Dr Materska-Sosnowska ostrzega: Idziemy w absolutnie niebezpiecznym kierunku. "Nie zadziałali uchodźcy, więc mamy ideologię LGBT"

Według politolożki Anny Materskiej-Sosnowskiej PiS zbudował ze społeczności LGBT wewnętrznego wroga. - To jest szalenie niebezpieczne. Dlatego, że dla zysków czysto politycznych i wyborczych można bardzo łatwo zrobić krzywdę pojedynczemu człowiekowi - przestrzegała w TOK FM.
Zobacz wideo

Warto zwrócić uwagę na to, jak politycy Prawa i Sprawiedliwości zareagowali na sobotnie wydarzenia w Białymstoku. Uczestnicy Marszu Równości zostali zaatakowani, w ich stronę - oraz w kierunku ochraniającej marsz policji - rzucano kamienie i petardy. Do tej pory zatrzymano kilkadziesiąt osób, które atakowały demonstrantów. 

Dziennikarka TOK FM Karolina Lewicka zwróciła uwagę, że początkowo nie było żadnej reakcji. Szefowa MSWiA zabrała głos dopiero w niedzielę. Kiedy w końcu politycy PiS-u komentować zaczęli, to były to bardzo niejednoznaczne wypowiedzi.  Dziennikarka przypomniała m.in. słowa ministra edukacji Dariusza Piontkowskiego, który stwierdził, że tego typu imprezy (jak Marsz Równości) "wywoływane przez środowiska próbujące forsować niestandardowe zachowania seksualne, budzą ogromny opór".

Dr Anna Materska-Sosnowska oceniła, że reakcja premiera i szefowej MSWiA powinna być natychmiastowa. Podkreśliła też, że jej zdaniem "reakcje czysto słowne", jakie obserwujemy obecnie są "niewystarczające”.

"Słowa ministra edukacji pokazały wszystko, co najgorsze"

- Ale dużo bardziej niepokojące jest to, co powiedział minister edukacji, który powinien być wzorem do naśladowania, bo po pierwsze jest ministrem, a po drugie - właśnie edukacji - mówiła politolożka w TOK FM. Podkreśliła, że temat LGBT bardzo często dotyka młodych ludzi, którzy nie zawsze sobie z tym radzą i nie mają odpowiedniego wsparcia ze strony otoczenia.

Według dr Materskiej-Sosnowskiej słowa Piontkowskiego "pokazały wszystko, co najgorsze", czyli chęć zakazu legalnych demonstracji i próbę wykluczenia. - Biorąc pod uwagę, że to jest poseł tamtej ziemi [podlaskiej - red.] i urzędujący minister, to naprawdę włos na głowie staje - przyznała.

W kontekście Marszu Równości w Białymstoku - ekspertka oceniła, że Prawo i Sprawiedliwość "próbuje reagować okrakiem", zaspokajając wszystkie strony. Z jednej - chce pokazać, że ataki na uczestników Marszu Równości to sprawa bulwersująca, której władza nie bagatelizuje. Z drugiej jednak wie, że - jak mówiła Materska-Sosnowska - na sprawach światopoglądowych wygrywa.

Politolog zaznaczyła, że PiS chętnie gra i będzie grał tymi tematami dlatego, że one odciągają uwagę od innych ważnych spraw, a po drugie - łatwo mobilizują prawicowych wyborców.

W tym kontekście Materska-Sosnowska przypomniała m.in. ostrą krytykę środowisk prawicowych wobec Deklaracji LGBT przyjętej przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego czy uchwały "anty - LGBT" przyjmowane w wielu samorządach rządzonych przez Prawo i Sprawiedliwość. - Idziemy w jakimś absolutnie niebezpiecznym kierunku. Nie zadziałali w 2015 roku uchodźcy, więc dziś mamy ideologię LGBT - mówiła rozmówczyni Karoliny Lewickiej.

Ekspertka wskazała, że PiS - w swojej strategii - stale musi mieć jakiegoś wroga. - To jest szalenie niebezpieczne. Dlatego, że dla zysków czysto politycznych i wyborczych można bardzo łatwo zrobić krzywdę pojedynczemu człowiekowi, ale burzy się też wspólnotę. Burzy się to, czym jesteśmy jako Polacy - mówiła dr Materska-Sosnowska przestrzegając, że zakopanie tego "topora wojennego" może być w przyszłości bardzo trudne.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (12)
"Idziemy w jakimś absolutnie niebezpiecznym kierunku. Nie zadziałali w 2015 roku uchodźcy, więc dziś mamy ideologię LGBT"
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 3 razy 3

  "PiS - w swojej strategii - stale musi mieć jakiegoś wroga."- no musi, bo my naród waleczny, wroga należy tępić ponad wszystko, a zwłaszcza ponad rozsądek i wrażliwość. Jak się nie sprawdzi LGBT, to wypowiedzą walkę niewierzącym, ateistom, wyznawcom wiary innej niż prezentowana przez Rydzyka i episkopat. Taka wewnętrzna wojenka zasłania te działania państwa i rządu, które pokazuje się niechętnie. Sobiepaństwo, zwalnianie ludzi niewygodnych ideologicznie, wyciąganie poważnej kasy z państwowej kiesy.

 • gblo

  Oceniono 2 razy 2

  Od czterech lat w katolandzie zaczęła się epoka ciemnoty, szowinizmu, nacjonalizmu, faszyzmu ,psucia prawa i wspólnoty. Ciemnota z poglądami wyjętymi z mrocznych czasów ludzkości dorwała się do władzy. To zawsze kończyło się źle. Sekta pisowska wspólnie z klerem prowadzi katoland w stronę faszyzmu. Nie wiem jaką cenę zapłacą Polacy , wszyscy , ale będzie to kosztowny rachunek. Część z tych ludzi "władzy" już powinna chodzić w mundurkach z napisem "ZK". Nie zapominajmy o ich towarzyszach tuczących się w spółkach skarbu państwa często bez żadnych kompetencji i jakże często powiązanych rodzinnie. Czas ciemnoty trwa

 • irenevonbrick

  Oceniono 1 raz 1

  Ja chcę obudzić środowisko leniuchów po to żeby walczyć o dotacje dla ludzi leniwych.Nie chcę mi się pracować bo każda praca mnie męczy to znaczy przez pracę jestem chory i powinienem dostać zasiłek ok 2000 zł co miesiąc. Żądam tolerancji.

 • pb222xyz

  0

  Przypomnę co mówi Konstytucja i dlaczego jest ona dzisiaj tak traktowana: "Art. 13.
  Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa." Pewnie wszyscy to wiedzą ale w kontekście ostatnich wydarzeń...

 • eski57

  0

  - Środowiska Opiniotwórcze powinny Protestować przeciwko utożsamianiu LGBT z Ideologią ! Przecież „LGBT (Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender) jest skrótowcem odnoszącym się do grupy lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych jako całości” - TO są Fakty , a NIE ideologia , czy poglądy ! - „Karta LGBT+ to projekt, który stał się jedną z głównych obietnic obecnego prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego. Wprowadzenie dokumentu miałoby wiązać się z wprowadzeniem w szkołach edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej, uwzględniając jednocześnie kwestie tożsamości psychoseksualnej oraz identyfikacji płciowej, zgodnej z wytycznymi i standardami WHO (Światowej Organizacji Zdrowia).” - TO jest Edukacja o Faktach i Nauczanie młodzieży o seksualności i powinności zachowań w miarę dojrzewania ! Przydanie „IDEOLOGIA” przed LGBT , ma na celu zafałszowanie problemu wobec „człowieka masowego” , sprowadzenie go do Czegoś Wrogiego w tym wobec religii i biskupi prowadzą otwarty sprzeciw !!

 • szpung

  Oceniono 2 razy 0

  To nie sa kwestie swiatopogladowe to problemy z zakrwsu medycyny. Na ten moment nauka jest bezradna wobec ogromu problemu ludzi dotknietych tych problemem. Sprawa dotyczy sfery prywatnej, wiec obecny rzad jak i wiekszosc spoleczenstwa nie rozumie dlaczego jest upubliiczniana. Ocena sprawy jest ostateczna i nie przewidujemy zmiany stanowiska.

 • irenevonbrick

  Oceniono 4 razy -2

  locha «samica świni domowej lub dzika»
  • loszka

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX