Dolnośląski PiS na Twitterze porównuje polityków i dziennikarzy do ścieku. PO chce przeprosin

Politycy Platformy Obywatelskiej zażądali we wtorek przeprosin za "grafikę obrażającą i poniżającą wielu przedstawicieli naszego kraju", która została udostępniona na Twitterze przez dolnośląski PiS.
Zobacz wideo

W poniedziałek w nocy, na oficjalnym profilu dolnośląskiego Prawa i Sprawiedliwości na Twitterze udostępniono grafikę przedstawiającą ściek, a w nim pływających polityków i dziennikarzy. Na obrazku znaleźli się: były prezydent Bronisław Komorowski, byli premierzy Donald Tusk i Ewa Kopacz, szef PO Grzegorz Schetyna, unijna komisarz Elżbieta Bieńkowska, były wicepremier i minister finansów Leszek Balcerowicz, były lider Nowoczesnej Ryszard Petru, redaktor naczelny "Gazety Wyborczej" Adam Michnik, redaktor naczelny tygodnika "Newsweek Polska" Tomasz Lis i były szef KOD Mateusz Kijowski.

Tweet został już usunięty z konta PiS na Dolnym Śląsku. W internecie zachowały się jednak jego "screeny".

PiS domaga się przeprosin

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska podkreśliła na konferencji prasowej, że ugrupowanie polityczne powinno odpowiadać za treści umieszczane na swoich oficjalnych stronach.

- Na Dolnym Śląsku pojawiła się grafika obrażająca i poniżająca wielu przedstawicieli naszego kraju. Jak partia, która nawołuje wszystkich do tego, żeby mówić odpowiednim językiem, toleruje na swojej stronie obrazki obrażające ważne osoby w naszym państwem, polskich obywateli? - pytała Kidawa-Błońska.

Posłanka PO-KO zaapelowała do przewodniczącej PiS we Wrocławiu Mirosławy Stachowiak-Różeckiej o jak najszybsze zamieszczenie przeprosin na stronie ugrupowania.

Były europoseł PO Piotr Borys zwracał uwagę, że z Dolnego Śląska pochodzą m.in. pełnomocnik rządu ds. równego traktowania Adam Lipiński, szefowa MSWiA Elżbieta Witek, czy wiceminister edukacji narodowej Marzena Machałek.

- Żądamy jednoznacznego ustosunkowania się tych osób do tego, co zostało przedstawione w internecie. Nie możemy tolerować nawoływania do agresji przez partię rządzącą i dlatego prosimy wszystkie te osoby o jednoznaczne odcięcie się od tych treści, które zostały zamieszczone na oficjalnych kontach PiS - oświadczył Borys.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie:

DOSTĘP PREMIUM