B. minister sprawiedliwości: Zbigniew Ziobro powinien wyznaczyć do sprawy hejterskich ataków bezstronnego prokuratora

Krzysztof Kwiatkowski nie ma wątpliwości, że minister Zbigniew Ziobro, który jest prokuratorem generalnym, powinien wyznaczyć do prowadzenia śledztwa ws. hejterskich ataków na sędziów śledczego "znanego z bezstronności, a nawet pewnego krytycyzmu wobec zmian w wymiarze sprawiedliwości". Były szef MS przyznał, że "smutek go ogarnia", gdy dowiaduje się o kolejnych odsłonach sprawy ataków na sędziów.

Krzysztof Kwiatkowski uważa, że obecna sytuacja, która dotyczy m.in. Łukasza Piebiaka, doskonale pokazuje, jak złym pomysłem było połączenie funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego. Bo dziś minister Ziobro, którego współpracownicy mieli stać za nagonką na sędziów krytycznych wobec "dobrej zmiany", to także zwierzchnik prokuratorów, którzy mają sprawę wyjaśnić. To właśnie prokurator generalny ma wpływ na to, który ze śledczych będzie powadził postępowanie, jakie podejmie czynności, a jakich nie podejmie. - Wszyscy mówili, że w sytuacji kryzysowej, kiedy jakieś postępowanie może dotyczyć przedstawicieli rządu czy ministerstwa sprawiedliwości, to wtedy najbardziej będzie widoczna dysfunkcjonalność tego rozwiązania, czyli połączenia funkcji ministra i prokuratora generalnego - przypomniał Kwiatkowski. 

Zdaniem byłego ministra sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powinien więc publicznie ogłosić, że rezygnuje z nadzoru nad postępowaniem dotyczącym hejterskich ataków. Według Kwiatkowskiego Ziobro powinien wyznaczyć do prowadzenia postępowania, w sprawie zorganizowanego hejtu, "prokuratora bezdyskusyjnie znanego z bezstronności, a nawet pewnego krytycyzmu wobec zmian w wymiarze sprawiedliwości". I dodał, że taką osobą mógłby być prokurator Krzysztof Parchimowicz, szef stowarzyszenia Lex Super Omnia. - I wtedy wszyscy byśmy wiedzieli, że nie ma obaw związanych z prowadzeniem tego śledztwa - ocenił w rozmowie z Karoliną Lewicką. 

"Smutek ogarnia"

Gość Poranka radia TOK FM przyznał, że "smutek go ogarnia", kiedy dowiaduje się o kolejnych odsłonach afery dotyczącej ataków na krytycznych wobec władzy sędziów. - Obraz wymiaru sprawiedliwości, który kreuje resort, legł w gruzach - stwierdził. I dodał, że liczył na to, iż Zbigniew Ziobro podejmie decyzję o wycofaniu się z nadzoru nad prokuraturą, która ma zweryfikować doniesienia dotyczące zorganizowanej akcji, za którą stać miał m.in. były już wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak. 

Jak uważa Krzysztof Kwiatkowski, "rzeczywistym probierzem intencji MS" będzie to, kto prowadzić będzie śledztwo ws. informacji ujawnionych przez Onet.pl. Przypomnijmy, że na razie prokuratura prowadzi postępowanie sprawdzające w sprawie informacji dotyczących Łukasza Piebiaka. 

Wybory. Krzysztof Kwiatkowski do Senatu

Krzysztof Kwiatkowski zdecydował się na start w jesiennych wyborach parlamentarnych. W środę ogłosił, że chce jako kandydat niezależny walczyć o mandat senatora. - Chyba jeszcze trwają rozmowy z Koalicją Obywatelską? - pytała Karolina Lewicka. - Wszystkie rozmowy, jakie prowadzę, to rozmowy z mieszkańcami Łodzi: na ulicach miasta, w pociągu relacji Warszawa- Łódź i Łódź-Warszawa - odpowiedział dyplomatycznie ustępujący prezes NIK-u. Dodał, że zebrał już kilkaset podpisów pod swoją kandydaturą. By móc startować w wyborach, do poniedziałku Kwiatkowski musi mieć co najmniej 1000 podpisów poparcia. - Chcę być kandydatem nie partii, a mieszkańców Łodzi. A jeżeli różne środowiska, a to już się dzieje, popierają moją kandydaturę, to oczywiście je przyjmuję - stwierdził gość Poranka Radia TOK FM. I powtórzył, że nie prowadzi rozmów z żadnym ugrupowaniem. 

Krzysztof Kwiatkowski, przypomnijmy, był w przeszłości osobistym sekretarzem premiera Jerzego Buzka, wiceprezydentem Zgierza, parlamentarzystów PO, ministrem sprawiedliwości w rządzie PO-PSL

W Aplikacji TOK FM posłuchasz na telefonie:

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (49)
B. minister sprawiedliwości: Zbigniew Ziobro powinien wyznaczyć do sprawy hejterskich ataków bezstronnego prokuratora
Zaloguj się
 • acototak

  Oceniono 6 razy 6

  Nie liczcie na to. Ten aplikant prokuratorski o bezstronności tylko czytał w podręcznikach.

 • guru133

  Oceniono 6 razy 6

  Kwiatkowski zażartował sobie. Po co Ziobrze niezależny prokurator? Po to żeby postawił go przed sądem? Leszcz nie jest taki głupi:)))

 • ml2403

  Oceniono 7 razy 5

  Kwiatkowski nie bądź dzieckiem. Parchimowicz oczywiście zrobiłby rzetelne śledztwo ale wezwałby i przesłuchiwałby cały rząd oraz prezesa na dokładkę czy wiedzieli o sprawie i jeśli wiedzieli dlaczego nie zawiadomiliby prokuratury. Sądzę, że każdy w rządzie to wiedział i domyślał się kto za tym stoi, a premier co jakiś czas dostawał informację jak się sprawy mają.Owszem oni zrobią postępowanie przygotowawcze w sprawie, a nie przeciw komukolwiek i będą go tak długo prowadzić jak sprawę dwóch wież czyli skończą na św. Dygdy lub ad calendas graecas. W kombinowaniu PiS jest dobry

 • antoszek22

  Oceniono 4 razy 4

  Dudzicz który został mianowany prezesem sadu okregowego mówi że to nie on był w tej grupie bo nigdy nie był sedzią sądu okręgowego .

  Moze ten mógłby zastapić Ziobrę wygląda bardzo uczciwie

 • sunzi15

  Oceniono 4 razy 4

  Gangrena objela caly PiS-Nierzad,
  a w szczegolnosci Resort Sprawiedliwosci
  i prokurature, ktore staly sie organizacjami przestepczymi.

  Tak jak Kosciol sam sie nie rozliczy i pociagnie do odpowiedzialnosci
  z pedofilii kleru i ochrony pedofilow,
  tak Zorganizowana Grupa Przestepcza PiS-Nierzadu
  ani sie nie rozliczy z przestepczej dzialalnosci
  ani nie pociagnie do odpowiedzialnosci.

  Poki co opozycja moze postawic zarzuty przestepcom,
  zazadac pociagniecia ich do odpowiedzialnosci,
  jak rowniez postawic zarzuty organom panstwa,
  odpowiedzialnym urzednikom,
  sprzeniewierzajacym sie swoim funkcjom i obowiazkom
  i odwolac sie z tym bezposrednio do suwerena, czyli narodu,
  jak rowniez do kompetentnych organow UNII.

 • dejacek

  Oceniono 4 razy 4

  sądzę że wyznaczy Piotrowicza, który łączy 2 epoki w prokuraturze więc ma wielką wiedzę i z pewnością będzie bezstronny. (słyszałem o tym w TVP info)

 • andrzej.wald

  Oceniono 3 razy 3

  Logicznie rozumując to Zbigniew Ziobro powinien zachować się tak jak oczekiwał tego od min. Ćwiąkalskiego. Przypomnę tam chodziło o samobójstwo w zakładzie karnym jednego ze świadków w sprawie Olewnika. Teraz mamy "samobójstwo" Kosteckiego w zakładzie karnym w Warszawie, a przede wszystkim aferę trolli sterowanych przez urzędników z Ministerstwa Sprawiedliwości. Nawet, gdyby naiwnie przyjąć, że Ziobro nic nie wiedział o działaniach wiceministra Piebiaka to jako człowiek honoru powinien podać się do dymisji. Skoro od Ćwiąkalskiego się wymagało czegoś to samemu niech teraz pokaże, że wobec siebie ma takie same standardy.:-)

 • marswitek

  Oceniono 3 razy 3

  Jakim sposobem skrajnie stronniczy zero moglby wyznaczyc bezstronnego prokuratora? On przeciez obsadzil wiekszosc stolkow prokuratorskich ,,swoimi"

 • 123waz

  Oceniono 3 razy 3

  zauważyliście jak zmieniło się brzmienie głosu Ziobry, zaczyna mówić na przydechu, twarz z wykwitami czerwonymi, wkrótce będzie krzykliwie piszczeć. Ogólnie jest tchórzem i już ma pietra.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX