Szwedzki minister upomina Beatę Mazurek. Poszło o wpis dotyczący "otwartych drzwi dla imigrantów"

Szwedzki minister sprawiedliwości upomina byłą rzeczniczkę PiS Beatę Mazurek. Polityk radzi eurodeputowanej, aby zajęła się problemem polskich złodziei w Szwecji. Sprawa ma związek z komentarzem Mazurek dotyczącym szwedzkiej polityki migracyjnej.
Zobacz wideo

Była rzeczniczka PiS Beata Mazurek, obecnie europosłanka, napisała na Twitterze kilka dni temu: "Zamachy, wzrost przestępczości, gwałty, strach i strefy szariatu. Takie są konsekwencje multikulturalizmu i otwartych drzwi dla imigrantów. Szwedzi uciekają ze swojego kraju, aby w Polsce znaleźć spokój i normalność. A jeszcze nie tak dawno PO chciała ich przyjąć każdą ilość - zgroza".

Wpis europosłanki był komentarzem do tekstu wPolityce.pl, pt.: "Szwedzi chcą azylu w Polsce: 'Trudno żyć w miastach, w których nie można bezpiecznie wyjść z domu po zmroku'".

Do słów byłej rzeczniczki PiS odniósł się szwedzki minister sprawiedliwości Morgan Johansson. Stwierdził, że to, co napisała Mazurek, jest nieprawdą. - Prąd migracyjny idzie w innym kierunku. W latach 2017-2018 ponad osiem tysięcy Polaków wyemigrowało do Szwecji. To ponad trzy razy więcej niż łącznie Szwedów mieszkających w Polsce - poinformował Johansson. Jak dodał, europosłanka powinna raczej zainteresować się tym, dlaczego tak wiele osób ucieka z Polski.   

Minister zasugerował też, aby Beata Mazurek zainteresowała się problemem kradzieży, których w Szwecji mieliby dokonywać złodzieje z zagranicy, "zwłaszcza z Polski". - Zagraniczne grupy są odpowiedzialne za prawie połowę wszystkich włamań w Szwecji i 90 procent wszystkich kradzieży samochodów, silników łodzi i maszyn rolniczych. Jeśli szanowny poseł może coś z tym zrobić, byłbym wdzięczny - skwitował Johansson.

Pobierz Aplikację TOK FM, słuchaj i testuj przez dwa tygodnie:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (21)
Szwedzki minister upomina Beatę Mazurek
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 11 razy 7

  No proszę, ledwo zasiadła w europarlamentarnych ławach, a już sławę zdobywa i wizerunek Polski przedstawia w Europie. Ktoś oczekiwał, że sama obecność wśród myślących ludzi doda jej rozumu?

 • pn-ski

  Oceniono 12 razy 6

  Obecne (pisowskie) Beaty to obrzydliwe babska bez grama samooceny. Wstyd, że te malpiszony reprezentują Polskę w Europie. Rozumiem, że należy je wynagrodzić za wieloletnie wierne kur. ienie sie na każde życzenie prezesa, ale też są granice.

 • indan

  Oceniono 9 razy 5

  PiS-szambo wybiło.

 • helena1481949

  Oceniono 4 razy 4

  skończyło się bezczelne klepanie tej niedouczonej baby co ślina na język przyniesie.

 • kotkluska2016

  Oceniono 4 razy 4

  Zamiast ojca Górzyńskiego, to Mazurek powinna otrzymać zakaz publicznych wypowiedzi i trafić do klasztoru kontemplacyjnego. Niech się modli o nawrócenie dzikich hord polskich złodziei i pijaków zalewających piekną szwedzką krainę.

 • gebe14

  Oceniono 4 razy 4

  to teraz wszędzie bedą udowadniać ze polacy to złodzieje. bedą pokazywać statystyki , nagrania , zdjecia.. dzieki pis.
  klepcie dalej głupoty.

 • citydude

  Oceniono 4 razy 4

  Wygląda dosyć psychopatycznie na tym zdjęciu jak osoba z zaburzeniami osobowości.

 • smith81

  Oceniono 6 razy 4

  zaorane. ale i tak nie zrozumie.

 • wlaki100

  Oceniono 3 razy 3

  Żałosna kreatura. Prawdziwa obrzydliwość tkwi jednak w środku, a nie na zewnątrz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX