PiS nie stracił na aferze z lotami Kuchcińskiego. Nadal może liczyć na samodzielne rządy

Prawo i Sprawiedliwość wraz z sojusznikami może liczyć na samodzielną większość w Sejmie - wynika z najnowszego sondażu, który opublikowała "Rzeczpospolita".
Zobacz wideo

Choć głównym tematem ostatnich dwóch tygodni były liczne służbowe podróże Marka Kuchcińskiego, to afera nie odbiła się negatywnie na poparciu dla Prawa i Sprawiedliwości. Jak wynika z najnowszego sondażu, przygotowanego przez IBRIS dla "Rzeczpospolitej", gdyby wybory odbyły się teraz, to partia rządząca może liczyć na  41,2 proc. poparcia. A to przekłada się na 243 mandaty w Sejmie i samodzielną większość. 

Jak przypomina gazeta, niewiele gorszy wynik PiS otrzymało w sondażu, który przeprowadzono w połowie lipca, czyli przed wybuchem afery dotyczącej służbowych podróży byłego już marszałka Sejmu

PiS i... długo nic

Według opublikowanego dziś badania drugie miejsce - z dużą stratą do prawicy - zajmuje Koalicja Obywatelska, na którą chce głosować 27 proc. wyborców. Na trzecim miejscu znalazła się lewicowa koalicja - 11,6 proc., a porozumienie PSL-u i Kukiz'15 (Koalicja Polska) może liczyć 6,5 proc. 

Do Sejmu nie weszłaby Konfederacja - 2,8 proc. oraz Samorządowcy - 1,8 proc.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października

TOK FM PREMIUM