Joanna Mucha: Nie ma czegoś takiego jak ideologia LGBT, są ludzie, którzy są gejami, lesbijkami

- Nie ma czegoś takiego jak ideologia LGBT, tylko są ludzie, którzy są gejami, lesbijkami i mają prawo do zwykłego normalnego życia na w pełni równych prawach jak każdy inny - powiedziała Joanna Mucha na antenie TOK FM.
Zobacz wideo

Roch Kowalski w Wywiadzie Politycznym skonfrontował Joannę Muchę z tezą, że Koalicja Obywatelska pozostaje głucha na wypowiedzi hierarchów kościelnych na temat mniejszości seksualnych.

Joanna Mucha stwierdziła, że PO wyraźnie staje po stronie ofiar ataków. - Chodzi o jednoznaczne stanięcie po stronie ofiar tych wydarzeń w Białymstoku - z naszej strony było bardzo wyraźne, chodzi o to, żeby powiedzieć, że nie ma czegoś takiego jak ideologia LGBT, tylko są ludzie, którzy są gejami, lesbijkami i mają prawo do zwykłego normalnego życia na w pełni równych prawach jak każdy inny. Jestem głęboko przekonana, że taki komunikat z naszej strony wybrzmiał. Wybrzmiał bardzo mocno - powiedziała na antenie TOK FM. 

- Ja jestem przekonany, że politycy z kierownictwa Platformy woli unikać tego tematu - twierdził jednak dziennikarz TOK FM.  - Nie znam takich wytycznych, nie słyszałam, nie sądzę, żeby były. To byłoby niewiarygodne. My wiemy, badania to pokazują, że ludzie chcą rozdziału Kościoła i państwa. Nawet ci którzy chodzą do Kościoła, nauka K jest dla nich ważna, uważają, że hierarchowie nie powinni wchodzić w debatę publiczną, bo to nie jest ich rola - polemizowała posłanka Platformy. 

Joanna Mucha dodała też: - Przypominam, że Platforma jest tą partią, która przeprowadziła przez cały parlament ustawę o uzgodnieniu płci. Ja sama tę prowadziłam, to nie jest tak, że my nie odpowiadamy na to czego środowiska LGBT potrzebują.

Była to pierwsza ustawa, którą zawetował Andrzej Duda, Sejm do dziś nie zajął się tym wetem.

Dziś (w środę 7 sierpnia) w Warszawie, przed siedzibą Nuncjatury Apostolskiej, odbył się protest przeciwko retoryce Kościoła w sprawie mniejszości seksualnych. Demonstrowało kilkaset osób. Organizatorzy akcji podkreślają, że chcą dymisji metropolity krakowskiego, bo nie zgadzają się z nagonką na środowisko osób LGBT, które abp Jędraszewski porównał do zarazy.

Pobierz Aplikację TOK FM i słuchaj sprytnie:

TOK FM PREMIUM