Opozycja chce komisji śledczej ws. Piebiaka. "Trudno oczekiwać, żeby jakikolwiek prokurator tę sprawę wyjaśnił"

- Szef urzędującej partii powinien powiedzieć, czy to akceptuje i czy to jest standard w PiS. Wszystko wskazuje na to, że to było za wiedzą Zbigniewa Ziobry. Ludzie powinni wiedzieć, czy Kaczyński i Morawiecki to akceptują - o akcji dyskredytującej środowisko sędziów powiedział Robert Kropiwnicki z PO na antenie TOK FM.

Po tym, jak Onet opisał, jak wiceminister sprawiedliwości stał za akcją dyskredytującą w internecie sędziów przeciwnych reformom Zbigniewa Ziobry, wiceminister Łukasz Piebiak złożył rezygnację z funkcji. Z ministerstwa odeszła na razie jeszcze jedna osoba - sędzia Jakub Iwaniec. Posłowie opozycji uważają, że to za mało. Platforma Obywatelska domaga się dymisji Zbigniewa Ziobry, a jeśli do niej nie dojdzie, to złoży wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości. 

- Uważam, że Jarosław Kaczyński powinien się odezwać w tej sprawie i powiedzieć, czy akceptuje metody pana Piebiaka i Iwańca. Szef urzędującej partii powinien powiedzieć, czy to akceptuje i czy to jest standard w PiS. Wszystko wskazuje na to, że to było za wiedzą Zbigniewa Ziobry. Ludzie powinni wiedzieć, czy Kaczyński i Morawiecki to akceptują - powiedział Wywiadzie Politycznym TOK FM Robert Kropiwnicki z PO. To co się do tej pory wydarzyło w kwestii wyjaśniania afery w Ministerstwie Sprawiedliwości nazwał "panicznym ucinaniem sprawy i liczeniem na, że to będzie koniec". - Będziemy sprawdzać, czy pani Emilia była w jakikolwiek sposób opłacana. Czy pieniądze pochodziły z budżetu Ministerstwa Sprawiedliwości. Czy Zbigniew Ziobro o tym wiedział. Jeśli nie wiedział, to go dyskwalifikuje jako ministra. Jeśli wiedział i akceptował to również - dodał. 

Uzasadnił też, dlaczego według niego potrzebna jest komisja śledcza do wyjaśnienia sprawy. - Jeżeli prokurator generalny jest zamieszany w tę sprawę, trudno oczekiwać, żeby jakikolwiek prokurator tę sprawę wyjaśnił. Dlatego trzeba powołać komisję i sprawę do spodu wyjaśnić - wyjaśnił.

Karolina Lewicka pytała posła PO również o to, czy wierzy, że tajemnicza Emilia, która w dużej mierze odpowiadała za całą akcję w internecie, oczerniając sędziów i współpracowała z Łukaszem Piebiakiem prawdziwie się zmieniła. - Człowiek się zmienia, wierzę, że ludzie generalnie są dobrzy, mogła zrozumieć swój błąd, wyjść po za patologiczne środowisko. A czy to trwała zmiana, to się okaże. Jak każdy, kto wychodzi z grupy prawie przestępczej, powinna mieć prawo do ochrony - stwierdził polityk.

Jak wcześniej informowaliśmy, kobieta otrzymuje groźby. Nie można wykluczyć, że będzie objęta ochroną.

W Aplikacji TOK FM posłuchasz na telefonie:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (3)
Opozycja chce komisji śledczej ws. Piebiaka. "Trudno oczekiwać, żeby jakikolwiek prokurator tę sprawę wyjaśnił"
Zaloguj się
 • marudna.maruda

  Oceniono 4 razy 0

  Premier Morawiecki wczoraj powiedział, że dymisja Piebiaka zakończy sprawę. Nie ma wszak czasu na zajmowanie się byłym wiceministrem, skoro kampania wyborcza w toku i trzeba szukać haków na opozycję, i ugłaskiwać elektorat oraz kk. Interesujące, że prezes szybciutko dał głos, opowiadając się za Jędraszewskim, a tu milczy jak zaklęty. Głowa mu spuchła od tematów do przemyśleń?

 • 2bxornot2b

  Oceniono 6 razy -2

  Przy okazjii warto powiedziec o co toczy sie walka, w tym celu warto siegnac po wydarzenia z ukrainy, na ktorej wodz iraelitow wizytowal swoich bojarow i miejscowego kacyka wczesniej komika. Podczas tej wizytacji malzonka wyrzucila chleb lludu krory jest mniejsowym kacykom rownie obrzydliwy jak ich chleb, wiec przywodca skorzystal z okazji i wyplul publicznie produkt miejscowy. Poziom umyslowy ludu ukrainy jest blisk pleniionom centralnej Afryki, uzywam nazwy lud bo slowo narod jest nieadekwatne do stanu rzeczywistego. W Polsce w 2015 doszlo do niekontrolowanej awarii systemu i warto obserwowac te dwa miesiace do wyborow i kolejne produkcje czerskistow w rodzaju wanny wassermana i przypomne grozi nam Polakom ukrainizacja czyli calkowita pacyfikacja jedynych srodowisk bedacych wyrazicielami interesu narodowego Polakow.
  Mam apel rowniez do was hejtujacych z pozycji czerskisty Polaka, albo moze przynajmniej mieszkanca mojego kraju, pomyslcei przez chwile o swoich dzieciach, wrzucajac glos do urny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX