Prokuratura zajmie się sprawą występu z "kukłą" abp. Jędraszewskiego

Prokuratura zajmie się występem drag queen, na którym symulowano zabójstwo arcybiskupa Jędraszewskiego - poinformował w rozmowie z TOK FM rzecznik poznańskiej Prokuratury Okręgowej Michał Smętkowski.
Zobacz wideo

W sobotę w poznańskim klubie Punto Punto odbyły się wybory Mr. Gay Poland. Na zdjęciach z wydarzenia jedna z drag queen wystąpiła z "kukłą" z wizerunkiem abpa Marka Jędraszewskiego. Na zdjęciach widać dmuchaną lalkę, która w miejscu twarzy ma przyklejone zdjęcie abpa Jędraszewskiego. W trakcie występu - jak podają lokalne media - miało dojść do "symulowania zabójstwa" metropolity krakowskiego, który w ostatnim czasie krytykował ideologię środowisk LGBT.

Teraz sprawą zajmie się prokuratura. - Po zapoznaniu się z publikacjami medialnymi prokurator okręgowy polecił przeprowadzenie postępowania w celu ustalenia czy nie popełniono przestępstwa - mówił TOK FM Michał Smętkowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. 

Jak dodał, "na tę chwilę jest jeszcze zbyt wcześnie, by mówić o szczegółach tego postępowania, czy tego, w jakim kierunku będzie ono prowadzone".  - Informacje, którymi dysponujemy są jeszcze obecnie zbyt skąpe. Dopiero po ustaleniu przebiegu tego występu, przesłuchaniu świadków, zabezpieczeniu ewentualnego nagrania, jakie może być w dyspozycji, dopiero wtedy będziemy mogli powiedzieć pod jakim kątem to postępowanie będzie prowadzone - podkreślił prokurator.

Organizatorzy Mr. Gay Poland odcinają się od występu i tłumaczą, że sprzeciwiają się wszelkim przejawom nienawiści i nawoływaniu do przemocy.

Do występu odniosła się także sama drag queen, która we wpisie na Facebooku przeprosiła wszystkich, którzy poczuli się urażeni i napisała, ze żałuje tego, co zrobiła.

Pobierz Aplikację TOK FM i słuchaj sprytnie:

DOSTĘP PREMIUM