Joanna Mucha: Nie ma czegoś takiego jak ideologia LGBT, są ludzie, którzy są gejami, lesbijkami

- Nie ma czegoś takiego jak ideologia LGBT, tylko są ludzie, którzy są gejami, lesbijkami i mają prawo do zwykłego normalnego życia na w pełni równych prawach jak każdy inny - powiedziała Joanna Mucha na antenie TOK FM.
Zobacz wideo

Roch Kowalski w Wywiadzie Politycznym skonfrontował Joannę Muchę z tezą, że Koalicja Obywatelska pozostaje głucha na wypowiedzi hierarchów kościelnych na temat mniejszości seksualnych.

Joanna Mucha stwierdziła, że PO wyraźnie staje po stronie ofiar ataków. - Chodzi o jednoznaczne stanięcie po stronie ofiar tych wydarzeń w Białymstoku - z naszej strony było bardzo wyraźne, chodzi o to, żeby powiedzieć, że nie ma czegoś takiego jak ideologia LGBT, tylko są ludzie, którzy są gejami, lesbijkami i mają prawo do zwykłego normalnego życia na w pełni równych prawach jak każdy inny. Jestem głęboko przekonana, że taki komunikat z naszej strony wybrzmiał. Wybrzmiał bardzo mocno - powiedziała na antenie TOK FM. 

- Ja jestem przekonany, że politycy z kierownictwa Platformy woli unikać tego tematu - twierdził jednak dziennikarz TOK FM.  - Nie znam takich wytycznych, nie słyszałam, nie sądzę, żeby były. To byłoby niewiarygodne. My wiemy, badania to pokazują, że ludzie chcą rozdziału Kościoła i państwa. Nawet ci którzy chodzą do Kościoła, nauka K jest dla nich ważna, uważają, że hierarchowie nie powinni wchodzić w debatę publiczną, bo to nie jest ich rola - polemizowała posłanka Platformy. 

Joanna Mucha dodała też: - Przypominam, że Platforma jest tą partią, która przeprowadziła przez cały parlament ustawę o uzgodnieniu płci. Ja sama tę prowadziłam, to nie jest tak, że my nie odpowiadamy na to czego środowiska LGBT potrzebują.

Była to pierwsza ustawa, którą zawetował Andrzej Duda, Sejm do dziś nie zajął się tym wetem.

Dziś (w środę 7 sierpnia) w Warszawie, przed siedzibą Nuncjatury Apostolskiej, odbył się protest przeciwko retoryce Kościoła w sprawie mniejszości seksualnych. Demonstrowało kilkaset osób. Organizatorzy akcji podkreślają, że chcą dymisji metropolity krakowskiego, bo nie zgadzają się z nagonką na środowisko osób LGBT, które abp Jędraszewski porównał do zarazy.

Pobierz Aplikację TOK FM i słuchaj sprytnie:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (10)
Joanna Mucha: Nie ma czegoś takiego jak ideologia LGBT, są ludzie, którzy są gejami, lesbijkami
Zaloguj się
 • signalista0000

  Oceniono 4 razy 4

  MUCHA ma ludzi za głupków. Polecam dokształcać się, posluchać i poczytać mądrzejszych od siebie.
  KAROŃ, CHODAKIEWICZ i chociażby Ziemkiewicz i Otoka. Znajdziecie na yt. ROZSZERZYCIE sobie trochę horyzonty.

 • mrpens

  Oceniono 4 razy 4

  Nie ma czegoś takiego jak faszyzm, są ludzie

 • tomaselli

  Oceniono 6 razy 2

  "Joanna Mucha: Nie ma czegoś takiego jak ideologia LGBT, są ludzie, którzy są gejami, lesbijkami "....i pustaki jak w/w

 • 2bxornot2b

  Oceniono 8 razy 2

  Nie niie nie bylo nieczego takiego jak ideologia marksistoowska byl tylko proletariat, to jest umyslowosc muchy.

 • kocurimysza

  Oceniono 3 razy -3

  A co z Czarno Purpurowa Zarazą w Kościele??? Księża w sukienkach zboczeni i pederaści???. Co ze Zniewolonymi kobietami oglupialymi przez kler a dawnymi Zakonnicami ?.Tak naprawdę Niewolnice i sexualne zabawki zboczonym Księża !.

 • endrju1521

  Oceniono 5 razy -3

  Jest jeszcze ideologia pedofilów

  w czarnych sukienkach.

 • polak_nieprawdziwy

  Oceniono 6 razy -4

  Jest całkiem spora grupa ludzi zafiksowanych na punkcie seksu. Gdy ktoś zaczyna mówić o swoich preferencjach, im się zwieracze na dole zaciskają a gardziel na górze otwiera na maksa. Niech nikogo jednak to nie zmyli. To nie amatorzy uciech oralnych.
  Oni mają moralność, której wyziewy uchodzą górą. Te zaciśnięte zwieracze na dole są po to, by im nie wypłynęła z organizmu na skutek grawitacji.
  Taka jest ciężka.

 • eski57

  Oceniono 4 razy -4

  dlaczego protestujący mają NIE być zrównani w prawach z wszystkimi ludźmi , skoro ICH tak samo Bóg kocha? … - wielu Nie rozumie co te cztery litery ; L G B T oznaczają L – Lesbian , G- Gay , B- Bisexual , Transgender TO jest skrót do występującej grupy innej , ale naturalnej seksualności ; Lesbijek , Gejów (homoseksualistów) , Biseksualnych i osób Transpłciowych jako Całości - To są fakty NIE ideologia i te seksualności są uznawane również przez Watykan i są zaznaczone w Katechizmie KK zatwierdzanym przez J P 2 : "2358 - Znaczna liczba mężczyzn i kobiet przejawia głęboko osadzone skłonności homoseksualne. Osoby takie nie wybierają swej kondycji homoseksualnej; dla większości z nich stanowi ona trudne doświadczenie. Powinno się traktować je z szacunkiem, współczuciem i delikatnością. Powinno się unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji”! - Nie uznający tych faktów są ignorantami ! - 
  Gdzie tu jakaś ideologia występuje? Tych 4/100 mężczyzn i te 3/100 kobiet (4 i 3 %) ma zamiar Polskę zawojować , albo Kościół przejąć ? - ONI pragnął spokojnie żyć ! TO przecież religie w tym katolicka od wieków zrobiła z NICH Zboczeńców i taki Jędraszewski i wielu jemu podobnych może chciałoby - jak w Starym Testamencie - po prostu wymordować ! - Miejcie odwagę TO powiedzieć i Dlaczego ? - duchowni pedofile ich nie zajmują ?? !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX