Marta Lempart o atakach na środowiska LGBT: Źródłem zła jest nagonka prowadzona przez Kościół, trzeba to powiedzieć

Liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, po wczorajszym pobiciu we Wrocławiu Przemysława Witkowskiego, który głośno skrytykował homofobiczne napisy na murach, kreśliła sytuację, jaka panuje w stolicy Dolnego Śląska.
Zobacz wideo

Wczoraj ok. 18 Przemysław Witkowski, dziennikarz i wykładowca akademicki, w czasie przejażdżki rowerowej został pobity za to, że głośno skrytykował homofobiczne napisy na murze na bulwarach nad Odrą we Wrocławiu. Ze zmasakrowaną i zakrwawioną twarzą trafił do szpitala. - We Wrocławiu walczyliśmy i walczyć będziemy z przejawami nietolerancji, homofobią, mową nienawiści, faszyzmem. Apeluję do rządu: niech walka z tego typu zachowaniami będzie racją stanu, bez względu na poglądy i różnice między nami - skomentował prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk. 

Marta Lempart, liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, mówiła w Poranku Radia TOK FM, że Wrocław ma problem z tego rodzaju atakami. Jej zdaniem spora wina leży po stronie szefów klubów piłkarskich, którzy tolerują obecność bandytów w strukturach kibicowskich. - Szefowie klubów piłkarskich wypierają się tego, że ten faszyzm rodzi się na stadionach - mówiła, nawiązując również do weekendowych wydarzeń w Białymstoku, gdzie uczestnicy Marszu Równości zostali zaatakowani m.in. przez napastników w koszulkach białostockiego klubu. - Nie byliśmy organizatorami zjazdu kibiców. Nie mamy wpływu na to, że ludzie w jego trakcie mieli na sobie koszulki Jagiellonii. Zajmujemy się sportem, dlatego nie chcę zabierać zdania w innych kwestiach. Koszulki w barwach Jagiellonii mógł założyć każdy, nikt nie ma możliwości zweryfikowania tego, kto i co robi w naszych koszulkach. Nie możemy odpowiadać za każdy karygodny czyn popełniony przez osoby ubrane w nasze barwy. Nie jesteśmy z tego faktu zadowoleni, ale nie mamy na to wpływu - komentował wówczas w rozmowie z tvn24.pl prezes Jagiellonii Białystok Cezary Kulesza.

Kto finansuje klub piłkarski?

Marta Lempart, mówiąc o sytuacji we Wrocławiu, wymieniła nazwiska trzech osób związanych z głoszeniem haseł homofobicznych czy rasistowskich. - U nas jest (Jacek) Międlar, (Piotr) Rybak i Zieliński. Roman Zieliński, autor książki "Jak pokochałem Adolfa Hitlera", jest szefem wrocławskich kiboli, którzy chodzą w marszach 11 listopada. A Śląsk Wrocław jest finansowany przez miasto - mówiła Lempart. 

Dlatego, jej zdaniem, zareagować powinni prezesi klubów piłkarskich. Aktywistka oczekiwałaby od nich przyznania, że sprawa zaszła za daleko i zobowiązania, że podejmą jakieś działania, by ze środowisk kibicowskich usunąć kiboli. - Jeśli prezesi nie są w stanie uporać się z tą sytuacją, następnym krokiem może być reakcja sponsorów, rozmowa z samorządami, które te kluby finansują - postulowała. 

Spacer środowisk LGBT we Wrocławiu

W sobotę we Wrocławiu ma się odbyć spacer środowisk LGBT i osób je wspierających. Spacer ma ruszyć spod pręgierza na Rynku i dotrzeć na Ostrów Tumski, gdzie - jak powiedziała Lempart - mieści się pałac arcybiskupi i gdzie "nasi panowie uprawiają ubóstwo". Co istotne, nie będzie to marsz, ponieważ organizatorzy nie zdążyli go zarejestrować w ratuszu.

Marta Lempart pytana, czy nie ma w niej obaw przed atakami, zapewniła, że jest w kontakcie z policją, która - jak stwierdziła - zapewne będzie w pobliżu. - Bać się nie można, ale zdajemy sobie sprawę z zagrożenia. Natomiast źródłem zła jest nagonka prowadzona przez Kościół i trzeba to powiedzieć. Oni chcą, żebyśmy zniknęli. Powołują świeckich apostołów, którzy nawołują do zabijania nas - podkreślała. Jak dodała, nie jest to w jej ocenie postawa powszechna wśród katolików, ale ma ona żal o brak próby zmiany oblicza Kościoła. 

Czy Marta Lempart wystartuje w wyborach parlamentarnych? Jak wyglądają jej negocjacje z Włodzimierzem Czarzastym? Posłuchaj całej rozmowy - w aplikacji TOK FM:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (21)
Marta Lempart o atakach na środowiska LGBT: Źródłem zła jest nagonka prowadzona przez Kościół
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 16 razy 4

  A polski kk krzyczy, że to on jest zagrożony, że ataki na jedynie słuszną wiarę, że ograniczanie praw... Mając jednocześnie ogromne państwowe dotacje, kierując się własną sprawiedliwością, ukrywając własnych przestępców. Pedofilia w kk nie przeszkadza kibolstwu, ale też nie spędza snu z powiek naszych rządzących sprawiedliwych i prawych. Przeszkadzają ludzie, którzy chcą po ludzku żyć, a nie ukrywać się przed rodziną, przed współpracownikami, przed kolegami. Przeszkadzają marsze, które mają za zadanie pokazać, że oni są i polska ulica, polska szkoła, polska rodzina też do nich należy.

 • eski57

  Oceniono 8 razy 2

  Środowiska Opiniotwórcze powinny Protestować przeciwko utożsamianiu LGBT z Ideologią ! Przecież „LGBT (Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender) jest skrótowcem odnoszącym się do grupy lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych jako całości” - TO są Fakty , a NIE ideologia , czy poglądy ! - „Karta LGBT+ to projekt, który stał się jedną z głównych obietnic obecnego prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego. Wprowadzenie dokumentu miałoby wiązać się z wprowadzeniem w szkołach edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej, uwzględniając jednocześnie kwestie tożsamości psychoseksualnej oraz identyfikacji płciowej, zgodnej z wytycznymi i standardami WHO (Światowej Organizacji Zdrowia).” - TO jest Edukacja o Faktach i Nauczanie młodzieży o seksualności i powinności zachowań w miarę dojrzewania ! Przydanie „IDEOLOGIA” przed LGBT , ma na celu zafałszowanie problemu wobec „człowieka masowego” , sprowadzenie go do Czegoś Wrogiego w tym wobec religii i biskupi prowadzą otwarty sprzeciw ! A papież Franciszek mówiąc do Homoseksualisty , że „takim cie Bóg stworzył i takim cię kocha. Papież też cie kocha” , potwierdza , że takim się urodził i nie jest TO zboczeniem , ani chorobą ! - Również w Katechiźmie zatwierdzanym przez JP 2 jest pozytywnie o homoseksualistach ! ….

 • 2bxornot2b

  Oceniono 12 razy 2

  Pani marta jest grzechu niewarta.

 • villk

  Oceniono 12 razy 2

  Kościół powinien działać na terenie Polski jako ZWYKŁE STOWARZYSZENIE i podlegać w całości przepisom prawa państwowego.

  SEKULARYZACJA KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO W Polsce to OBOWIĄZEK odpowiedzialnego Polskiego Państwa

 • getz54

  Oceniono 1 raz 1

  Pani Lempart jest blisko okrutnej i wstrząsającej prawdy. Prawdy, przed którą jeszcze broni się nasz mózg, odrzuca
  ją, tłumi, ze zwykłego strachu człowieka przed śmiercią, ze strachu przed zemstą sąsiadów, z odwiecznej wiary w zabobony, ze strachu przed wykluczeniem. Tak, za wszelkie zło fizyczne, za przemoc na świecie odpowiada wyłącznie kościół katolicki. Kościół katolicki od samego początku jest zbiorowiskiem ludzi złych, ludzi okrutnych. Od czasów krwawej konkwisty, świętej inkwizycji, po wojny krzyzowe. To wtedy z 7 cnót swojego stanu duchownego zrobiono 7 grzechów głównych dla wiernych, wyłącznie zeby utrzymac władzę nad ciemnym ludem.
  Gdzie w Polsce kościół katolicki ma największe poparcie ? Gdzie dochodzi do brutalnych aktów antysemityzmu, rasizmu, atakowaniu mniejszości ? Nie przypadkiem w tych regionach kraju, gdzie Niemcy stawiali obozy zagłady, licząc na wydatnią pomoc Polaków katolików. Bełzec, Sobibór, Majdanek, Treblinka. To minister Beck proponował Hitlerowi rozwiązanie problemu zydowskiego raz na zawsze, za zgodę na zajęcie Słowacji. Polacy zamieszkujący
  tereny wzdłuz Bugu są z pokolenia na pokolenie wychowywani w nienawiści do obcych. rola w tym biskupów ogromna, bo w większości z tamtych patologicznych terenów pochodzą najczęsciej. Poza tym kler jest najsłabiej wykształconą grupą społeczną, zyjącą w oderwaniu od rzeczywistości, otaczającą się od ludzi dymami kadzideł i blaskiem pozłacanych szat. Do tych zacofanych nieuków nigdy nie trafią argumenty ludzi wykształconych, oparte na faktach naukowych. Będą nadal wciskali ciemnotę o sądzie ostatecznym, zmartwychwstaniu dla katolików, i zyciu wiecznym amen. Upiorny spektakl swojej władzy odegrali podczas pogrzebu samobójcy Lecha K. na Wawelu. Ta socjotechnika tam zastosowana utkwiła zacofanym Polakom w pamięci i jeszcze bardziej uwiązała do kościoła katolickiego. Po tym spektaklu padli przed klerem i jego potęgą na twarz, jak chłopi egipscy przed kapłanami po zacmieniu słońca. Pani Lempart, jestem o tym przekonany, ma wszelkie atuty zeby uświadomic milionom kobiet w Polsce, ze to kościół katolicki jest ich głównym wrogiem, mimo kłamliwych zaprzeczeń, ze jest jedynym złem szczującym innych na mniejszości seksualne, Zydów, cudzoziemców, mimo wycierania sobie gęby Wojtyłą, i innymi wymyślonymi przez siebie świętymi. Buciki dziecięce zawisły juz na klamkach kurii biskupich, początek został juz zrobiony, przyszedł czas na wypędzenie z świątyń tych handlarzy, oszustów, chciwych sępów. Czas na Rydzyka, Miodową........

 • almagus

  Oceniono 1 raz 1

  Chociaż sąsiadka wykrzykuje, że te LGBT by pozabijała, to chyba większość kobiet jest tolerancyjna i nie taka parafialna.

  Gdzie ty jesteś ma dziewczyna?

  Blisko nocy. Wieczór chłodny.
  Gorąc dzienny ciało trzyma.
  Twoich ramion taki głodny.
  Gdzie ty jesteś ma dziewczyna?
  Wraz ze Słońcem wiatr myśl goni.
  Mrok od drzew. Brzegi spina.
  Rzeka pluszcze, miga w toni.
  Księżyc w pełni, fala zgina.
  Gdzie ty jesteś ma dziewczyna?
  Chłód mi sięga pod koszulę.
  Pewnie ciepłe masz posłanie.
  Telepatią cię rozczulę.
  Pragnij mnie, to się stanie.
  Cztery nogi miewa łoże.
  Będą cztery, gdy są moje.
  Przytulniej niż tu na dworze.
  I za drzwiami niepokoje.

  Gdzie ty jesteś ma dziewczyna?
  W gwiazdach niebo, mam natchnienie.
  Sięgam wzrokiem, się zaczyna.
  Myśl o tobie, masz życzenie?
  Gdzie ty jesteś ma dziewczyna?
  Złotą rybkę złapię tobie.
  Niech dla ciebie dary trzyma.
  Możesz księżną zostać sobie.
  Mnie na księcia, się tak kima.
  Gdzie ty jesteś ma dziewczyna?

  2019-07-26 almagus

 • gblo

  Oceniono 13 razy 1

  Kler i cała ta instytucja to zło od początku powstania. Tyle zła, krzywdy,grabieży ile ta mafia uczyniła ludziom trudno opisać i zrozumieć

 • stas_3151

  Oceniono 4 razy 0

  Pedofilia w KK ok? LGBT nie ok?
  Odwracanie uwagi od problemu KK z pedofilią, głebokie ubytki wierzących, odwrócenie się większości od kościoła - to jest problem a LGBT to tylko zasłona dymna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX