Jarosław Kaczyński: Musimy odrzucić wielką ofensywę zła. Tusk skomentował na Twitterze

Żeby iść dalej potrzebujemy programu kontynuacji, a tam gdzie trzeba - także zmiany; potrzebujemy programy dla wszystkich Polaków, programu stabilizacji i spokoju - mówił w sobotę w Katowicach prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji "Myśląc: Polska".
Zobacz wideo

Prezes PiS dziękował za poparcie w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego. - To poparcie traktujemy jako zobowiązanie do wytężonej pracy, można powiedzieć do jeszcze bardziej wytężonej pracy niż dotychczas, do pracy dla Polski - zadeklarował Kaczyński.

- Ta konferencja ma jako swój główny cel wyznaczenie kierunków tej pracy, rozwiązań, które przyjmiemy, tego wszystkiego, co wiąże się z jej efektywnością, z tym, co jest naszym celem, by ta praca rzeczywiście służyła Polakom i Polsce" - dodał. - Żeby iść dalej potrzebujemy nowego programu kontynuacji, ale tam gdzie trzeba także zmiany. Programu, który będzie skierowany do wszystkich Polaków, programu stabilizacji i spokoju, programu, który będzie zapewniał nam rozwój i będzie zapewniał także sprawiedliwy podział owoców tego rozwoju - dodał. Program mamy poznać w sierpniu

Ofensywa zła

- Jeśli formacje polityczne są niewiarygodne, to demokracja staje się nic nie znaczącym rytuałem; nasze zwycięstwo jest prawdopodobne, ale nie jest pewne, trzeba o nie walczyć. Chcemy by Polacy za 4 lata mówili, że jesteśmy wiarygodni - przekonywał Jarosław Kaczyński. 

Prezes podczas wystąpienia podkreślał rolę wolności, która - jak mówił - jest głównym wymiarem naszej cywilizacji i polskiej tradycji. - Polska musi pozostać wyspą wolności, bo jesteśmy dzisiaj wyspą wolności, choć niektórzy chcą to zmienić i zakłócić. Jesteśmy wyspą wolności i dlatego jesteśmy tak cenni dla współczesnego świata i musimy, powtarzam, musimy uczynić wszystko, by to trwało, ale to może trwać tylko w oparciu o sukcesy w innych dziedzinach - mówił.

- Alternatywą jest czas przeszły, ten, w którym nic nie można było zrobić, wszystko było niemożliwe, ale czas przeszły - można powiedzieć - na swój sposób wzbogacony o to wszystko, co ostatnio usłyszeliśmy i zobaczyliśmy, o tą wielką ofensywę - użyje tego określenia choć wiem, że będzie ono przedmiotem ataku - wielką ofensywę zła. Musimy tę ofensywę odrzucić, musimy wygrać - podkreślał Kaczyński.

- Takie zwycięstwa może odnosić tylko Polska silna, Polska naprawdę życzliwa wobec swoich obywateli, Polska rozwiązująca - ciągle przecież istniejące, często nabrzmiałe społeczne problemy. Taką chcemy budować, taką zbudujemy, a jedyna droga prowadzi przez nasze kolejne zwycięstwa i musimy głęboko wierzyć, że zwyciężymy, ale też bardzo ciężko dla tego zwycięstwa pracować - podkreślił prezes PiS.

Tusk odpowiada 

Na słowa Jarosława Kaczyńskiego zareagował Donald Tusk. - Mówią, że chcą "odrzucić ofensywę zła" i że będą szerzyć dobro. Cel ambitny, tylko kompetencje zupełnie nie te - napisał były premier na Twitterze. 

W Aplikacji TOK FM posłuchasz na telefonie:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (16)
Jarosław Kaczyński w Katowicach: Musimy odrzucić wielką ofensywę zła
Zaloguj się
 • getz54

  Oceniono 9 razy 3

  Przemówienia Kaczyńskiemu pisze chyba pan Kononowicz. Są to zresztą zmodyfikowane, uaktualnione artykuły z Trybuny Ludu, przemówienia Gomułki, Cyrankiewicza, Gierka. Kłamstwo goni kłamstwo i kłamstwem pogania.
  Ten człowiek ciągle w drodze, ciągle maszeruje do ostatecznego zwycięstwa, jak rodzina Kimów w Korei, bracia Castro na Kubie czy Chavez w Wenezueli. Chociaz ten ostatni dotrzymał słowa i dotarł do celu, czego i Egonowi z Zoliborza z całego serca zyczę. Przez 96 miesięcy z balkoniku, wymachując do zebranych zakrwawioną łapką straszył, ze prawda juz blisko, wkrótce poznamy prawdę o Smoleńsku, zabrakło mu jednak odwagi i nie przyznał się do winy, zdarza się. Ostatnie wydarzenia w Parlamencie Europejskim napawają jednak grozą przy obietnicy Kaczyńskiego, ze europosłowie PiS-u przystąpią do wzmozonej i cięzszej pracy dla dobra Polski, cokolwiek by to nie znaczyło. Bo gorzej juz chyba byc nie moze. Unia staje się obsesją Kaczyńskiego, Orbana, Babisza, oni boją się panicznie więzienia, dlatego Unia staje się dla ich państw wrogiem, są przez nią otoczeni, niszczeni, unia się mści na ich państwach za słuszną walkę o ich socjalistyczne ojczyzny. Nie mozemy czekac 4 lata z załozonymi rękami, musimy juz w pazdzerniku odsunąc tego socjopatę z dwubiegunową chorobą kolana od władzy.

 • gruppe

  Oceniono 6 razy 2

  Życzliwość wobec obywateli już okazaliście, począwszy od: drugiego sortu, czystki wszędzie, gdzie się da, przez cenzurę, zdradzieckie mordy do strajku niepełnosprawnych i nauczycieli włącznie. Dziękujemy.

 • andrzej1.61

  Oceniono 4 razy 2

  Matki i brata już nie ma z czystego zła zostałeś tylko ty. Za co rodzina Kaczyńskich nienawidzi Polski i Polaków.

 • damtek

  Oceniono 8 razy 2

  Łącznie 6 lat rządów PiS i jedyne, co wybudowali to pomniki. Nie będzie żadnych reaktorów, tak jak nie ma autostrad, mieszkań, statków, czy lotnisk. To ludzie z mentalnością społeczeństw tradycyjnych, energia idzie w symbole władzy, nie w innowacje, a nowoczesność to tam epitet.
  Wojciech Kussowski/twitter

 • damtek

  Oceniono 8 razy 2

  Dlaczego Pis już się nie chwali, że leki dla dzieci po przeszczepach wzrosły z 3 zł na 910 zł oraz że nie ma pieniędzy na ratowanie wcześniaków, bo to wg. pis zrujnowałoby budżet?

  Myśląc Polska - opowiedzcie o swoich czynach.

 • stas_3151

  Oceniono 1 raz 1

  Komuna też 'malowała' nam świetlaną przyszłość przez 40 lat i mamiła wielkimi sukcesami Polski na arenie międzynarodowej aż został nam się tylko ocet na półkach. Kościół urabia nas RAJEM od 1000 lat. Widać że narodowi ta papka bzdur i nadziei wystarcza.

 • pn-ski

  Oceniono 5 razy 1

  Wolałbym, aby pan prejzes zakładał swoja wyspę wolności gdzieś dalej, jak najdalej. Może Kuba go przygarnie?
  W Unii Europejskiej najwyraźniej go nie chcą.

 • endrju1521

  Oceniono 7 razy 1

  Tak jest !

  Wypędzić szatana z Polski !

  Zarządzić powszechne, obowiązkowe egzorcyzmy !

 • damtek

  Oceniono 6 razy 0

  Jak #PiS traktuje nasze dzieci?
  Byle jak leczone, byle jak uczone, trute smogiem, narażone na zmiany klimatyczne, indoktrynowane przez kościół, narażone na pedofilię, karane klapsami.
  Całe pokolenie zadłużone po uszy.

  I tylko dla niepoznaki rodzice dostają 500+

  #DzieckoPlus

  Grzegorz Kot/twitter

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX