Rodzinne podróże Kuchcińskich bez marszałka? "Rzeczpospolita" powołuje się na pracowników lotniska

"Rz" informuje, że "m.in. z wojskowego gulfstreama G550 na lotnisku w rzeszowskiej Jesionce wysiadały czasem same dzieci marszałka" Sejmu. - Mamy kolejny program - "samolot plus" - komentował w TOK FM Leszek Miller. Były premier jest przekonany, że sprawą podróży rodziny Kuchcińskich powinna się zająć prokuratura.
Zobacz wideo

"O tym, że m.in. z wojskowego gulfstreama G550 na lotnisku w rzeszowskiej Jesionce wysiadały czasem same dzieci marszałka, mówią dziennikarzom oburzeni pracownicy, którzy obsługiwali te loty. Choć Centrum Informacyjne Sejmu temu oficjalnie zaprzecza ('żadnym z lotów służbowych samolotami rządowymi, zamówionych na potrzeby Marszałka Sejmu, nie miała miejsca sytuacja, w której członkowie rodziny Marszałka Sejmu podróżowali bez drugiej osoby w państwie' - twierdzi dyrektor CIS Andrzej Grzegrzółka w piśmie do 'Rzeczpospolitej')" - czytamy w "Rz". 

Po publikacji tekstu w dzienniku do sprawy odniósł się na Twitterze dyrektor Grzegrzółka. 

"Zaczyna się. 'Po koszule' latali, bez Marszałka Sejmu na pokładzie etc. Czekam na hit, że sam syn pilotował lub w ogóle, że za sterami nikt nie siedział. A poważnie to rozumiem, że rozpoczynamy czas "anonimowych doniesień" i "naszych rozmówców". Wrzucać trzeba,bo temat się kończy" - napisał na Twitterze.

Leszek Miller nie ma wątpliwości, że sprawą powinni zająć się prokuratorzy. Jak mówił w Poranku Radia TOK FM, "z ciekawością" przeczytał informacje "Rz".  Dodał, że chciałby poznać w tej sprawie pełną dokumentację. - Kancelaria Sejmu nie kwapi się do tego [aby ją ujawnić - red.]. Tu prokuratura powinna wszcząć postępowanie - podkreślił. 

Pieniądze wpłacone. Przepisy zmienione. Nie ma sprawy?

Marszałek Sejmu (i podległe mu CIS) początkowo zaprzeczali, że do lotów marszałka z rodziną rządowym samolotem w ogóle dochodziło. Ostatecznie Marek Kuchciński zdecydował jednak, że za najbliższych, którzy z nim latali, zapłaci. Pieniądze trafiły na konto dwóch organizacji charytatywnych. A Centrum Informacyjne Sejmu podało, że takich lotów było ponad 20. 

Wczoraj (30 lipca) byliśmy świadkami błyskawicznej zmiany przepisów. Najpierw prezes PiS poinformował, że poprosił o wpisanie do obowiązujących regulacji, że rodziny podróżujące z najważniejszymi politykami będą płaciły za takie loty. Kilka godzin potem pojawiły się informacje, że stosowne zmiany wprowadzono w KPRM i w resorcie obrony.  

Wygląda na to, że dla polityków PiS sprawa "KuchcińskiAir" została zakończona. 

Opozycja, przypomnijmy, domaga się dymisji Marka Kuchcińskiego ze stanowiska marszałka Sejmu. 

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (15)
Rodzina Kuchcińskiego latała rządowymi samolotami bez marszałka?
Zaloguj się
 • lewyprawydlazabawy

  Oceniono 5 razy 5

  Dyrektor Grzegrzółka jest wynagradzany z naszych podatków więc powinien mówić prawdę bez żadnej łaski. Jeśli okaże się, że kłamie (sprawa będzie prędzej czy później wyjaśniona) powinna nim również zająć się prokuratura.

 • pixsta74

  Oceniono 4 razy 4

  Grzegrzółek już kłamał w kwietniu i mówił że Kuchcinski z rodzinką nie latał, więc dzisiaj jego wiarygodność jest równa zeru. Przestań kłamać chłopcze

 • marudna.maruda

  Oceniono 4 razy 4

  Bo najważniejsza jest rodzina. I dzieci, bo w przyszłości będą pracować na nasze emerytury... Jakoś mam obawy, czy na nasze emerytury będą pracowały dzieci, przywykłe, że IM SIĘ NALEŻY. Z drugiej strony jakieś tanie te loty, kilkadziesiąt wyceniono na 15 tys, musiały biedne dzieci marszałkowe cierpieć dyskomfort.

 • stef0909

  Oceniono 6 razy 4

  Złodziejska banda!

 • musa-kusa

  Oceniono 3 razy 3

  "z wojskowego gulfstreama G550 na lotnisku w rzeszowskiej Jesionce wysiadały czasem same dzieci marszałka"
  Może, wyczerpany całotygodniową szarpaniną ze Szczerbą, Brejzą et consortes, marszałek zostawał w samolocie, drzemiąc sobie spokojnie w wygodnym fotelu, aż do poniedziałkowego poranka?

 • gblo

  Oceniono 5 razy 3

  Co zrobi upolityczniona i zależna prokuratura? Panie Miller dziś w Polsce nie ma niezawisłej prokuratury. Ci , którzy zechcą coś zrobić pojadą w delegację do Pierdziszewa , bo okaże się ,że tam są niezbędni.

 • andrzej1109

  Oceniono 5 razy 3

  Już dawno, dawno temu Orwell informował:
  ŚWINIE SĄ RÓWNIEJSZE.
  Zapomnieliście ???

 • zmudzin_jozef1

  Oceniono 4 razy 2

  Rozdziobią nas Kruki i Wrony i przeklęty PiS okradający Polskę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX