Czarnecki o nadużywaniu lotów przez Kuchcińskiego: Zakładam, że mógł czegoś nie wiedzieć i czynił to nieświadomie

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki broni marszałka Marka Kuchcińskiego. - Zakładam, że mógł czegoś nie wiedzieć i czynił to nieświadomie, nie znając procedur - mówi.
Zobacz wideo

W środę media poinformowały, że Marszałek Sejmu zabierał na pokład rządowego samolotu nie tylko rodzinę, ale także polityków Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem opozycji, jest to sytuacja niedopuszczalna, którą powinien z urzędu zająć się prokurator generalny Zbigniew Ziobro.   

- To partia oszustów. W sprawie marszałka Kuchcińskiego i jego niskich lotów kłamią regularnie - powiedział w Sejmie poseł Platformy Obywatelskiej Cezary Tomczyk. Opozycja domaga się też od Kancelarii Sejmu ujawnienia pełnej dokumentacji dotyczącej lotów Marka Kuchcińskiego.

"Mógł czegoś nie wiedzieć"

Politycy Prawa i Sprawiedliwości bronią z kolei marszałka. Ryszard Czarnecki - o nadużywaniu lotów przez Kuchcińskiego i bliskich polityków PiS - mówił, że pan marszałek na pewno nie działał intencjonalnie.

- Zakładam, że mógł czegoś nie wiedzieć i czynił to nieświadomie, nie znając pewnych procedur - powiedział europoseł. - Problem urodził się z powodu nieczytelnych przepisów odziedziczonych po poprzednich rządach - dodał.

Przed kilkoma dniami, niedługo po ujawnieniu pierwszych informacji ws. "afery samolotowej" prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński zaapelował do kancelarii premiera o zmianę przepisów dotyczących lotów rządowymi samolotami - żeby rodziny polityków były zobowiązane do płacenia za podróż. Po zaledwie kilku godzinach dowiedzieliśmy się, że KPRM prośbę Jarosława Kaczyńskiego spełniła.

Posłowie na pokładzie z marszałkiem

Z informacji ujawnionych w środę przez media wynika, że z rządowych samolotów korzystali między innymi poseł Stanisław Piotrowicz wraz z żoną, Zdzisław Krasnodębski, Bogdan Rzońca, Krystyna Wróblewska i inni.

Kancelaria Sejmu opublikowała w poniedziałek wieczorem wykaz lotów Marka Kuchcińskiego. Wynika z niego, że podróży było 85, w tym zdecydowana większość na trasie Warszawa - Rzeszów - Warszawa. Jednak zarówno dziennikarze, jak i politycy opozycji zwracają uwagę, że lista jest niepełna. Brakuje w niej między innymi dokładnego wykazu pasażerów. 

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (13)
Czarnecki o nadużywaniu lotów przez Kuchcińskiego: Zakładam, że mógł czegoś nie wiedzieć i czynił to nieświadomie
Zaloguj się
 • stef0909

  Oceniono 5 razy 5

  Wie co mówi bo też jest wiejskim głupkiem!

 • gblo

  Oceniono 4 razy 4

  Udaje wioskowego głupka. Pytam od czego jest służba cywilna, tabuny doradców, gabinety itd. Może ogrodnik też nie wie ,że złodziejstwo jest karalne. Taki Czrnecki po prostu obraża ludzi taką wypowiedzią. Ona mówi; jesteście ciemną masą i wcisnę wam każdą bzdurę

 • marudna.maruda

  Oceniono 3 razy 3

  Marszałek sejmowy nie znający sejmowych procedur? Zapewne znałby je doskonale, gdyby temat dotyczył każdej osoby z opozycji.

 • stork40

  Oceniono 3 razy 3

  oj głupiście towarzyszu Czarnecki, oj głupiście, ale to dobrze łatwiej się wam żyje w tych "ciekawych" czasach jak nie trzeba udawać idioty.

 • magellan31

  Oceniono 2 razy 2

  Czarnecki nie obrażaj ludzi, którzy ciężko pracują na Twój luksus bycia posłem lub jak widać po wypowiedzi osłem. Jesteś albo hipokrytą, albo imbecylem, i to i to Cię dyskwalifikuje

 • jasiu_bez_pelerynki

  Oceniono 2 razy 2

  jak się czegoś nie wie, jak się nie zna procedur, to się nie pcha do rządzenia dumnym, 38- milionowym narodem .. proste ...

 • musa-kusa

  Oceniono 2 razy 2

  "mógł czegoś nie wiedzieć..."
  Wszyscy wiedzą, że Kuchciński jest niezbyt lotny ;)

 • marswitek

  Oceniono 2 razy 2

  Richie, ty nic nie wiesz i wszystko co czynisz jest nieswiadome.

 • zmudzin_jozef1

  Oceniono 1 raz 1

  Ten "debil salonowy" Czarnecki jak zwykle pichci swoje, znane kuchenne żarcie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX