"To jest ważne i ciekawe. I dobre". Wiceszefowa PSL o porozumieniu wyborczym z Kukiz'15

- Połączyliśmy siły, ale jesteśmy odrębnymi bytami - tak o porozumieniu PSL-u i Kukiz'15 mówiła w Poranku Radia TOK FM Urszula Pasławska. Wiceprezeska Polskiego Stronnictwa Ludowego oceniła, że "przewidywalna, konserwatywna partia, jaką jest PSL, wprowadziła nurt wolnościowy".
Zobacz wideo

Koalicję Polską, której tworzeniem zajął się PSL po wyborach do Parlamentu Europejskiego, współtworzy Kukiz'15. W czwartek liderzy obu formacji ogłosili wspólny start w jesiennych wyborach parlamentarnych.   - Przewidywalna, konserwatywna partia, jaką jest PSL, wprowadziła nurt wolnościowy. To jest ważne i ciekawe. I dobre - komentowała w Poranku Radia TOK FM Urszula Pasławska. Jak dodała, koalicja ludowców i ugrupowania Pawła Kukiza jest alternatywą "dla PO-PiS-u". - Umiarkowaną, odrzucającą wszelkie skrajności - przekonywała w rozmowie z Jackiem Żakowskim.

PSL włączył do programu wyborczego tzw. pakiet demokratyczny zaproponowany przez Kukiz'15. Chodzi między innymi o wprowadzeniu mieszanej ordynacji wyborczej z połową okręgów jednomandatowych, bo JOW-y to sztandarowy pomysł Kukiza.  

Kandydaci Kukiz'15 będą startować z list komitetu PSL-Koalicja Polska. Paweł Kukiz ma być "jedynką" na listach PSL-u w województwie opolskim.  "Jedynką" w Rzeszowie ma być wicemarszałek Sejmu, Stanisław Tyszka, a w Krakowie wiceszefowa Kukiz’15 Agnieszka Ścigaj. Jak nieoficjalnie informuje Polska Agencja Prasowa, politycy Kukiz’15 mogą otrzymać nawet 10-11 "jedynek" na listach PSL-u.

Z kolei Władysław Kosiniak-Kamysz ma otwierać listę w Tarnowie. W Siedlcach "jedynką" ma być były minister rolnictwa, Marek Sawicki, a w Radomiu - Mirosław Maliszewski. Na listach znajdą się też politycy Unii Europejskich Demokratów, którzy współtworzą z PSL klub w Sejmie. 

Przed 2015 też nie wszystko grało

Urszula Pasławska oceniła, że jedynym sukcesem obecnych władz jest program 500 plus. - Reszta to bałagan: wycinka drzew, szpitale powiatowe upadają, samorządom zabiera się pieniądze. Ale z drugiej strony, nie można mówić dzisiaj, że zrobimy tak, jak było, bo wtedy (przed wygranymi przez PiS wyborami) było świetnie. Nie było świetnie! Dlatego przegraliśmy wybory w 2015 roku – oceniła polityczka PSL-u. 

Swoje pełne listy PSL-KP ma ogłosić podczas konwencji 17 sierpnia.

Czytaj też: Marek Sawicki: Zapytajcie, czy w służbowym mieszkaniu Kuchcińskiego mieszka jego syn

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (8)
Urszula Pasławska o porozumieniu wyborczym PSL z Kukiz'15: Ważne i ciekawe. I dobre
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 3 razy 3

  Przewidywalna, konserwatywna partia- PSL. Nawet kiedy był jeszcze ZSL-em, to już miał skonkretyzowane plany. Doczepiać się do każdego, kto daje szansę na trwanie przy korycie i ozdabiać religijne uroczystości, żeby proboszczowie pamiętali przed wyborami i wskazywali właściwie. Kukiz właśnie przygotował nową wazelinę, żeby uszczknąć nieco głosów. Ale prezes ma kartę przetargową silniejszą, bo taką do bankomatu. Jego 500 na razie najmocniej działa na "konserwatywny", kościółkowy elektorat.

 • wpm1

  Oceniono 2 razy 2

  Panie Kosiniak, dobierz pan sobie jeszcze jedno 0 i będziesz pan miał wtedy 100%

 • gruppe

  Oceniono 2 razy 2

  To jest akt rozpaczy złociutka.

 • lewyprawydlazabawy

  Oceniono 1 raz 1

  Kukiz zasmakował tego dobrodziejstwa jakim jest bycie posłem i przytulił się nawet do PSL żeby tylko pozostać na stołku. Wcześniej te dwie partie dzieliło wszystko. Wręcz się opluwali. Tak jaskrawego łajdactwa politycznego dla stanowisk poselskich Polska jeszcze nie widziała.

 • iskander36

  Oceniono 1 raz 1

  Na zdjęciu: pierwszy w Polsce ślub pary homoseksualnej.

 • tomaselli

  0

  Zycze wspolnego pojscia na dno !

 • ostjan

  0

  Jeszcze tylko trochę narodowców i będzie komplet.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX