Senator PiS: sprawa nie kończy się na dymisji wiceministra Piebiaka. Trzeba rzetelnie wyjaśnić sytuację

- Moim zdaniem reforma sądownictwa utknęła w ślepym zaułku - przyznał w TOK FM senator PiS Aleksander Bobko. Wyraził też nadzieję, że wyjaśnieniem afery w ministerstwie sprawiedliwości zajmie się premier.

Aleksander Bobko, senator PiS, skomentował w TOK FM aferę z udziałem byłego już wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka. Jak podał Onet, miał on stać za hejterskimi atakami na sędziów, którzy sprzeciwiali się zmianom w sądownictwie, które wprowadzał PiS.

Senator zwrócił uwagę na fakt, że sprawę musi zbadać prokuratura, a wynikiem śledztwa jest zainteresowany prokurator generalny Zbigniew Ziobro.  Zdaniem gościa Agaty Kowalskiej, z tego powodu sprawę powinien zbadać premier.

- Nie sądzę, że sprawa kończy się na dymisji wiceministra Piebiaka. Opinii publicznej należy się rzetelne wyjaśnienie tej sytuacji. To powinien zrobić organ rzeczywiście niezależny - przekonywał.

Aleksander Bobko przyznał, że w mijającej kadencji nie udało się odnieść sukcesu w kwestii reformy sądownictwa. - Można dyskutować, mieć wątpliwości odnośnie tego (czy sądy działają lepiej - red.) - stwierdził. Dodał, że trudno byłoby znaleźć jednoznaczne przykłady na poparcie tej tezy.

- Moim zdaniem reforma sądownictwa utknęła w ślepym zaułku. Z wielu powodów. W moje ocenie również z pewnego zacietrzewienia z naszej strony - mówił. 

Podkreślał jednak, że PiS realizuje swój program, a to “nowa jakość” w polskiej polityce. 

Aleksander Bobko od 2015 roku jest senatorem z ramienia PiS. W tym roku w wyborach jednak nie wystartuje. Senator podał, że niedawno poinformowano go, że PiS  ma inne plany ws. kandydata z Rzeszowa.

Pobierz aplikację i słuchaj na smartfonie

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (9)
Senator PiS: sprawa nie kończy się na dymisji wiceministra Piebiaka. Trzeba rzetelnie wyjaśnić sytuację
Zaloguj się
 • muzoman

  Oceniono 4 razy 2

  Zbyniu namotał, jego reformy to bajka, tam tylko walka, judzenie, opluwanie i szydzenie.

 • lewyprawydlazabawy

  Oceniono 1 raz 1

  Senator odzyskał głos, gdy PiS nie wystawił go na listach.

 • kap_jeden

  Oceniono 1 raz 1

  słuchałem tej rozmowy, gdyby nie harpiowaty styl prowadzącej , to by się więcej ciekawych rzeczy można dowiedzieć, proponuje powtórke rozmowy z kimć umiejącym zadawac pytania i słuchać .

 • malpa-z-paryza

  Oceniono 1 raz 1

  dlatego tez moze krytykowac PiS! delikatnie...

 • kowolika

  0

  Chyba wczoraj w TBN24 p. prof. robił wiele żeby wrócić do łask -żalosne- PiS nie przebacza.

 • tomaselli

  Oceniono 8 razy -8

  W partii PIS nie ma przepros i od reki sie wylatuje za najdrobniejsze przewinienie.. W PO nie mozna sie nawet doczekac komentarza Schetyny w sprawie, Brejzy, Neumanna i innych czlonkow partii "zamoczonych po uszy" w aferach. Mam nadzieje , ze w II kadencji swoich rzadow PIS zrobi z nimi porzadek !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX