Beata Szydło bez stanowiska w PE. "Została zapamiętana, jako ta, która nie ukorzyła się przed Unią"

- Pani premier Szydło jest tu pamiętana, jako ta, która nie ukorzyła się przed Unią, nie klęknęła - tak europoseł Ryszard Czarnecki mówił, komentując wybór Słowaczki na szefową komisji zatrudnienia w PE. Beata Szydło dwa razy przegrała walkę o to stanowisko.
Zobacz wideo

Podczas trzeciego podejścia do wybory szefa komisji zatrudniania i spraw socjalnych Parlamentu Europejskiego grupa Europejskich Konserwatystów i Reformatorów nie wystawiła już Beaty Szydło. Wcześniej była premier Polski dwukrotnie przegrała głosowanie na to stanowisko.

- Pani premier Szydło jest tu pamiętana jako ta, która nie ukorzyła się przed Unią, nie klęknęła. Tylko twardo broniła polskich interesów i zostało jej to zapamiętane - skomentował Ryszard Czarnecki w rozmowie z Maciejem Zakrockim z TOK FM.

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości ocenił też, że w całej sytuacji "oczywiście chodzi o zemstę za [Fransa] Timmermansa". - Bo to Polska stworzyła blok państw, który go zablokował - powiedział.

O zemście Czarnecki mówił już wcześniej. Pierwszą porażkę Beaty Szydło w głosowaniu na szefową komisji skomentował słowami: "To akt politycznej zemsty. Taka mała vendetta małych ludzi, którzy mają w ustach pełno demokracji, a jak dochodzi co do czego, tej demokracji nie przestrzegają".

"Mam nadzieję, że kompetencje pani premier zostaną docenione"

Ostatecznie w czwartek, zamiast Beaty Szydło, kandydatką konserwatystów została Lucia Durisz Nicholsonova. Słowaczka zdobyła poparcie europosłów i została nową szefową komisji zatrudniania i spraw socjalnych.

Prawo i Sprawiedliwość do końca nie zdradzało, czy Beata Szydło będzie startować trzeci raz. Dlaczego tak się nie stało? - Pojawiły się takie brutalne stwierdzenia, że żaden kandydat z Prawa i Sprawiedliwości nie zostanie wybrany, więc uznaliśmy, że nie ma co przedłużać tej sytuacji - powiedział Maciejowi Zakrockiemu Zbigniew Kuźmiuk, europoseł PiS.

- Natrafiliśmy na zadziwiający opór. To pokazuje, że te środowiska, które odmieniają przez wszystkie przypadki demokrację i zasady obowiązujące w PE, gdy przychodzi co do czego, to wszystko odrzucają - dopowiedział.

Kuźmiuk przyznał jednak, iż ma nadzieję, że "kiedy opadną emocje, to kompetencję Beaty Szydło zostaną w końcu docenione".

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (185)
Beata Szydło bez stanowiska w PE. "Została zapamiętana, jako ta, która nie ukorzyła się przed Unią"
Zaloguj się
 • ar.co

  Oceniono 43 razy 41

  Richard Henry jakoś dziwnie nie zauważył, że tym razem Becię kopnęła w dudę jej własna frakcja. Bo to nie PiS nagle przejrzało na oczy i nie wystawiło Beci, tylko konserwatyści przestraszyli się, że jak jeszcze raz poprą pisowskie zgniłe jajo, to w ogóle stracą stanowisko przewodniczącego komisji. Lewica już zapowiedziała, że jak Becia jeszcze raz ośmieli się kandydować, to wystawią własnego kandydata. I skończyłyby się gry i zabawy ludu polskiego, bo z innym kandydatem (kimkolwiek by on nie był) Becia przegrałaby jeszcze bardziej, niż z samą sobą. Bo do tej pory była JEDYNYM kandydatem - a i tak przegrywała.

 • dik2002x

  Oceniono 38 razy 36

  Złotousty Richard znów błysnął. Jego interpretacje faktów są powalające, ale też te cenne stwierdzenia będą kiedyś kopalnią wiedzy o naszym społeczeństwie

 • ks.krupinski

  Oceniono 29 razy 29

  Nie ukorzyła się przed Unią? HA. HAHAHA. HAHAHHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHHA!!!!!

 • syriusz.wila

  Oceniono 27 razy 27

  musice wqu...ać ludzi tym cepem z samoobrony?

 • yo1pek

  Oceniono 29 razy 27

  Jeżeli Morawiecki, Duda i Kaczyński cieszą się zaufaniem opinii publicznej, to Riczard wie że suweren łyknie każda brednię. I mamy oto Beatę Niezłomną, święconą na oltarzach....

 • eclipse97

  Oceniono 26 razy 26

  No nie Richard juz calkiem dostal swira . Nie ukorzyla sie przed Europa czym gląbie.
  To Europa ja upokorzyla, zmieszala z pisowskim, czy raczej kaczym gu..m, a ten broni jej jak bohaterki. To nie pierwsze upokorzenie straSzydlo, kaczor ja wystawial no to upokorzenie z premedytacja. A ten glupol twierdzi ze odniosla sukces. Tak jak sukcesem jest ,to ze zadnego tanowiska nie dali pispsubratom.

 • tempa-dzida2

  Oceniono 25 razy 25

  Na szczęście, bez względu na wynik głosowania pani premier beata szydło zawsze zwycięża !!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX