Szczecin. "Płachta wstydu" na siedzibie PiS. Działacz Prawa i Sprawiedliwości nożem wycina z baneru nazwisko marszałka

"Na PiS głosujesz? PiSancjum utrzymujesz. PiS=Pycha i Szmal. #Kuchciński travel" - takie hasła o świcie pojawiły się na budynku biura Prawa i Sprawiedliwości w Szczecinie. Akcja powieszenia wielkiego baneru to pomysł działaczy KOD-u.
Zobacz wideo

"Płachta wstydu" zawisła na szczecińskiej siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przed 7 rano. 

- To płachta wstydu PiS. Zdajemy sobie sprawę, że Marszałek Sejmu Marek Kuchciński wstydu nie ma, ale może zawstydzimy chociaż niektórych działaczy tej partii, nie tylko w Szczecinie. I spowodujemy, że część dotychczasowych wyborców PiS zastanowi się, zanim powtórnie odda głos na tę partię - mówiła  w rozmowie z dziennikarzami pomysłodawczyni akcji Magdalena Filiks. Liderka szczecińskiego Komitetu Obrony Demokracji ma startować do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej. 

Kuchciński wycianany nożem

Jak relacjonuje szczecińska "Wyborcza", około 8:30 na miejscu pojawił się szef partyjnego biura Witold Witkowski. I zaczął wycinać z "płachty wstydu"... nazwisko marszałka Sejmu. Robił to... nożem. Zdarzenie to działacze KOD-u relacjonowali w mediach społecznościowych. 

Działacz PiS w rozmowie z Radiem Szczecin komentował akcję KOD-u. Jak relacjonuje "Wyborcza", miał powiedzieć, że "lewactwo chce w taki sposób pozyskać wyborców".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (101)
Szczecin. "Płachta wstydu" na siedzibie PiS
Zaloguj się
 • evergreen111

  Oceniono 42 razy 38

  Panie Witkowski, jest pan jednym z wielu niedouczonych pisiarzy, którzy nie mają pojęcia, co znaczy termin „lewactwo”. Zacznijmy od prostszego określenia: lewica, partia lewicowa.

  Zgodnie ze światowymi standardami wizja gospodarki partii prawicowych opiera się o gospodarkę wolnorynkową , w której panują zasady kapitalizmu. Głównymi postulatami partii prawicowych są: obniżenie podatków, obniżanie wydatków, likwidacja większości koncesji gospodarczych, uproszczenie procedur, prywatyzacja, ograniczanie monopolistycznej pozycji związków zawodowych i ograniczanie ingerencji państwa w gospodarkę.
  Wniosek? PIS NIE JEST PARTIĄ PRAWICOWĄ!

  Tymczasem PIS to partia, która ma program socjalistyczny, oparty na interwencjonizmie państwowym, populizmie, rozdawnictwie podporządkowanym postulatom związków zawodowych, przeciwną prywatyzacji. Ideą przewodnią programu PIS jest nacjonalizacja ziemi rolnej i obsadzanie spółek skarbu państwa kolesiami, w tym z byłego PZPR. W kwestiach finansowych to partia postulująca wysoki poziom redystrybucji PKB na wydatki socjalne.
  Wniosek? PIS JEST PARTIĄ SKRAJNIE LEWICOWĄ!

  Ja wiem że pan i tak nadal nie rozumie, bo zamieściłem tu zby długi tekst jak na pańskie zdolności pojmowania. Niech pan wraca do zabawy z nożem. Może zgłosi się pan do pracy w jakiejś rzeźni?

 • jael53

  Oceniono 30 razy 26

  I to był dopiero smakowity happening.

 • damtek

  Oceniono 25 razy 25

  Dzisiaj zasłyszane:
  -"Panie, to ja godzinę czekam, aby dostać się busem do Trzebnicy, a te sk... samolotami latają.
  - A na kogo sąsiad głosował ?
  - Na PiS.
  - To głosuj pan tak dalej."
  Cisza.

  Julian Es-Pal/twitter

 • juma07

  Oceniono 24 razy 22

  szef partyjnego biura Witold Witkowski, zrobił z siebie idiotę...
  Najlepiej wyciąc marszałka, nie z płachty, a z Sejmu... i przykleić mu łatkę "Brak WSTYDU w Chapaniu"

 • marymania

  Oceniono 23 razy 21

  PO ma gotowy spot przed wyborami! Puszczać to w TV dzień i noc i rozwiesić w całym kraju na 6 x 3 metry, tylko wysoko, bo znowu jakiś idiota nożem wytnie!

 • feurig59

  Oceniono 27 razy 21

  Brawo KOD!

 • liczna_rodzina_prezesa

  Oceniono 20 razy 20

  Panie Witku Witkowski, partia potrzebuje takich ludzi z inicjatywą jak pan! Nie czekać na instrukcje z centrali, tylko nóż w rękę i do roboty!

 • pan_glosny

  Oceniono 19 razy 19

  Powtórzę swój komentarz z lokalnego dodatku:

  Szef partyjnego pisowskiego biura Witold Witkowski w Szczecinie:.
  "- Czy my postępujemy w podobny sposób? Czy my przed wyborami robimy podobne rzeczy innym partiom? "

  - "Sportowiec powiesił się na prześcieradle leżąc w łóżku pod kocem, w więzieniu" - ten, który za dużo wiedział o nieletniej ukraińskiej prostytutce Kuchcińskiego.

  - Brunon Kwiecień "zmarł/popełnił samobójstwo w więzieniu" , którego funkcjonariusze ABW podżegali go do popełnienia kolejnych przestępstw, m.in. zabójstwa ówczesnej prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz oraz zamachu na ambasadę Izraela. Za 2 miesiące mógł się starać o zwolnienie; nie planował targnąć się na swoje życie.

  - Marek Falenta... Kiedy???

  - Donald Tusk... Zemsta... Co mu zrobicie jak będzie w zasięgu?

  - przeciętny Kowalski w starciu z pisowskim prokuratorem...?

  Wy robicie duuużo gorsze rzeczy pisowski łobuzie (tu powinny być inne wyrazy adekwatne do wypowiedzi komucha z Żoliborza) !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX