Jacek Żakowski: Jaki będzie los Kuchcińskiego? Można przewidywać po sondażu

- Im więcej się dowiadujemy o tym, jak marszałek latał, tym jest to bardziej poruszające. I to gubienie się służb PR marszałka w nieprawdach i kłamstwach robi wrażenie. Nie było chyba żadnego komunikatu, żeby zaraz potem nie wyskoczyło z niego kłamstwo czy próba wprowadzenia w błąd - ocenił w TOK FM Jacek Żakowski. Dziennikarz nie ma wątpliwości, że sprawa dojrzała do podjęcia decyzji. Tym bardziej, że opinia publiczna jest jednoznaczna w ocenach.
Zobacz wideo

- Całokształt tej sytuacji jest porażający: widać prywatyzacje państwa - upartyjnienie państwa dokonane przez Prawo i Sprawiedliwość. Oni po prostu uważają, że to jest ich - tak o dotychczasowych ustaleniach w sprawie Marka Kuchcińskiego mówił w TOK FM Jacek Żakowski. Choć początkowo politycy PiS próbowali bagatelizować sprawę licznych podróży Marszałka Sejmu, widać zmianę kursu. Wczoraj (w środę) dwa razy najważniejsi politycy partii rządzącej zbierali się w siedzibie PiS. Dziś o 12:30 Jarosław Kaczyński ma wygłosić oświadczenie

- Wygląda na to, że Prawo i Sprawiedliwość skorzystało z udzielanej mediom rady wicemarszałka Terleckiego, żeby się puknąć w głowę. I się puknęło, chyba musi wyciągnąć jakieś wnioski z tego, czego dowiadujemy się o panu marszałku Kuchcińskim, któremu nie zazdroszczę. Ale też nie współczuję, bo sam własnymi łapami nagrabił. Jak pisze w "Rzeczpospolitej" Jacek Nizinkiewicz, "PiS ma dziś twarz Marka Kuchcińskiego", a nie programu 500 plus - mówił Żakowski. 

Zdaniem gospodarza Poranka Radia TOK FM to, jak poważnym problemem jest sprawa Marka Kuchcińskiego widać w wynikach sondażu, który opublikował dziś "SuperExpress". Tabloid zapytał, "Czy po aferze samolotowej, związanej z zabieraniem na pokład swojej rodziny, marszałek Marek Kuchciński powinien zostać odwołany? Aż 65 proc. pytanych odpowiedziało, że Kuchciński powinien stracić stanowisko, 15 proc. nie widzi powodu do zmiany na stanowisku Marszałka Sejmu, a 20 proc. pytanych nie ma zdania na ten temat. 

- Jaki będzie los Kuchcińskiego? Chyba można przewidywać po tym sondażu. Tylko 15 proc. nie chce dymisji Marka Kuchcińskiego! To około 1/3 elektoratu Prawa i Sprawiedliwości. Tylko 1/3 elektoratu obstaje przy Kuchcińskim - podkreślił dziennikarz, choć od razu dodał, że nie można być pewnym decyzji prezesa PiS ws. marszałka. - Bo prezes z zasady jest nieprzewidywalny - stwierdził Żakowski. 

PiS "nędzarz PR"

Dziennikarz zwrócił też uwagę na to, jak partia rządząca próbowała rozładować kryzys, który wybuchł dwa tygodnie temu. - To gubienie się służb PR marszałka w nieprawdach i kłamstwach robi wrażenie. Dotąd mieliśmy wrażenie, że PiS jest jakimś mocarstwem PR, a teraz okazuje się, że jest nędzarzem, który potyka się, co chwila, o własny ogon. Nie było chyba żadnego komunikatu, żeby zaraz nie wyskoczyło z niego kłamstwo czy próba wprowadzenia w błąd - ocenił Jacek Żakowski.

Komunikaty Centrum Informacyjnego Sejmu były z kolei sprzeczne. Początkowo podawano informację, że marszałek nie latał z rodziną na pokładzie. Potem dyrektor CIS Andrzej Grzegrzółka podał, że takich lotów było 23 (za nie Kuchciński wpłacił 15 tys. zł na cele charytatywne). Warto przypomnieć, że po raz pierwszy o loty z rodziną pytała w kwietniu "Wyborcza". I CIS zapewniało, że do takich sytuacji nie dochodziło.  

Grzegrzółka zapewniał też, że nie było takich sytuacji, że rządowym samolotem podróżowali bliscy marszałka bez Marka Kuchcińskiego. A w poniedziałek sam marszałek poinformował, że jego żona sama leciała rządową maszyną. Za lot żony z Rzeszowa do Warszawy marszałek wpłacił 28 tys. zł. na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych.

Czytaj też: Co by było, gdyby marszałek był emirem Dubaju i miał 12 żon? Kamiński ironicznie o tłumaczeniach Kuchcińskiego>>>

Warszawska prokuratura poinformowała w środę, że w sprawie lotów Marka Kuchcińskiego prowadzone jest postępowanie sprawdzające

Pobierz Aplikację TOK FM i słuchaj sprytnie:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (74)
Jacek Żakowski: Jaki będzie los Kuchcińskiego?
Zaloguj się
 • jac_l_w

  Oceniono 22 razy 14

  Uważam, że zajeżdżanie i wyśmiewanie Kuchcińskiego czas skończyć, bo Kuchciński jest jedynie objawem choroby. Owszem, to gnojek i kłamca (podobnie jak ten jego Grzegrzółka), ale przecież Kuchciński nie latał sobie po nocy w tajemnicy przed partyjnymi kolegami i szefami. Wiemy już, że latali z nim inni funkcjonariusze PiS, w tym minister sprawiedliwości, niektórzy z rodzinami. Najwyraźniej żaden nie widział w tym niczego zdrożnego, czy groźnego dla wizerunku partii, żaden z funkcjonariuszy partii kabli i haków nie podzielił się informacją (o słabości marszałka-nielota do latania) z prezesem. A jeżeli się podzielił, to najwyraźniej prezes też nie widział w tym niczego złego.

  Kuchciński, to emanacja pisowskich rządów: zero kompetencji i przygotowania, brak śladów kręgosłupa, mentalność drobnego oszusta, maksimum ciągu na koryto. Najgorszy sort suwerena.

 • pawlaka12

  Oceniono 15 razy 11

  Dopóki suweren będzie uważał, że kradną "nasi" a nie "oni", PiS będzie miał przewagę.

 • martha.wise

  Oceniono 15 razy 9

  .
  Ja nie oczekuję przeprosin od Kuchcińskiego, Kaczyńskiego, bo od palenia kukły Wałęsy wiedziałam, że prawie każdy kumpel braci Kaczyńskich to jes albo człowiek głupi albo cyniczny. Ci co się nie załapywali na te dwie grupy dawno odeszli.

  Oczekuję przeprosin od Pana i paru innych. Że Pan tymi samolotami nie latał? Pan im dał dożywotni bilet na tą prywatę.

  Winę za ewentualną wygraną Kaczyńskiego w 2019 ponoszą,
  ci którzy w 2015:
  - głosili by nie straszyć Pisem, np Pan,Panie Żakowski,
  - pseudonaukowcy ekonomiczni ze wzmożeniem moralnym- Bugaj
  - znawcy ludzkiej duszy jak Staniszkis,
  - rozbili lewicę,
  - moralni złodzieje, którzy głosowali za 500+
  - idioci od ośmiorniczek.

  I wszyscy oni mniej czy bardziej świadomi byli, iż PIS raz zdobytej władzy nie odda.

  Opozycja nie ma obowiązku myśleć krytycznie za obywatela, chodzić na wybory, pisać bajki ekonomiczne na potrzeby pastożytów. Opozycja ma obowiązek sprawdzać rządy, przedstawiać konsekwencje działań podjętych przez rząd.
  Wiara; że Tusk przyjedzie na białym koniu i nas uratuje, jest wiarą chłopa pańszyźnianego wierząceg iż mu się życie poprawi gdy zmieni karbowego na takiego co da więcej wódki.

  Mamy rząd na jaki zasłużyliśmy.

 • progus

  Oceniono 9 razy 7

  Jeżeli PiS jest PR-owym "nędzarzem, który potyka się, co chwila, o własny ogon", to kim musimy być my, polskie społeczeństwo, skoro ów "nędzarz" ma tak wysokie poparcie??

 • xyz_xyz1

  Oceniono 11 razy 7

  Bzdura - Polacy to mają gdzieś byle kasa była dawana to reszta bez znaczenia.

 • kotmiki

  Oceniono 11 razy 5

  Okazuje się,że Polska to prywatny folwark PiS-u ,który wlazł w PZPR-owskie zwyczaje aparatczycy PiS robia co chcą bo PiS to Polska i wie co najlepsze dla Polaków.
  Mamy wiec PRL-PiS

 • hansolo88

  Oceniono 5 razy 3

  Najgorszy w historii PR miała Platforma. Przykład: największymi beneficjentami 8-letnich rządów były:
  - wieś (średni poziom dochodów wrósł niemal 3-krotnie i prawie zrównał się z "miejskim")
  - kościół (gigantyczne transfery majątku)

  Skończyło się tym że wieś chyba w 90% zagłosowała na PIS, a ambony agitowały wiadomo jak.

 • mer-llink

  Oceniono 5 razy 3

  A kto przyczynił sie pare lat temu, że taki plankton, jak Kuchcińscy, Piotrowicze, Karczewscy, Kaczyńscy dopadli do władzy?
  Ano pan Żakowski Jacek,który przed poprzednimi wyborami na wszelkich antenach "z takom zatroskanowm, rozumicie, minom" obwieszczał, ze koniecznie trzeba dać rządy PiS-owi, bo tam są wspaniale moralni ludzie i znakomite programy dla Polski.
  Tak, panie Żakowski, jest Pan współsprawcą tego wszystkiego. Takie sa skutki zamaszystych wzmożen pozytecznych idiotów.
  A wtórował mu drugi medialny goguś - pan Meller Marcin.
  To właśnie Pan, panie Zakowski (z tym drugim lokajem) przyczynili się do tego.
  A teraz w krzyk przejechanej na pasach zakonnicy w ciąży: - No popatrzcie, obywatele, jakiej to hołoty się nie wiadomo skąd napchało między nas, eleganckich arbitrów? No doprawdy, jak to sięs tac mogło??

 • jep23

  Oceniono 11 razy 3

  Kaczyński: "Pan marszałek bardzo dobrze wykonuje swoje obowiązki,nie złamał niczego,zwłaszcza przepisów,nie ma powodu do odwołania. To my pierwsi uregulowaliśmy zasady"...ble,ble.
  Suweren zrozumie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX