Piebiak: składam na ręce ministra sprawiedliwości rezygnację z urzędu podsekretarza stanu

Łukasz Piebiak, wiceminister sprawiedliwości: w poczuciu odpowiedzialności za powodzenie reform, którym poświęciłem cztery lata ciężkiej pracy, składam na ręce ministra sprawiedliwości rezygnację z urzędu podsekretarza stanu.
Zobacz wideo

- W poczuciu odpowiedzialności za powodzenie reform, którym poświęciłem cztery lata ciężkiej pracy, składam na ręce Ministra Sprawiedliwości rezygnację z urzędu podsekretarza stanu - napisał w oświadczeniu przesłanym PAP wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak.

Zapewnił przy tym, że będzie z determinacją bronić swojego dobrego imienia, na które pracował całe życie. "Wnoszę do sądu pozew przeciwko redakcji Onet, która rozpowszechnia pomówienia na mój temat oparte na relacjach niewiarygodnej osoby" - oświadczył Piebiak.

W ten sposób wiceszef MS odniósł się do doniesień portalu Onet.pl. W poniedziałek portal ten opisał kontakt, jaki w mediach społecznościowych wiceminister Piebiak zawarł z kobietą o imieniu Emilia, która miała prowadzić akcje dyskredytujące niektórych sędziów, m.in. szefa Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia prof. Krystiana Markiewicza. Działania Emilii miały polegać na anonimowym rozsyłaniu, m.in. do mediów i sędziów, materiałów, które miały służyć kompromitowaniu sędziów. Miało to się odbywać za wiedzą wiceministra Piebiaka.

Sprawa Piebiaka. Przygląda się jej też prokuratura

Helsińska Fundacja Praw Człowieka w wydanym oświadczeniu podkreśla, że działania Łukasza Piebiaka przypominają szaklujące opozycję działania władzy przed 89 rokiem. Marcin Wolny z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka podkreślał w TOK FM, że od sędziów - a jest nim Łukasz Piebiak - oczekuje się więcej. Według Wolnego kampania wymierzona w sędziów trwa co najmniej od listopada zeszłego roku, gdy na portalu Twitter powstało konto KastaWatch.

Sprawą zajęła się również prokuratura. Prokuratura prowadzi postępowanie sprawdzające w związku z zawiadomieniem o możliwości popełnienia przestępstwa przez ministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka - przekazała PAP prok. Mirosława Chyr z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Posłuchaj w Aplikacji TOK FM:

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM