Beata Szydło znów przegrała. Nie wybrano jej szefową komisji w PE. Biedroń: To nokaut

Beata Szydło po raz drugi przegrała głosowanie na stanowisko szefowej komisji zatrudnienia i spraw socjalnych Parlamentu Europejskiego.
Zobacz wideo

Beata Szydło na razie nie zostanie szefową komisji zatrudnienia i spraw społecznych w PE. Przegrała drugie głosowanie stosunkiem 19 głosów za i 34 przeciw.  Po głosowaniu posiedzenie komisji zostało przełożone na inny termin. 

- To już nokaut.  Prawie nikt nie nabrał się na europejskość PiS. Teraz Pani Premier ma szansę popracować jako zwykła posłanka i udowodnić, że szanuje UE, w tym jej flagę - napisał tuż po głosowaniu na Twitterze Robert Biedroń. 

Pierwsza porażka

Pierwsze głosowanie na stanowisko szefa komisji zatrudnienia Beata Szydło przegrała w ubiegłą środę stosunkiem głosów 27 do 21. Głosowanie odbiło się szerokim echem w Polsce. Politycy PiS orzekli, że to "odwet, akt politycznej zemsty; taka mała vendetta małych ludzi" za to, że Mateusz Morawiecki torpedował - udanie - kandydaturę Fransa Timmermansa na kandydata na szefa Komisji Europejskiej. Opozycja kpiła z porażki byłej premier.  

Czytaj także: Beata Szydło przegrała w PE. Sikorski: Zapamiętano jej haniebny list do przywódców UE, że Donald Tusk to przestępca

Nie wszyscy przegrali

Przypomnijmy, europoseł PiS Witold Waszczykowski został w ubiegłą środę wiceszefem komisji spraw zagranicznych, a inny polityk PiS prof. Zdzisław Krasnodębski został wiceprzewodniczącym komisji przemysłu, badań naukowych i energii. Wcześniej Krasnodębski przegrał głosowanie na wiceszefa całego PE. 

Z kolei Janusz Lewandowski z PO został wiceprzewodniczącym komisji budżetowej, Róża Thun wiceszefową komisji rynku wewnętrznego i ochrony konsumentów, a Krzysztof Hetman wiceprzewodniczącym komisji rozwoju regionalnego. Dodatkowo Jan Olbrycht ma być głównym negocjatorem ze strony PE ws. wieloletnich ram finansowych UE.

Robert Biedroń został wybrany na stanowisko wiceprzewodniczącego Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia w Parlamencie Europejskim

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (20)
Beata Szydło znów przegrała. Nie wybrano jej szefową komisji w PE
Zaloguj się
 • kubadziu

  Oceniono 12 razy 10

  Ten moment, kiedy odkrywasz, że kuweta twojego prezesa nie sięga poza Polskę.

 • helena1481949

  Oceniono 9 razy 7

  babsko bez honoru. PRZYNOSI WSTYD POLSCE, podobnie jak reszta pisowskich wybrańców. Tam nie pograją na szczęście

 • jg-k

  Oceniono 9 razy 7

  Stanowisko sołtysa wolne? Do boju Beciu!

 • me109gustav

  Oceniono 8 razy 6

  Znaczy, że się na tej odpychającej, niekompetentnej, łamiącej Konstytucję własnego kraju, negującej wartości europejskie postaci poznali.

 • hockib

  Oceniono 8 razy 6

  Nie ma wstydu.

 • gblo

  Oceniono 4 razy 2

  Takie dziwadło jak sekta pisowska i Szydło na poziomie europejskim jest bez wartości. Tylko w katolandzie może istnieć dzięki ciemnemu ludowi, który daje się mamić ich kłamstwom oczadzonym kościelnym kadzidłem. Taka Szydło poza granice wiochy w której mieszka nie powinna wyjeżdżać,by nikt nie musiał się za nią wstydzć

 • muzoman

  Oceniono 4 razy 2

  Jaja jak berety.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX