SLD zmieni skrót nazwy partii na "Lewica"

Sojusz Lewicy Demokratycznej dokona zmiany w swoim statucie i ewidencji partii politycznych tak, aby miejsce obecnie obowiązującego oficjalnego skrótu nazwy ugrupowania SLD - zastąpiło słowo "Lewica" - poinformowała w poniedziałek PAP rzeczniczka SLD Anna-Maria Żukowska.
Zobacz wideo

Wcześniej przedstawiciele lewicowego porozumienia inicjowanego przez SLD, Wiosnę i Razem poinformowali, że wystartują w jesiennych wyborach parlamentarnych jako KW Lewica, przy czym bazę organizacyjno-prawną startu stanowić będą struktury SLD.

Zgodnie z kodeksem wyborczym nazwa komitetu wyborczego partii politycznej musi jednak zawierać nazwę tej partii lub jej skrót, przy czym muszą one odzwierciedlać zapis w ewidencji partii politycznych.

Jak wyjaśniła PAP rzeczniczka SLD Anna-Maria Żukowska, aby umożliwić start w zapowiedzianej formule, Sojusz planuje dokonać zmiany w swoim statucie i ewidencji partii, tak aby miejsce obecnie obowiązującego oficjalnego skrótu nazwy partii - SLD - zastąpiło w nim słowo "Lewica".

Uchwała zmieniająca statut ma zostać podjęta jeszcze w tym tygodniu. Następnie, SLD zgłosi zmianę statutu do Sądu Okręgowego w Warszawie, który - jak wskazuje Żukowska - zobowiązany jest do wprowadzenia jej "niezwłocznie" do prowadzonej przez siebie ewidencji.

Pobierz Aplikację TOK FM i słuchaj sprytnie:

TOK FM PREMIUM