Szczecin. "Płachta wstydu" na siedzibie PiS. Działacz Prawa i Sprawiedliwości nożem wycina z baneru nazwisko marszałka

"Na PiS głosujesz? PiSancjum utrzymujesz. PiS=Pycha i Szmal. #Kuchciński travel" - takie hasła o świcie pojawiły się na budynku biura Prawa i Sprawiedliwości w Szczecinie. Akcja powieszenia wielkiego baneru to pomysł działaczy KOD-u.
Zobacz wideo

"Płachta wstydu" zawisła na szczecińskiej siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przed 7 rano. 

- To płachta wstydu PiS. Zdajemy sobie sprawę, że Marszałek Sejmu Marek Kuchciński wstydu nie ma, ale może zawstydzimy chociaż niektórych działaczy tej partii, nie tylko w Szczecinie. I spowodujemy, że część dotychczasowych wyborców PiS zastanowi się, zanim powtórnie odda głos na tę partię - mówiła  w rozmowie z dziennikarzami pomysłodawczyni akcji Magdalena Filiks. Liderka szczecińskiego Komitetu Obrony Demokracji ma startować do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej. 

Kuchciński wycianany nożem

Jak relacjonuje szczecińska "Wyborcza", około 8:30 na miejscu pojawił się szef partyjnego biura Witold Witkowski. I zaczął wycinać z "płachty wstydu"... nazwisko marszałka Sejmu. Robił to... nożem. Zdarzenie to działacze KOD-u relacjonowali w mediach społecznościowych. 

Działacz PiS w rozmowie z Radiem Szczecin komentował akcję KOD-u. Jak relacjonuje "Wyborcza", miał powiedzieć, że "lewactwo chce w taki sposób pozyskać wyborców".

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM