Szefowa MSWiA o ataku na Przemysława Witkowskiego: Wyjątkowo barbarzyński

Przemysław Witkowski, dziennikarz i wykładowca został pobity we Wrocławiu, bo skrytykował homofobiczne napisy na murach. Minister Elżbieta Witek nazwała atak "wyjątkowo barbarzyńskim". "Trwa zabezpieczenie monitoringu" - poinformowała szefowa MSWiA.
Zobacz wideo

Przemysław Witkowski został pobity w okolicach Mostu Trzebnickiego we Wrocławiu. Z relacji wynikało, że napastnik był jeden

"Policja szuka sprawcy" - poinformowała na Twitterze min. Elżbieta Witek. 

Jak relacjonowała wczoraj (w czwartek) partnerka Witkowskiego, Anna Hoss, dziennikarz głośno skrytykował graffiti, a gdy zatrzymał się, by naprawić psujący się rower, został zaczepiony i pobity.

"Chcę powiedzieć wszystkim homofobom, 'prawdziwym Polakom' i neofaszystom, że Wrocław nie jest Waszym domem" - napisał na Facebooku prezydent Wrocławia. Jak dodał Jacek Sutryk, "we Wrocławiu walczyliśmy, walczymy, walczyć będziemy z jakimikolwiek przejawami nietolerancji, homofobią, mową nienawiści, faszyzmem". 

"Trwają czynności mające na celu ustalenie dokładnych okoliczności zdarzenia. Policjanci prowadzą też działania mające na celu zatrzymanie sprawcy pobicia" - przekazała w czwartek PAP wrocławska policja.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM