Schetyna: Najwyższy czas wprowadzić związki partnerskie. Zrobimy to

- Najwyższy czas wprowadzić związki partnerskie. Zrobimy to - podczas drugiego dnia Forum Programowego Koalicji Obywatelskiej pod hasłem "Uzdrowić Polskę" powiedział Grzegorz Schetyna.
Zobacz wideo

- Ostatnio już nawet pewna starsza pani w niewielkim mieście powiedziała do mnie w taj sprawie tak: dajmy ludziom żyć, co nam to przeszkadza? I ona ma rację - mówił Grzegorz Schetyna

- Czas najwyższy, żeby każdy miał dostęp do informacji o najbliższej mu osobie, dowiedzieć się w szpitalu o stanie zdrowia i po niej dziedziczyć. Zrobimy to - obiecał przewodniczący Platformy Obywatelskiej. 

Jeszcze w piątek Grzegorz Schetyna w Salonie Politycznym Trójki twierdził, że w kampanii nie będzie miejsca na rozmowę o związkach partnerskich ani o legalizacji aborcji

Polityk w sobotę zapowiedział tzw. szóstkę Schetyny, czyli program jego partii, który ma uzdrowić Wolność i Demokrację, Zarobki Polaków, Służbę zdrowia, Sytuację osób starszych oraz Oświatę i Środowisko.

Lider PO stwierdził, ze trzeba w końcu zacząć premiować ludzi, którzy pracują. - Ci którzy zarabiają mniej niż 4,5 tysiąca brutto dostaną dodatkową premię za aktywność i za pracę. To inwestycja przede wszystkim w młodych ludzi - powiedział. Zapowiedział tez koniec z długimi kolejkami do lekarzy specjalistów i wielogodzinnym oczekiwaniem na Szpitalnych oddziałach ratunkowych oraz że wyleczalność raka w Polsce osiągnie poziom najbardziej wyleczalnych krajów Europy.

Lider Platformy Obywatelskiej zapowiedział, że do 2030 r. PO wyeliminuje węgiel w ogrzewaniu domów i mieszkań, a do 2040 r. - w energetyce. Stwierdził, że w edukacji nie będzie reformy, a "sprzątanie po Zalewskiej".  

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM