Marek Sawicki: Zapytajcie, czy w służbowym mieszkaniu Kuchcińskiego mieszka jego syn

Marek Sawicki z PSL-u zasugerował w TOK FM, że w służbowym mieszkaniu marszałka Sejmu mieszka jego syn "i cała jego rodzina". Reporterzy TOK FM o sprawę spytali Kancelarię Sejmu. Czekamy na odpowiedź.
Zobacz wideo

Marek Sawicki zasugerował w Poranku Radia TOK FM, że syn Marka Kuchcińskiego mieszka w służbowym mieszkaniu marszałka Sejmu. – Jeżeli dzisiaj dyskutujemy o demoralizacji marszałka Kuchcińskiego, to może warto by było zapytać, gdzie mieszka pracujący syn marszałka. Czy w mieszkaniu sejmowym, które marszałek Kuchciński ma ze środków sejmowych, nie zamieszkuje cała jego rodzina. Zapytajcie państwo, czy przypadkiem w mieszkaniu służbowym Kuchcińskiego nie mieszka cała jego rodzina. Jeśli osoba pracująca, korzysta z mieszkania, które należy do posła, to jest kolejne nadużycie władzy – ocenił w rozmowie z Dominiką Wielowieyską.

Rodzinne loty marszałka

Do tej pory uwaga opinii publicznej i mediów skupiona była na podróżach Marka Kuchcińskiego rządowymi samolotami. Podczas kilkudziesięciu lotów marszałkowi towarzyszyli członkowie jego rodziny. Tydzień temu poinformował, że wpłacił za to 15 tys. złotych na konta dwóch organizacji charytatywnych. 

Podczas poniedziałkowego oświadczenia Marka Kuchcińskiego dowiedzieliśmy się, że był też lot, podczas którego rządowym samolotem podróżowała żona Marka Kuchcińskiego. 

Chcąc jednak rozwiać jakiekolwiek wątpliwości z tym związane, postanowiłem wpłacić kwotę pokrywającą pełen koszt lotu, a wyliczoną przez MON, to jest 28 tys. zł, na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych - poinformował marszałek.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM