Piebiak: składam na ręce ministra sprawiedliwości rezygnację z urzędu podsekretarza stanu

Łukasz Piebiak, wiceminister sprawiedliwości: w poczuciu odpowiedzialności za powodzenie reform, którym poświęciłem cztery lata ciężkiej pracy, składam na ręce ministra sprawiedliwości rezygnację z urzędu podsekretarza stanu.
Zobacz wideo

- W poczuciu odpowiedzialności za powodzenie reform, którym poświęciłem cztery lata ciężkiej pracy, składam na ręce Ministra Sprawiedliwości rezygnację z urzędu podsekretarza stanu - napisał w oświadczeniu przesłanym PAP wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak.

Zapewnił przy tym, że będzie z determinacją bronić swojego dobrego imienia, na które pracował całe życie. "Wnoszę do sądu pozew przeciwko redakcji Onet, która rozpowszechnia pomówienia na mój temat oparte na relacjach niewiarygodnej osoby" - oświadczył Piebiak.

W ten sposób wiceszef MS odniósł się do doniesień portalu Onet.pl. W poniedziałek portal ten opisał kontakt, jaki w mediach społecznościowych wiceminister Piebiak zawarł z kobietą o imieniu Emilia, która miała prowadzić akcje dyskredytujące niektórych sędziów, m.in. szefa Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia prof. Krystiana Markiewicza. Działania Emilii miały polegać na anonimowym rozsyłaniu, m.in. do mediów i sędziów, materiałów, które miały służyć kompromitowaniu sędziów. Miało to się odbywać za wiedzą wiceministra Piebiaka.

Sprawa Piebiaka. Przygląda się jej też prokuratura

Helsińska Fundacja Praw Człowieka w wydanym oświadczeniu podkreśla, że działania Łukasza Piebiaka przypominają szaklujące opozycję działania władzy przed 89 rokiem. Marcin Wolny z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka podkreślał w TOK FM, że od sędziów - a jest nim Łukasz Piebiak - oczekuje się więcej. Według Wolnego kampania wymierzona w sędziów trwa co najmniej od listopada zeszłego roku, gdy na portalu Twitter powstało konto KastaWatch.

Sprawą zajęła się również prokuratura. Prokuratura prowadzi postępowanie sprawdzające w związku z zawiadomieniem o możliwości popełnienia przestępstwa przez ministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka - przekazała PAP prok. Mirosława Chyr z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (15)
Piebiak: składam na ręce ministra sprawiedliwości rezygnację z urzędu podsekretarza stanu
Zaloguj się
 • oko2009

  Oceniono 8 razy 4

  Piebiak kierował zorganizowaną grupą przestępczą. Ale jego działaniami kierował minister Ziobro. W resorcie nie dzieje się nic bez jego wiedzy. Władzę na ministrem sprawiedliwości ma Kaczyński. A w PiS nic bez jego zgody się nie robi. Tak więc nikt mi nie wmówi, że Kaczyński o niczym nie wiedział. Ta grupa przestępcza ma rozgałęzienia od najniższych urzędników ministerstwa do samej góry PiS.

 • musa-kusa

  Oceniono 8 razy 4

  "Przepraszam tych którzy poczuli się urażeni i przekażę 2 tysiące na Caritas"

 • marudna.maruda

  Oceniono 7 razy 3

  W poczuciu odpowiedzialności... ciężką pracę.... Patrz pan, i na co panu przyszło? taki wielki minister, a byle Emilia upupiła...

 • wlaki100

  Oceniono 6 razy 2

  Tym razem dymisja poszła szybciutko, nie tak jak w aferze Kuchciński Travel. PiS wyraźnie jest rozmiękczony. Widać że absolutna władza zdeprawowała ich absolutnie- gdzie nie ruszyć, wylewa się szambo.

 • androx

  Oceniono 4 razy 0

  W cywilizowanych krajach za takie coś upadłby cały rząd! A u nas? Zbagatelizują, przesuną Pjebaka na inny stołek, sprawa przycichnie... A lud - co mu do tego? Czy to wpływa na wypłatę 500+?

 • pyffello114

  Oceniono 4 razy 0

  A co z jego szefem, ktorego rozkazy i polecenia z entuzjazmem wykonywał

 • villk

  Oceniono 4 razy 0

  Ten kraj GNIJE i kawałkami odpada

 • iskander36

  Oceniono 4 razy 0

  Nastepny w "poczuciu odpowiedzialności" lub jak Kuchciński "honorowo reagujący". Rybie Chu..ki jak zostaną złapani na kradzieży lub oszustwie (bo już na kłamstwie - nie) to bredzą o porządnym zachowaniu. Zaraz się zlecą forumowe "złote muchy" po naradzie w gó...e (2bxornot2b-ksy, Szpungi - choć to te same osoby, tomaselli czy inne łajzy) i będą pieprzyć : 'a poprzednicy ,to....". Gonić złodziei. CHWD Dobrej Zmianie. Mam nadzieję, że prezesik usrywa się ze wściekłości i znowu zwoła naradę wojenną.....

 • stork40

  Oceniono 4 razy 0

  moim zdaniem to próba wmówienia "że białe NIE jest białe, a czarne NIE jest czarne"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX