy by Polacy za 4 lata mówili, że jesteśmy wiarygodni - przekonywał Jarosław Kaczyński. 

Prezes podczas wystąpienia podkreślał rolę wolności, która - jak mówił - jest głównym wymiarem naszej cywilizacji i polskiej tradycji. - Polska musi pozostać wyspą wolności, bo jesteśmy dzisiaj wyspą wolności, choć niektórzy chcą to zmienić i zakłócić. Jesteśmy wyspą wolności i dlatego jesteśmy tak cenni dla współczesnego świata i musimy, powtarzam, musimy uczynić wszystko, by to trwało, ale to może trwać tylko w oparciu o sukcesy w innych dziedzinach - mówił.

- Alternatywą jest czas przeszły, ten, w którym nic nie można było zrobić, wszystko było niemożliwe, ale czas przeszły - można powiedzieć - na swój sposób wzbogacony o to wszystko, co ostatnio usłyszeliśmy i zobaczyliśmy, o tą wielką ofensywę - użyje tego określenia choć wiem, że będzie ono przedmiotem ataku - wielką ofensywę zła. Musimy tę ofensywę odrzucić, musimy wygrać - podkreślał Kaczyński.

- Takie zwycięstwa może odnosić tylko Polska silna, Polska naprawdę życzliwa wobec swoich obywateli, Polska rozwiązująca - ciągle przecież istniejące, często nabrzmiałe społeczne problemy. Taką chcemy budować, taką zbudujemy, a jedyna droga prowadzi przez nasze kolejne zwycięstwa i musimy głęboko wierzyć, że zwyciężymy, ale też bardzo ciężko dla tego zwycięstwa pracować - podkreślił prezes PiS.

Tusk odpowiada 

Na słowa Jarosława Kaczyńskiego zareagował Donald Tusk. - Mówią, że chcą "odrzucić ofensywę zła" i że będą szerzyć dobro. Cel ambitny, tylko kompetencje zupełnie nie te - napisał były premier na Twitterze. 

W Aplikacji TOK FM posłuchasz na telefonie:

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM