Dwie narady w siedzibie PiS. Prezes Kaczyński wygłosi oświadczenie. Kuchciński ocali stanowisko?

Do późna odbywała się w środę narada władz Prawa i Sprawiedliwości. Druga tego dnia. Zastępca rzecznika partii zapowiedział, że w czwartek o 12:30 Jarosław Kaczyński wygłosi oświadczenie.
Zobacz wideo

Pierwsze spotkanie w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie zaczęło się w środę po południu. Po kilku godzinach, o 20, zaczęło się kolejne spotkanie, które trwało do późnego wieczora. Jak relacjonują media, premier Morawiecki na rozmowę z prezesem Kaczyńskim czekał... dwie godziny.

Oczywiście nie wiadomo, jaki był temat spotkań, ale trudno oczekiwać, by mogły dotyczyć czegoś innego niż kryzysu związanego z osobą Marka Kuchcińskiego. Od dwóch tygodni sprawa lotów Marszałka Sejmu rządowymi samolotami jest najważniejszych tematem politycznym w kraju. Wiemy, że Kuchciński latał bardzo często, także w procedurze HEAD, że podczas kilkudziesięciu lotów towarzyszyli mu członkowie rodziny. Był też przelot, kiedy na pokładzie rządowej maszyny podróżowała żona Marka Kuchcińskiego. Sama - bez męża. Z marszałkiem latali też znani politycy PiS, m.in. min. Zbigniew Ziobro, europoseł Karol Karski, poseł Stanisław Piotrowicz

Polityk cały czas utrzymuje, że częste podróże to po prostu wynik jego zaangażowania w realizowanie zadań Marszałka Sejmu. 

Wczoraj, w środę 7 sierpnia, dowiedzieliśmy się, że postępowanie sprawdzające w sprawie lotów Marszałka Sejmu wszczęła prokuratura

Przypomnijmy, że na najbliższy piątek (9 sierpnia) zaplanowana jest sejmowa debata nad wnioskiem o dymisję Marka Kuchcińskiego. Zmiany Marszałka Sejmu chce Platforma Obywatelska. 

Czytaj też: "To jednak niespecjalnie zaangażowana forma przeprosin". Dr Flis o tłumaczeniach marszałka Kuchcińskiego>>>

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM