Iwona Hartwich nie wystartuje w wyborach z listy Koalicji Obywatelskiej. "Czuję się oszukana"

Znana z protestów osób niepełnosprawnych w Sejmie Iwona Hartwich, umieszczona na siódmym miejscu listy Koalicji Obywatelskiej w Toruniu oświadczyła, że nie wystartuje z tej w wyborach. Działaczce obiecano trzecie miejsce.
Zobacz wideo

"Chciałam oficjalnie poinformować, że nie będę kandydować w wyborach do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej" - napisała Hartwich we wpisie na portalu społecznościowym.

"Podczas rozmów, na które zostałam zaproszona przez poważnego polityka Platformy Obywatelskiej, otrzymałam propozycję startu w wyborach z miejsca trzeciego, na które się zgodziłam" - dodała. Działaczka oświadczyła, że jeszcze niedawno telefonicznie zapewniano ją, że nic się w tej sprawie nie zmieniło. Tymczasem we wtorek dowiedziała się, że ma startować z miejsca nr siedem.

"Moje działania od 12 lat związane są z walką o poprawę sytuacji Osób z Niepełnosprawnościami w Polsce, dlatego dzisiejszą decyzję Platformy Obywatelskiej odbieram jako niepoważne potraktowanie nie tylko mojej osoby, ale również środowiska Osób z Niepełnosprawnościami" - podkreśliła Iwona Hartwich.  "Cała sytuacja jest dla mnie bardzo przykra i czuję się oszukana" - dodała. 

Iwona Hartwich nie startuje. Jakie jedynki Koalicji Obywatelskiej?

We wtorek Koalicja Obywatelska zaprezentowała "jedynki" list wyborczych do Sejmu. Lider PO-KO Grzegorz Schetyna startuje z pierwszego miejsca w Warszawie, druga na tej liście jest szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. We Wrocławiu listę ma otwierać wicemarszałkini Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, w Krakowie - Paweł Kowal, który w czasie pierwszych rządów PiS (2005-227) był wiceministrem spraw zagranicznych. W Łodzi na pierwszym miejscu umieszczono znanego dziennikarza sportowego - Tomasza Zimocha. 

W Toruniu, gdzie na liście miała znaleźć się Hartwich, "jedynką" jest lider kujawsko-pomorskiej Platformy Tomasz Lenz.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie:

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM