Jest wniosek o odwołanie marszałka Kuchcińskiego. Za drogie podróże z rodziną na pokładzie rządowego samolotu

PO chce, by Marek Kuchciński stanowiskiem zapłacił za podróżowanie rządowym samolotem. - Wiemy, że jesteśmy na końcu kadencji, ale ten wniosek musi zostać rozpatrzony. Każdy taki lot do Rzeszowa kosztował podatników kilkadziesiąt tysięcy złotych - argumentuje Sławomir Neumann.
Zobacz wideo

- Symbolicznie trzeba pokazać, że w normalnym państwie nie ma zgody na oligarchiczne zachowania przedstawicieli władzy - oceniał Neumann. Jak dodał, w "cywilizowanych krajach takie rzeczy kończą się dymisją".

Z dokumentów, jakie wczoraj (w czwartek) ujawnił poseł PO Sławomir Nitras wynika, że rządowym samolotem na trasie Warszawa-Rzeszów/Rzeszów-Warszawa podróżuje nie tylko marszałek Sejmu, ale także członkowie jego najbliższej rodziny. 

Politycy PO uważają, że marszałek powinien stracić stanowisko. - Co najgorsze, marszałek Sejmu jawnie skłamał. Kancelaria odpowiadała na piśmie, że rodzina marszałka nie podróżuje rządowymi samolotami. Sami odkryliśmy przynajmniej sześć takich przypadków! - stwierdził poseł Platformy. 

Dodajmy, że do odwołania marszałka Sejmu ze stanowiska potrzebna jest bezwzględna większość głosów w obecności przynajmniej połowy wszystkich posłów. 

Marszałek nie powinien latać z rodziną za publiczne pieniądze? "Nie wariujmy"

Politycy PiS nie widzą nic złego w tym, że marszałek wraz z rodziną latają rządowym samolotem. - Nie wariujmy, samolot i tak leci z marszałkiem, więc czy zabiera posła, czy dziennikarza, czy syna, to myślę, że nie dzieje się nic nadzwyczajnego - ocenił dziś w TVN24 wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Polityk przyznał, że żałuje tego, iż sam z marszałkiem Kuchcińskim nie leciał. - Mógłbym opowiadać, jak było sympatycznie - stwierdził

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (3)
Wniosek o odwołanie marszałka Kuchcińskiego. Za drogie podróże z rodziną
Zaloguj się
 • 2bxornot2b

  Oceniono 2 razy 2

  Akurat ktos pkroju nojmanu slawku to moze niekoniecznie odrzucilbym z powodow personalnych, jednak problem jest bo zbyt szybko wskakujecie w buty slawkow nojmanow tuskow kopacz.

 • pyffello114

  0

  W każdy weekend dwa loly z rodziną : Warszawa - Rzeszów Rzeszów - Warszawa. W roku mamy około
  50 weekendów, co daje100 lotów rocznie. W czasie prawie czteroletniej kadencji Marszałka sumuje sie to
  do 400 lotów!!!

 • getz54

  Oceniono 4 razy 0

  Rodzina pilnuje Kuchcińskiego 24 godziny na dobę, nawet w samolocie, zeby czasem Mareczek nie dał nogi do burdelu z nieletnimi prostytutkami. Bo według PiS płatny seks z nieletnią nie jest pedofilią, jest zwykłą działalnością gospodarczą. Tylko rodziny zal.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX