Ataki na sędziów zaczęły się na długo przed Emilią. "Wyborcza" publikuje rozmowy "Kasty"

Pracownicy resortu sprawiedliwości ataki na sędziów, przeciwników tzw. reformy sądownictwa, planowali nim poznali internetową hejterke Emilię. "Wyborcza" publikuje screeny zamkniętej grupy "Kasta", która została utworzona w 2016 roku. Tworzyć ją mieli m.in. b. wiceminister Łukasz Piebiak i sędzia Jakub Iwaniec, któremu min. Ziobro w środę cofnął delegację do ministerstwa.
Zobacz wideo

Z publikacji "Wyborczej” wynika, że zamknięta grupa "Kasta" została utworzona już pod koniec 2016 r. na komunikatorze Whats-App, czyli półtora roku przed wejściem do gry Emilii. Należący do grupy, jak dowiedziała się gazeta, były już wiceminister Łukasz Piebiak, którego inni uczestnicy nazywali "Hersztem". W grupie aktywni mieli też być delegowany do MS sędzia Jakub Iwaniec (21 sierpnia odwołany przez Ziobrę), członkowie nowej Krajowej Rady Sądownictwa, a także rzecznicy dyscyplinarni sędziów sądów powszechnych.

To członkowie "Kasty" mieli m.in. stać za akcją dyskredytowania I Prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzaty Gersdorf. Kiedy w obronie sędzi Gersdorf odbywały się manifestacje i akcja wysyłania pocztówek ze słowami wsparcia, członkowie grupy zaproponowali kontrakcję. Sędzia Konrad Wytrykowski, który zasiada w utworzonej przez PiS Izbie Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, napisał - jak informuje "Wyborcza": "Proponuję akcję wysyłania pocztówek z hasłem Wyprdalaj" (pisownia oryginalna).

Panowie dzielili się też informacjami na temat aktywności Emilii. Wśród publikowanych scrennów jest zapis wymiany zdań po tym, jak o informacjach dystrybuowanych przez hejterkę informowała telewizja publiczna. "Brawo Emi cytowana przez TVP Info" - chwalono Emilię. 

Kobieta, która wraz z byłym wiceministrem sprawiedliwości Łukaszem Piebiakiem miała stać za akcją ataków na sędziów, którzy krytykowali i krytykują "dobrą zmianę" w wymiarze sprawiedliwości, wydała wczoraj oświadczenie. "Przepraszam tych, których hejtowałam. Chciałabym umieć cofnąć czas" - napisała. 

Emilia oczerniała sędziów w mediach społecznościowych, ale też stała za wysyłaniem anonimów do krytycznych wobec władzy sędziów oraz dostarczała dezawuujące ich informacje do mediów. Proceder ujawnił w miniony wtorek (20 sierpnia) portal Onet

Pobierz Aplikację TOK FM i słuchaj sprytnie:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (9)
Hejt na sędziów zaczął się na długo przed Emilią
Zaloguj się
 • oko2009

  Oceniono 15 razy 5

  A kaczor coś w TV niedawno pierdzielił jak to oni kochają prawo i demokrację. Tymczasem stworzyli szajki do niszczenia niewygodnych ludzi. Piszę szajki, ponieważ takie same działają zapewne wśród nauczycieli, lekarzy i innych grup zawodowych. Sędziowie to tylko wątek poboczny. To była akcja na wielką skalę z pewnością nie bez wiedzy całej góry PiS.

 • marudna.maruda

  Oceniono 9 razy 3

  Lud lubi igrzyska. Najlepsza ze zmian, prawa i sprawiedliwa partia pod wodzą zwykłego posła bez trybu daje ludowi adrenalinę, każdy dzień niesie niespodzianki. To się ludowi podoba. Afery, aferki, chamstwo wypowiedzi, buta i arogancja to lepsze niż Dynastia czy inna Moda na sukces. Dlatego PiS w najnowszych sondażach znowu bije inne ugrupowania na łeb. Najwyraźniej Kuchciński, Piebiak, Szydło dostarczyli rozrywek i są godni rządzić krajem, wszak są przedsiębiorczy i mają ułańską fantazję. No i przecież prezes na pewno dobiera sobie najwartościowszych ludzi na wysokie stanowiska, więc lud nie dyskutuje. Proboszcz nie pozwala na wątpliwości.

 • optymistka003

  Oceniono 12 razy 2

  Gdybym była trochę młodsza to brałabym nogi za pas i WYPRADALA stąd.Partia PIS powinna zmienic nazwe na OBRZYDLIWOŚĆ.Ale taki mamy przekupny, zdemoralizowany naród i taki mamy rząd.Jaki Pan taki kram!

 • gblo

  Oceniono 5 razy 1

  Prawica w Polsce to fanatycy, faszyści, katole zakłamani i kler , który żeruje i czerpie garściami pasożytując na ciemnym ludzie. Zło w jednej grupie , która niszczy wspólnotę, poczucie bezpieczeństwa, zadłuża kraj i prowadzi go w przepaść. To co wyczyniają jest przestępstwem podłej motywacji. Ludzie, którzy powinni charakteryzować się kręgosłupem moralnym, nieskazitelnością, prawością okazują się być zwykłymi łajdakami, oportunistami podłej proweniencji. Co to za państwo, rzygać się chce

 • endrju1521

  Oceniono 5 razy 1

  Atak władzy wykonawczej na władzę sądowniczą,

  to przygotowywanie ZAMACHU STANU ! ! ! ! ! !

 • 2bxornot2b

  Oceniono 8 razy -2

  A co to swiete krowy za przeproszeniem kasta sedziowska to wprost srodowiska ubecko stalinowskie, ktore w nowym panstwie zachowaly pelnie przywilejow i ne przeszly zadnej lustracji.Skor rzad mooze byc kazdego dnia hjejtowany przez spoleczenstwo to kazdy moze w wolnym panstwie pohejtowac towarzych ktore niczym nie zasluzylo sobie na szacunek.

 • kap_jeden

  Oceniono 10 razy -2

  pisowskie skundlenie w praktyce codziennej

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX