Beata Szydło nie została wybrana przewodniczącą komisji. Klich: PiS w PE się nie liczy

- To świadczy o tym, że główne najważniejsze dla Polski sprawy PiS w Parlamencie Europejskim będzie przegrywał. To politycy PO będą mieli najwięcej do powiedzenia w PE. Ci, co głosowali na PiS, głosowali na marginalną partię w PE - stwierdził Bogdan Klich na antenie TOK FM.
Zobacz wideo

Była premier Beata Szydło w środowym głosowaniu nie została wybrana na stanowisko przewodniczącej komisji zatrudnienia i spraw socjalnych Parlamentu Europejskiego. W głosowaniu 21 europosłów było za kandydaturą Szydło, 27 - przeciw, a dwóch wstrzymało się od głosu. Głosowanie było tajne, ale szef delegacji Platformy w PE Andrzej Halicki zapewnił, że przedstawiciel PO głosował na Szydło.

- PiS w Parlamencie Europejskim nie stanowi żadnej istotnej siły. Nie będzie się liczył w żadnej personalnej rozgrywce - mówił w TOK FM Bogdan Klich, polityk Platformy Obywatelskiej, były europoseł. - Przegrana to dowód na porażkę PiS - dodał.

W Wywiadzie Politycznym tłumaczył, że w Parlamencie Europejskim zawsze to główne "rodziny polityczne" decydowały o podziale stanowisk. Ten podział odbywał się między: chadekami, socjalistami i liberałami, do tego doszli Zieloni. - A inne rodziny polityczne po prostu się nie liczą. To świadczy o tym, że główne najważniejsze dla Polski sprawy PiS w Parlamencie Europejskim będzie przegrywał.

- To politycy PO będą mieli najwięcej do powiedzenia w Parlamencie Europejskim. Ci, co głosowali na PIS, głosowali na marginalną partię w Parlamencie Europejskim - stwierdził polityk. PiS w PE należy do frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.

Były europoseł wyraził też pogląd, że weto Mateusza Morawieckiego dla Fransa Timmermansa było odmrożeniem sobie uszu. Timmermans był kandydatem na przewodniczącego Komisji Europejskiej, ale Polska wyraziła stanowczy sprzeciw. W związku z tym najpoważniejszą kandydatką została Ursula Von der Leyen.

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (121)
Beata Szydło nie została wybrana przewodniczącą komisji. Klich: PiS w PE się nie liczy
Zaloguj się
 • helena1481949

  Oceniono 29 razy 25

  przegrała, bo już wcześniej dała się poznać uzyskując wynik 27:1. W przeciwieństwie do tego co dzieje się w Polsce, w Brukseli wycina się durni i łamaczy prawa.

 • kakson321

  Oceniono 27 razy 25

  A kto w UE się może liczyć z partią na którą głosuje przede wszystkim ciemnota, patologia, nieroby, niewykształceni, prymitywy.. Ciemnota wysłała tam takich samych nieudaczników jak oni, bez jakichkolwiek kompetencji, nawet jezyka nie znaja, wiec chyba jasne ze jedyne na co moga zostac wybrani to 3 zastepca głównej sprzątaczki. Pięknie ich UE ośmiesza :)

 • SHOGUN WORKOUT

  Oceniono 20 razy 20

  Timmermans był pierwszym wiceprzewodniczącym i tak dokuczał PiS, że postawili veto i będzie pewnie dalej pierwszym wiceprzewodniczącym. Gratuluję. Czarny pas ze strategii.

 • owca888

  Oceniono 17 razy 17

  W zasadzie wszystko "w temacie" kompetencji Oborowej, "co jej się należy", zostało już powiedziane.

  Najgorszy jest fakt, że kurduplowi to zwisa. Zwisa mu marginalizacja Polski w Unii i jej przyszłość. Zwisa równo, bo jest starym, ksenofobicznym, mściwym zgredem z jedyną perspektywą - 6 stóp pod ziemią. I to jest tragedią Polski i młodych Polaków, powtórką z Targowicy.

 • potulny

  Oceniono 15 razy 15

  Jej sie to nalezalo. ciezko sobie na to zapracowala.

 • drbob20

  Oceniono 17 razy 15

  dobra zmiana wepchnela polske w przestrzen europejskiej pogardy i impotencji.

 • wc_pis

  Oceniono 14 razy 14

  wieśniara limuzynowa

 • jaceq

  Oceniono 13 razy 13

  Becia powinna pomagać Karskiemu w dystrybucji papieru toaletowego, tylko trzeba jej patrzeć na ręce, by nie ukradła za dużo rolek.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX