Senator Pociej o abpie Jędraszewskim i "tęczowej zarazie": Jako głos PO mówię, że to skandaliczne słowa

- To są słowa skandaliczne. Widziałem w mediach społecznościowym oburzone komentarze koleżanek i kolegów - powiedział na antenie TOK FM senator Aleksander Pociej z Platformy Obywatelskiej.
Zobacz wideo

Aleksander Pociej, senator PO, na antenie TOK FM mocno skrytykował arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Przypomnijmy, arcybiskup podczas mszy upamiętniającej 75. rocznicę Powstania Warszawskiego w bazylice Mariackiej powiedział: - Czerwona zaraza już po naszej ziemi nie chodzi. Co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha - neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa.  

- Każdy taki atak, a jeszcze od ważnego hierarchy Kościoła, to po prostu ręce opadają. Jestem przeciwny takiemu stylowi, takim słowom w przestrzeni publicznej - stwierdził senator Pociej w Wywiadzie politycznym TOK FM. Roch Kowalski, dziennikarz TOK FM, pytał dlaczego przez 24 godziny nikt z Platformy Obywatelskiej nie zabrał głosu w tej sprawie. - Nie mam bladego pojęcia, dlaczego nikt nie skrytykował tego jeszcze, odpowiadam tylko za siebie. To są słowa niegodne i nie powinny być wypowiadane, bo budzą nienawiść - powiedział polityk. Dopytywany przez dziennikarza zadeklarował, że mówi w imieniu całego ugrupowania. 

- Ja odpowiadam za siebie i słyszy pan, co mówię jako przedstawiciel tego ugrupowania. To są słowa skandaliczne. Widziałem w mediach społecznościowym oburzone komentarze koleżanek i kolegów. Mówię wprost to, co powiedziałem, to jest głos Platformy, nie jestem prominentnym członkiem Platformy, żeby móc powiedzieć, dlaczego akurat nikt z kolegów tym się nie zajął - dodał. 

Z kolei w poranku TOK FM Jan Śpiewak stwierdził, że dla niego, arcybiskup Jędraszewski "wydaje się być troglodytą w purpurze". - To jest człowiek dziki, barbarzyńca. Mam nadzieję, że Episkopat wyciągnie wobec niego konsekwencja za tak niegodne i haniebne słowa - powiedział w rozmowie z Jackiem Żakowskim.

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

TOK FM PREMIUM