Dwie narady w siedzibie PiS. Prezes Kaczyński wygłosi oświadczenie. Kuchciński ocali stanowisko?

Do późna odbywała się w środę narada władz Prawa i Sprawiedliwości. Druga tego dnia. Zastępca rzecznika partii zapowiedział, że w czwartek o 12:30 Jarosław Kaczyński wygłosi oświadczenie.
Zobacz wideo

Pierwsze spotkanie w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie zaczęło się w środę po południu. Po kilku godzinach, o 20, zaczęło się kolejne spotkanie, które trwało do późnego wieczora. Jak relacjonują media, premier Morawiecki na rozmowę z prezesem Kaczyńskim czekał... dwie godziny.

Oczywiście nie wiadomo, jaki był temat spotkań, ale trudno oczekiwać, by mogły dotyczyć czegoś innego niż kryzysu związanego z osobą Marka Kuchcińskiego. Od dwóch tygodni sprawa lotów Marszałka Sejmu rządowymi samolotami jest najważniejszych tematem politycznym w kraju. Wiemy, że Kuchciński latał bardzo często, także w procedurze HEAD, że podczas kilkudziesięciu lotów towarzyszyli mu członkowie rodziny. Był też przelot, kiedy na pokładzie rządowej maszyny podróżowała żona Marka Kuchcińskiego. Sama - bez męża. Z marszałkiem latali też znani politycy PiS, m.in. min. Zbigniew Ziobro, europoseł Karol Karski, poseł Stanisław Piotrowicz

Polityk cały czas utrzymuje, że częste podróże to po prostu wynik jego zaangażowania w realizowanie zadań Marszałka Sejmu. 

Wczoraj, w środę 7 sierpnia, dowiedzieliśmy się, że postępowanie sprawdzające w sprawie lotów Marszałka Sejmu wszczęła prokuratura

Przypomnijmy, że na najbliższy piątek (9 sierpnia) zaplanowana jest sejmowa debata nad wnioskiem o dymisję Marka Kuchcińskiego. Zmiany Marszałka Sejmu chce Platforma Obywatelska. 

Czytaj też: "To jednak niespecjalnie zaangażowana forma przeprosin". Dr Flis o tłumaczeniach marszałka Kuchcińskiego>>>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (6)
Dwie narady w siedzibie PiS. Prezes Kaczyński wygłosi oświadczenie
Zaloguj się
 • gblo

  0

  Szlachta kurlandzka rozbisurmaniła się do absurdu kabaretowego. Te idiotyczne tłumaczenia to szczyt infantylizmu sekty pisowskiej. 13 października ta klika powinna być wymazana z życia politycznego i pociagnięta do odpowiedzialnosci za całe to g...o, którym zalała kraj.

 • marudna.maruda

  Oceniono 4 razy 0

  O 12.30 prezes przemówi do narodu. Naród w tym czasie będzie pracował, a nie wsłuchiwał się w kolejne wybielanie swoich i przerzucanie winy na Tuska i PO oraz LGBT. Prezesa pokornie wysłuchają nudzący się niepracujący lenie, emeryci i renciści i wyznawcy PiSu, spijający każde prezesie słowo jak nektar boski. I na parkowych ławeczkach zaczną głosić chwałę władcy naszego.

 • lbd

  Oceniono 3 razy -1

  Pewnie w ramach rekompensaty obetnie pensje samorządowcom

 • 2bxornot2b

  Oceniono 5 razy -1

  W sumie burza w szklance wody, druga osoba w panstwie ma prawo do lotow HEAD. Zmieniono zasady i w zasadzie jest po sprawie, dla mnie natomiast isrtnieje nadal inna sprawa gdzie jest 250 mld z VAT, gdzie do kur.. nedzy jest ta panstwowa kasa, poki sie nie dostane jasnego wyjasnienia i zwrotu tych pieniedzy bede glosowal jedynie na PIS.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX