Prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski złożył rezygnację. Powodem wybory parlamentarne

Krzysztof Kwiatkowski zrezygnował z piastowania stanowiska szefa Najwyższej Izby Kontroli.
Zobacz wideo

Jak informuje PAP, prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski złożył na ręce marszałka Sejmu rezygnację z powodu startu w wyborach. 

"Chcąc zachować wartość apolityczności tej instytucji, a po podjęciu przeze mnie decyzji o starcie w wyborach parlamentarnych, składam rezygnację z pełnionej funkcji" - napisał Krzysztof Kwiatkowski w specjalnym oświadczeniu. Jak dodał, decyzja związana jest z tym, z chęcią pracy na rzecz Łodzi i jej mieszkańców, których już wcześniej reprezentowałem w parlamencie".

Krzysztof Kwiatkowski, który w przeszłości był m.in. ministrem sprawiedliwości, został powołany przez Sejm na prezesa Najwyższej Izby Kontroli 26 lipca 2013 roku.

Kto nowym prezesem NIK-u? Minister finansów z największymi szansami 

Kadencja obecnego szefa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego wygasa 27 sierpnia, ale zgodnie z obowiązującymi przepisami będzie on pełnić funkcję do momentu wyboru następcy. Kandydatów na szefa NIK można zgłaszać do 28 lipca.

Jak mówił pod koniec lipca wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki - największe szanse, by być  kandydatem PiS na nowego szefa Najwyższej Izby Kontroli, ma obecny szef MF Marian Banaś. 

TOK FM PREMIUM